טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סופרקרוס לילה - משב רוח מרענן


   25-09-2013, אורנית ויטה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: אורנית ויטה

ניכר כי ההפקה חדשה בתחום, אך כשמשב רוח רענן מלטף את פני הנוכחים ועל השולחן מונחים גם פרסים כספיים וגם מרוץ לילה, צריך גם לפרגן. אורנית ויטה יצאה לבדוק מה זה מרוץ לילה ומה עושים עם זה- סופרקרוס בית שאן חוויה אחרת.

אני לוקחת את דבריי חזרה, מסתבר שאני כן מבינה, לא באופנועים, במרוצים. מצאתי את עצמי מסבירה לנערת השלט ולמרשלים שהיו בסביבתי מה זה דגל צהוב, למה מונף כחול ופתאום השתתקתי- מסתבר שכן קלטתי את החוקים, הכללים ומה שבינהם. בחלקו הראשון של המרוץ שרר קצת בלגן, לא בצד ההפקתי- חייבת לציין שהרבה זמן לא נתקלתי בעמידה בלוחות זמנים; 35 מתמודדים יצאו למקצים אחד אחר השני, שלא הותירו לקהל מרווח נשימה גדול מידי. הבלגן היה בתחום המרשלים, שלא ממש הבינו מה רוצים מהם, אך לאחר ההפסקה ניכר כי הם כבר מבינים מתי להניף מה.

על ההפקה: צים סנטר, התאחדות הכידונאים, עמותת המוטוקרוס והרשות לנהיגה ספורטיבית. חמש קטגוריות התמודדו בסה"כ: ג'וניורס, סופר ג'וניורס, עממית, לייטס ופתוחה. ההזנקה היתה בסדר אקראי, והאמת שיצרה עניין אצל הקהל וגם אצל הצלמים. היו אף כמה מתחרים נמרצים שהחליטו להתחרות בשתי קטגוריות, ורק על כך מגיע להם שאפו.

האדמה לא ממש הסבירה פנים לרוכבים, ולא פעם הם פגשו את אמא אדמה, וכהרגלם בקודש המשיכו לדרכם עם רעל בעיניים. בועז קורפל קריין, יובל שלומי מנהל המגרש ומזניק המסלול בעל החיוך הנצחי, רויטל ביליה נטשה לערב אחד את תפקידה כמנהלת אדמינסטרטיבית של המרכז ותפסה את מקומה כנערת השלט, אביב קדשאי השופט ואיך אפשר בלי צמד הבנות המקסימות שנוכחותן על האופנוע חסרה, תמר נתנוב ומוניק אורבי- הן היו במזכירות. מעבר לרעננות של מרוץ לילה, בלי החום המעיק והלחות הנוראית, חולקו גם פרסים כספיים, בשווי אלפי שקלים- ובא לציון גואל? כולי תקווה.

קטגוריית ג'וניורס

קטגוריית הנערים, 4 מתחרים רציניים ל-8 הקפות. התחרו: שובל הלה, עילאי בן אהרון, איתי דוב, איתמר שני. העיניים מתמקדות באיתי דוב, שללא ספק הראה כי אימונים אינטנסיביים נותנים תוצאות. הוא שועט קדימה ואחריו שובל הלה שלא מרפה לרגע מהזנב, במקצה הראשון הוא מחליק, הלה מנצל את ההזדמנות ופותח פער. גם איתמר שני מפגין יכולות, אך נראה כי עדיין לא למד לקרוא את פני השטח, והפניות אינן מטיבות איתו. התנגשות עם עילאי בן אהרון (אח של אסף) מחסלת את הסיכוי להדביק את הקודמים לו.

למקצה השני הנערים עולים כבר מחודדים יותר, הם הבינו את המסלול ואת החלקלקות שלו ונראה כי הם זהירים יותר. איתי דוב פותח חזק, אך שובל הלה לא מרפה ויושב לו על הזנב כל הדרך עד לנצחון.

קטגוריית סופר ג'וניורס

יסלחו לי הרוכבים הותיקים, אך רוכבי הקטגורייה הזו ממיסים אותי. 7 מתחרים קטנים-גדולים ל-6 הקפות. התחרו: גלב פורמנוב, עמרי בירן, גיל זרקו, תמיר גרוסמן, יובל רייזמן, סוף סלע ורן יוחאי- נציגת ה"בנות".

מקצה ראשון נפתח בסערת גלגלים קטנים (זה מדהים עד כמה הם קטנים). גלב פורמנוב מוביל את המקצה עד לנפילה המאפשרת לילד בעל הכרבולת הכחולה, יובל רייזמן לנצל את המומנטום לניצחון. מאחרי השניים נמצא גיל זרקו.

המקצה השני קצת פחות מאיר פנים לחלק מהרוכבים כאשר הם מתנגשים זה בזה על קו הזינוק מתוך ההתנגשות נחלצים רק שלושה כשיובל רייזמן מיד שולט בהובלה, אחריו סוף סלע ושלישית רן יוחאי. גלב פורמנוב מוכיח לנו שוב כי יש לו מה להוכיח ושועט עם מבט שלא מותיר ספקות- הוא מתכוון להשיג מקום, ועדיף בין הראשונים. הוא מצליח לעקוף את יוחאי, ומסמן איקס על גבו של רייזמן, סוף סוף מצליח לעקוף את רייזמן, אך האופנוע כבה. נפילה נוספת של פורמנוב, מחסלת את סיכויו והוא מסיים במקום השני. יובל מוכיח לנו שוב כי הוא שולט היטב בקטגורייה וקוטף את המקום הראשון.

קטגוריית לייטס

בקטגורייה זו אנו פוגשים 7 מתחרים ל-12 הקפות, חלק מהם נפגוש מאוחר יותר גם בפתוחה. התחרו: רוני רגף, אריאל דדיה, דוד פורמנוב, אורן חסון, רועי שלומי, רועי קליין ויהב ונדרהורן.

דוד פורמנוב שולט במקצה הזה מתחילתו ועד סופו. הוא פותח וראשון ולא מוותר על ההובלה עד סיום המקצה. אחריו דולק דדיה, חדור מוטיבציה להוכיח כי הוא יכול, אורן חסון שלישי. המהירות גבוהה, הרוכבים לא מוותרים אחד לשני עד שדדיה נתקע, אורן חסון מנצל את העניין ועוקף אותו כעת הוא, מסמן את פורמנוב, אך דוד לא ממהר לוותר ורוכב נפלא כל הדרך עד לנצחון המקצה.

במקצה שני מהפך, אריאל דדיה יוצא ראשון ורועי קליין אחריו. אורן חסון לא מוותר ונושף לו בעורפו. למרות התנאים הקשים במגרש, חסון מצליח לעקוף את קליין ומסמן כעת את דדיה כמטרה. דדיה מנסה לברוח אך ללא הועיל, אורן חסון עוקף אותו ופותח פער רציני, דדיה לא מוותר ומסיים שני. גם רוני רגף ודוד פורמנוב לא עושים אחד לשני הנחות, ונלחמים כתף לכתף, רועי שלומי אחריהם.

קטגורייה עממית

עיניים חדשות מבצבצות להן מבעד למשקפי האבק, 8 מתחרים ל-10 הקפות. התחרו: אביתר כהן, ברק דודאי, רומן קלמפנר, שון בנימין, חגי דריקס, ארבל וקסלר,ירון יעקובוביץ', שחר מויאל.

אביתר כהן פותח חזק, אחריו מסתדרים ארבל וקסלר ורומן קלמפנר. אביתר מתחיל להחלש ווקסלר היה צריך לנצל זאת בכדי לעקוף ולהוביל, רומן מנצל את ההתמהמהות של וקסלר והוא פורץ קדימה עד לנצחון. זקן השבט, ברק דודאי, מוכיח שוב כי אם אוהבים משהו עושים אותו- הרבה כבוד לבחור הזה שמסיים בסופו של יום במקום השלישי .

למקצה השני עולים כל השמונה אל הרמפה הראשונה כאילו מדובר בטיול שנתי של כיתה י"ב, 4 מוצאים עצמם מוטלים אל הקרקע. 4 שועטים קדימה מנצלים את המהומה. קלמפנר מוביל, אחריו נמצאים ברק דודאי וארבל וקסלר. ושוב מויאל נופל, אביתר כהן נמצא כעת במקום הרביעי, שון בנימין פורש. רומן קלמפנר, פותח פער עצום ומנצח את המקצה בענק.

קטגורייה פתוחה

שוב פנים מוכרים, הפעם של שני אמיצים שהחליטו להתחרות גם בלייטס וגם בפתוחה, אך לא רק להם מגיעות התשואות, גם לאליקו שעדיין פצוע, אך כיאה לספורטאי אמיתי מתייצב לתפקיד. 5 מתחרים ל-12 הקפות. התחרו: רועי שלומי, חיים אוחנה, אליקו אוחנה, שחר בלולו ואריאל דדיה.

דדיה פותח קדימה, רועי שלומי לא נשאר חייב ושועט אחריו. אחריהם מתייצבים שחר בלולו. אחריו, חיים ואליקו. שחר בלולו עוקף את רועי ועולה למקום השני הוא מסמן כעת את דדיה כמטרה, אך נראה כי דדיה עסוק בלעופף באוויר ממש כמו בהופעות בקרקס ומצ'פר את הקהל במופע פריסטייל. כעת התחרות היא של דדיה ובלולו, כשאחריהם נלחמים רועי שלומי וחיים אוחנה. אליקו משתדל, אך רואים שסובל. דדיה לא מוותר לרגע ומנצח את המקצה.

מקצה השני מותח. חוץ מדדיה, שנראה כאילו רק עלה על האופנוע ולא התחרה במקצים הקודמים. שוב דדיה לוקח את ההובלה, חיים אוחנה דולק אחריו ואת השלישיה המובילה סוגר רועי שלומי. אסף רחמים צועק לי פתאום "בואנה נתנו פה הופעה אה?". ובכן נתנו. אליקו פתאום פותח מבערים ומתחיל להראות לכולם כי אם אתה כאן אז עד הסוף, ונלחם באחיו ראש בראש עד הסוף, לא סתם נלחם עקף אותו. רועי שלומי דולק אחרי דדיה ורק לשחר בלולו לא מאיר המזל והאופנוע שכבה שולח אותו הרחק מאחור- אגב זה לא מנע ממנו לפרגן ולקפוץ להנאתו מרמפה לרמפה, עבור הקהל שהגיע לכבד את המאורע. דדיה מסיים שוב ראשון, אחריו רועי שלומי ואליקו שלישי.
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.אלי 25-09-13
יוזמה מבורכת כל הכבוד למארגנים ולמתחרים!
כן ירבו!
2.אחד שיודע 25-09-13
נראלי שחכתם איזה רוכב בלייטס אולי ונדרהורן של הונדה
3.מערכת naZZima 25-09-13
תוקן תודה :)
4.מערכת naZZima 25-09-13
תוקן תודה :)
5.אחד שיודע 2 25-09-13
הפירוט של מה שקרה בשני מקצי הלייטס שגוי.
אורן חסון ניצח את המקצה הראשון ובמקצה השני דוד סיים במקום השלישי.
בנוסף, במקצה השני אמנם דדיה מזנק ראשון אך שני זינק אורן ושלישי פומרנוב..
הקרב על המקום השני היה בכלל בין דוד לדדיה...
וגם היו 7 מתחרים ולא 6, שכחת את יהב.
6.רוכב 25-09-13
אורנית זה לא עובד,הכתבה שלך לא עוברת .אני אפילו מתבייש לקרוא לזה עיתונות.בתור אחד שמאוד אוהב את נזימה והכתבות במקרה הזה אני פשוט מתקשה למצוא תיאור הולם לכתבה והעריכה החובבנית שלך.אני לא רוצה לפרט יותר מדי מתוך כבוד אמיתי לאתר וליוצרים אבל רק תשימי לב למשהו בולט אחד,כותרת של סופרקרוס בלילה ותמונה ביום זה פשוט לא קביל.מאחל לך בהצלחה בהמשך, רצוי בתחום אחר
7.לזה שקורא לעצמו רוכב 26-09-13
אני לא יודע מאיזה עולם עיתונות אתה מגיע אבל ממה שאני מכיר יש כתב ויש עורך, אם העורך הכניס תמונה לא מתאימה אז תפנה אליו
8.רז 26-09-13
לרוכב,
לא מבין מה הבעיה עם תמונה ביום, המרוץ התחיל כשעוד היה אור
זה מבחינתך לא קביל? תעבור לעיתונות מודפסת, פה זה אינטרנט
9.דור אריאל 26-09-13
אני לא מבין את עורכי נזימה
זה מרוץ לילה ורוב התמונות הם עוד בשעות האור ,
בסדר אז לא יצאו לה תמונות טובות,
יש באינטרנט הרבה צלמים שהעלו תמונות לילה טובות תבקשו מהם כמה תמונות לילה
10.דור אריאל 26-09-13
אני כרגע לא מוצא את כל הצלמים אבל פה יש תמונות לילה טובות,
לא מכיר את הצלם אבל תבקשו ממנו כמה תמונות פעם הבאה

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.474244216007016.1073741896.100002643256321&type=1&l=b1a44abe9a
11.זיו 26-09-13
אין מה לעשות , אי אפשר גם לצלם וגם לכתוב...
12.שחר מויאל 26-09-13
כל הכבוד על הכתבה
היה כיף גדול
יישר כוח !
13.כפיר 27-09-13
מרוץ מצויין הפקה מושלמת
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:48-24.