טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ראלי ברסלאו בלקן 2013 – היום השביעי, הצוותים


   21-09-2013, דרור ברלי   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: דרור ברלי

ושוב הגלגל מסתובב... היום השביעי והלפני אחרון של ראלי ברסלאו בלקן 2013 היה יום רע במיוחד לצוות פוינטר, בעיקר בשל בעיות ניווט. מצד שני זה היה גם היום הטוב ביותר של צוות קוקה קולה זירו שנתן הצגת תכלית מרהיבה של נהיגה וניווט מהירים וחלקים עם מינימום טעויות, וניצח בגדול את היום.

הזינוק על החול הטובעני קשה ביותר – כל המתחרים על צמיגים מנופחים בלחץ גבוה, התייחסו לדוושה הימנית בדחילו ורחימו – קצת יותר מדי כוח, והתוצאה תהיה שקיעה מביכה במקום אל מול המצלמות. צוות פוינטר זינק ראשון, אחריו המרצדס G השחור מס' 300, האופל אנטרה, הטויוטה ההולנדית הצהובה, וצוות קוקה קולה זירו שנתן אמש יום מוצלח מאוד, זינק חמישי.

ענן אבק התקרב אלינו מרחוק, עם סוללת זרקורי הלד ושאגת מנוע ה-V8 לא הותירו שום מקום לטעות – אלה גל וקיד שמובילים את הסטייג'! צוות קוקה קולה זירו ניצח בפער לא קטן, כאשר אחרי ומגיע המרצדס G השחור וצמודה אליו מאחור, מרחק נגיעה ממש, הצוללת הצהובה של צוות פוינטר.

הלל סגל סיפר לנו על ניווט קשה ועל התברברויות בלי סוף, שדרדרו אותם אחורה, ועל מלחמה עיקשת של רז לנסות לעקוף בחזרה את כל הכלים שעברו אותם בזמן שעצרו על מנת להתאפס על עצמם. רז היימן אינו דברן גדול, אבל הבעת פניו אמרה הכל – שני הסטייג'ים הללו לא היו מוצלחים.

בזינוק לסטייג' השלישי, שוב שבילי שדות מהירים. גל וקיד, מעודדים מההישג ש להיום ומלאי מוטיבציה, מזנקים מעולה ומאיצים כמוכי טירוף למהירויות גבוהות. התנאים היום מתאימים ככפפה לזיבאר בעל המנוע האימתני שסוף-סוף, אחרי ימים ארוכים של שבילי יערות צרים ומפותלים, יכול לבוא לידי ביטוי. זהו גם היום השני ברציפות שגל טוען למהירויות של מעל 180 קמ"ש לאורך דקות רצופות, קצב שאף מכונית בראלי הזה לא יכלה להשתוות לו היום.

לסיום, מאחורי המלון שלנו על חוף הים, שוב מגיע צוות קוקה קולה זירו ראשון, בפער עצום של מעל עשר דקות לפני המתחרה שהגיע במקום השני – הבולגרים צנקוב ומרינוב באופל אנטרה. שלישי מגיע ה-G השחור, ואיפה צוות פוינטר? עוד מתחרה ועוד מתחרה מסיימים, לאט לאט מתאספים בסיום כל אותם צוותים איזוטריים שמאכלסים לאורך כל הראלי את תחתית הדירוג, וצוללת צהובה אין. כאן כבר התחלנו לדאוג שמא שוב נתקל צוות פוינטר בתקלה טכנית והם תקועים אי שם בשדות...

עבור צוות קוקה קולה זירו היום המוצלח והמרשים הזה היה הוכחה שסוף-סוף הם תפסו את הפרינציפ של הראלי הזה. ברור שלתנאים שמסביב היתה תרומה גדולה מאוד להצלחה הזו – אבל אי אפשר היה שלא להתרשם שגל נהג מהר וחלק, קיד ניווט היטב, ואין ספק שגם המזל נטה היום לטובתם – אבל ככה זה בספורט המלהיב והאכזר הזה – יום עסל ויום בסל, והיום הגיע תורו של צוות קוקה קולה זירו ללקק את הדבש.

יום שבת, הוא היום האחרון של הראלי, הוא יום קצר בו יעברו מתחרי קטגוריית הקרוס קאנטרי כ-110ק"מ בלבד. צוות פוינטר שיזנק מחר מהמקום ה-13 ינסה להתאפס על עצמו, ולחתור גבוה לכיוון החוד – שם יפתחו גל וקיד מהמקום הראשון מלאי מוטיבציה אחרי ההישג של היום. טקס הסיום של הראלי יתקיים בערב, במסיבת חוף גדולה ושמחה, רוויית בירה כמובן.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 10:36-24.