טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אנדורו אופנועים 2014 סבב 1 - פתיחת עונה


   10-11-2013, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: אורנית ויטה' (פודיומים תמר נתנוב)

לאחר תקופת צינון ארוכה ליגת האנדורו חוזרת לפעילות, כחמישים רוכבים התכנסו בכפר החורש לספיישל פתיחת עונה עם מסלול מהיר ומפנק.

קצת יותר מחצי שנה מאז מרוץ האנדורו האחרון והנה, בשעה טובה ומוצלחת, אנחנו שוב עומדים בשטח, נושמים אבק דרכים ושומעים נהימות מנועים. למרות כל הבעיות, חילוקי הדעות והמגבלות הרבות, הצליחו ועד העמותה הישראלית למרוצי אנדורו, בשיתוף התאחדות הכידונאים ובהפקת ״באחה ישראל״ להעמיד את המרוץ הזה על הרגליים ולהוציא אותו לפעול.

היער הסמוך לכפר החורש נבחר לארח את הסבב הפותח של עונת האנדורו 2013-2014. ספיישל טסט מהיר, טכני ״לייט״, הנע בין שבילים רחבים לסינגלים ברחבי היער. כחמש וחצי דקות פלוס בממוצע להקפה, כשאחריה יוצאים להקפת התשה ארוכה, אך עם זמנים נוחים באופן יחסי, המאפשרים לרוכבים כחמש עד שבע דקות מנוחה בין מקצה למקצה. כל זה כפול שש הקפות למקצועיות וזהו המתכון.

צוות שיטור, סדרנים, אמבולנס ואפילו שירותים כימיים, עם רחבת פיטס מבודדת (באופן יחסי) מקהל. למרבה הצער, נקודת הכינוס של הקהל, ממוקמת בקצה המסלול לאורך מקטע קצרצר בן 50 מטרים לכל היותר, דבר שלא מספק עניין רב ואלו נאלצו לתזז רגליים ולהסתובב לאורך המסלול ללא כל בקרה. פלוס או מינוס? תחליטו לבד.

קטגוריות מקצועיות

כמעט חמישים רוכבים נרשמו והגיעו לאירוע, מתוכם רק תריסר משויכים לקטגוריות המקצועיות. למרות שלא מעט מכוכבי הליגה ובעלי שם נראו בקהל, ולא התחרו באופן פעיל מסיבות כאלו ואחרות, בעיקר בענייני רישוי ספורטיבי למהדרין או פציעות. הבולט מתוכם הוא זיו כרמי, הסוחב פציעה בעצם הבריח ונראה מסתובב בפיטס עם מבט של אכזבה ורעב בעיניו. לפחות מרבית מרוכבי קטגוריות ילדים ונוער הם בני טפוחיו, הצליחו להעלות חיוך על שפתיו.

רוכבי הקטגוריות המקצועיות עלו למסלול לשש הקפות ספיישל והתשה.

בקטגוריה E-1 תומר שפירא שולט ובגדול! הילד, שנכנס לתודעה לפני כשנתיים כזב חוטם זעיר, הספיק לצבור ניסיון בין לאומי וכעת הוא מוביל את הקטגוריה המקצועית הקטנה בפער גדול. כל הכבוד אפרוח! רון שטפל, נותן בגז ומתמקם שני, וזהו יופי של הישג לצעיר שעוד מכוון גבוהה. במקום השלישי בקטגוריה, לא אחר מאשר אוריה כרמלי- אותו שועל קרבות ותיק, שמסרב לרדת ממדרגות הפודיום. יבואו צעירים, יבואו בוגרים, את כרמלי זה לא מעניין – הוא חוזר לבית עם עוד גביע לאוסף. רן אזולאי במקום הרביעי, שחר סולימני מחליף את האופנוע וחוזר לקטגוריה הקטנה לאחר תקופה ארוכה, באחת מהקפות ההתשה הגלגל הקדמי ננעל והוא נופל שתול לקרקע, חבל שורר הסתבך שם בגלגל וסולימני לא מאבד עשתונות, קורע את החבל, ממשיך הלאה ומסיים חמישי לפני דן כרמל שסוגר את רשימת המסיימים, כאשר רוני רגף נשאר בחוץ לאחר שנתן הצגה חזקה, אך נפצע במהלך ההקפה השלישית ונאלץ לפרוש.

בקטגוריה E-2 יוני לוי מדלג בין אתגרים בין לאומיים כאלו ואחרים והוא נמצא בכושר מצויין. עם תמיכה מיוחדת מצד עולל קטן בקהל, הוא מפגין את יכולות הרכיבה שלו בהנאה מוחלטת ועומד בראש הטבלה בפער של יותר מדקה שלמה בזמן המצטבר. נמרוד חמו על הוסבארג מהיר ועקבי בסטייה של שתי שניות לכל היותר, בין התוצאה המהירה לאיטית, מסיים על המדרגה השנייה. במקום השלישי דרור כהן על KTM וזה המקום לפרגן ובגדול, הבחור נתן את הלב והנשמה על המסלול והוא נראה פשוט מצויין על האופנוע. רביעי הדר עציוני ביום לא להיט במיוחד. מתן ניר בא לבדוק את מצב כושר הרכיבה שלו ונראה לא רע, עד שהתעייף והחליט לפרוש.

בקטגוריה E-3 נותרו רק שני לוחמים, הראשון, צעיר ושאפתן כחול עיניים, בר נוב, שלמרות המקום הראשון יוצא עם הרגשה מאוכזבת, שלא הצליח להדביק בזמנים את חמו מהקטגוריה המקבילה. ככה זה שקורצת מחומר של אלופים, המקום הראשון לא מספיק לך, המשך כך!
השני נושא תואר אליפות על הכתפיים, תומר שמש, שמגיע לאחר פציעה, אך נותן מלחמה על המסלול והוא נראה טוב אך נאלץ להסתפק במדרגה השנייה בפודיום.

קטגוריות עממיות
18 רוכבים מחולקים על פני שלוש קטגוריות, חמש הקפות ספיישל והתשה. טל איזנבנד בקטגוריה E-2 עומד בראשה עם פער של יותר מדקה במצטבר, הבחור כבר מאותת לכוונת על תואר האליפות, עם קצת התמדה והוא בהחלט בכיוון. עדי ישראל ניצב אחריו במקום השני וצחי בן גיגי במקום השלישי. רפאל קבסה וה-RMX החדש לא מתברגים לפודיום. בעממית E-1 ניר שחם שוב נותן הצגה, הוא המקום הראשון לפחות חצי דקה מירון יעקובוביץ’ שמתחדש בצבע הירוק של קוואסקי, והשניים נראים מצויין יחד. במקום השלישי, שחקן חדש ישן, זאב צ'פלה שליו, שיורד לאחר שנים מנפח המנוע האמתני של קטגוריית E-3 ונכנס לקטגורייה בה המנוע עובד ללא הפסקה, ברכות על המעבר ועל המקום השלישי!
נועם דהן מאוכזב מהמקום הרביעי, השירות הצבאי נותן שעה ביום בטלפון, אבל אין מקום לאימוני רכיבה. בעממית E-3 בשעה טובה ומוצלחת מוצא עצמו ברל'ה (אייל בן יוסף) עם קטגוריה שכבר יש בה בשר לתחרות, שלושה רוכבים. הוא עומד בגאווה במקום הראשון, וכמו שעשה לקטגוריה הקלה בליגת הבאחה, נקווה שימשיך לאמץ ולספח עוד רוכבים לקטגוריה הזו, במיוחד כשהוא עומד בראש הטבלה הנוכחית. במקום השני עדי לוי על גאס גאס 300. מצפון הארץ ובמקום השלישי שגיא שוורץ, שיצא מהמשרד ומתפקיד יו"ר התאחדות הכידונאים ועלה על האופנוע כל הדרך למקום השלישי.

בקטגוריית הסניורים כהרגלנו בפועל יש עניין. שמונה רוכבים על המסלול וקרב אחד עיקש במיוחד בין שני כוכבי העל זוהר גלילי ונדב לוגסי. בהקפה הראשונה גלילי הקדים בשתי שניות, אך בהקפה השנייה הוא נפל ואיבד זמן יקר מאוד, כמעט 24 שניות שלמות. לוגסי המשיך במשך שלושת ההקפות הבאות נתן הצגה ורכב חזק ומהר במיוחד, הכי מהיר בקטגוריה ובעקביות, אך למרבה הצער בסיום היו חסרים לו רק שלוש שניות בכדי לחזור למקום הראשון, והפעם זהו לוגסי בראש הפודיום, גלילי שני וברק דודאי שלישי. יש לציין גם איציק קלנר, ניתאי עוזיאל, שבא לטעום אנדורו, שי לוי, עמית גול ודרור כהן שנכנס למרוץ על הקשקש.

בקטגוריית המתחילים ( ארבע הקפות) נוי קדוש עומד בראש הפודיום כשאחריו מיכאל אפשטיין ובמקום השלישי יואב שפירא.

חיוך גדול עולה על שפתיי הצופים בקהל, תחושת גאווה ממלאת את חזה ההורים והמאמנים הגאים של הרוכבים הצעירים בקטגוריית הילדים והנוער. בסיום קטגוריות הבוגרים, עלו הצעירים להקפות ספיישלים ללא התשה. נוער – ארבע הקפות, ילדים שלוש. בקטגוריית הנוער כולם על גבי אופנועי tm85 כשהראשון לקבוע יתד הוא גב סלע מסדנת האלופים של כרמי. במקום השני גל מלאכי. מעין לביא משיג תוצאות טובות במהלך שתי הקפות, אך לאחר מכן הוא נופל ופורש, מה שמשאיר את המקום השלישי לטל בריבויים, גם הוא מחניכיו של כרמי. במקום הרביעי מסיים איתמר שני וחותם את הרשימה. בקטגוריית הילדים, שני עוללים מגניבים את הקהל, וגם את דפי ההיסטוריה המוטורית של ארץ ישראל תשע"ד. סוף סלע, הילד והתלתלים הבלונדינים המתעופפים ברוח מעבר לקסדה, סוחט את האופנוע וגורם למנוע לצווח, והוא מסיים במקום הראשון, עוד גאווה מקומית לרוכבי זיו כרמי. במקום השני זהו גל זרקו הרוכב על גבי קוואסקי KX65 מבית היוצר של רועי שלומי.
הייתם מאמינים שזה עתה קראתם על ילדים שמתחרים במרוץ חוקי ורשמי במדינת ישראל?!

תוצאות
לרשימת התוצאות המלאה

מקצועית E-1
1. תומר שפירא
2. רון שטפל
3. אוריה כרמלי

מקצועית E-2
1. יונתן לוי
2. נמרוד חמו
3. דרור כהן

מקצועית E-3
1. בר נוב
2. תומר שמש

עממית E-1
1. ניר שחם
2. ירון יעקובוביץ'
3. זאב צ'פלה שליו

עממית E-2
1. טל איזנבנד
2. עדי ישראל
3. צחי בן גיגי

עממית E-3
1. ברלה אייל בן יוסף
2. עדי לוי
3. שגיא שוורץ

סניורים
1. נדב לוגסי
2. זוהר גלילי
3. ברק דודאי

מתחילים
1. נוי קדוש
2. מיכאל אפשטיין
3.יואב שפירא

נוער
1. גב סלע
2. גל מלאכי
3. טל ברינבוים

ילדים
1. סוף סלע
2. גל זרקו




תמונות מהגלריה





תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 19:44-24.