טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סופרקרוס לילה סבב 2


   15-11-2013, עמרי גוטמן   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: עמרי גוטמן

סבב מספר 2 בליגת הסופרקרוס, התקיים אתמול (יום חמישי) במסלול צים בבית שאן, עמרי גוטמן היה שם לסקר את התחרות

הספורט המוטורי, שאך לפני זמן קצר היה בגדר פעילות מחתרתית שמארגניה נאלצו לעשות שימוש בשם סתרים המובנת רק ליודעי ח״ן - חי, בועט וקיים. ועוד איך קיים. לילה - כולם כבר ישנים, חוץ משמשון ויובב ועשרות רוכבים שהשתתפו בסבב השני של ליגת סופרקרוס, שנערך אתמול בערב (יום חמישי 14-11-2013) במתחם צים סנטר שבבית שאן.

המירוץ שהוא יוזמה פרטית, מהווה למעשה ליגה שנייה.על ההפקה: צים סנטר, התאחדות הכידונאים, עמותת המוטוקרוס והרשות לנהיגה ספורטיבית. הוא חולק לחמש קטגוריות שונות: סופר ג׳וניורס, ג׳וניורס, לייטס, עממית ופתוחה. הפיטס מאורגן להפליא, לכל יבואן פינה משלו לאוהל ולפינת הטיפולים. במבט חטוף נוצר פסיפס נהדר של כל היצרנים בשורה אחת. על ההפקה: צים סנטר, התאחדות הכידונאים, עמותת המוטוקרוס והרשות לנהיגה ספורטיבית.

הבחירה בשעת ערב מצויינת, הטמפרטורות נהדרות והאווירה כמו לפני דרבי. המסלול במרכז צים קטן יחסית, משופע בפניות חדות ורמפות ארוכות, המייצרות יחדיו טוואי טכני, שמצריך מהרוכבים הרבה דיוק; עדות לכך היא מספר הנפילות הרב יחסית במהלך המקצים השונים. המסלול עצמו מתוחזק ברמה גבוהה ואנו זכינו לחווייה מוטורית אמיתית. המקצים עצמם היו מהירים למדי, הארגון מצויין, והאירוע זרם בקצב גבוה ובהנחייתו של בועז קורפל, האחד והיחיד. ההפקה דאגה שלפני סוף כל מקצה, יסודרו הרוכבים של המקצה הבא לקראת הזנקה, כך שהקהל כמעט לא חיכה בין מקצה למקצה, והאירוע כולו זרם. בל נשכח את הפרסים הכספיים שחולקו לשלושת המקומות הראשונים בכל קטגורייה- ימות המשיח בהחלט בדרך.

באירוע צפו כמאתיים וחמישים צופים והגיעו גם פרנסי העמק, ובראשם אביב קדשאי.
בתום האירוע חולקו פרסים כספיים, וניכר שהיוזמה הזו מצאה חן בעיני הזוכים. או כמו שאמר יוני לוי בסוף: "זו פעם ראשונה שאני זוכה בפרס כספי במקצוע הזה".

סופר ג'וניורס וג'וניריוס

נראה כי העתיד בהחלט בידי הדור הזה, ואם ימשיכו לפקוד את התחרויות ולהתאמן כפי שנראה לעין, נצמיח כאן דור אמיתי של מנצחים. בשבת האחרונה התחרו הגיבורים הקטנים הללו באנדורו בכפר החורש וכבר אזרו כוחות והגיעו להתחרות במקצה הלילה, כיאה לספורטאים אמיתיים.

בקטגוריית סופר ג'וניור בלט סוף סלע על פני גלב פורמנוב וגיל זרקו, והוביל למעשה כמעט בכל המקצה.

בג'וניורס התקשה גל מלאכי להתגבר על העליונות שהפגין גב סלע. האחרון הפגין כושר רכיבה טוב מאד וסיכל ניסיונות לעקיפה.

קטגורייה עממית

בקטגורייה העממית, הקרב האמיתי התרחש בין רומן קלמפנר למתן אליהו. אליהם צמוד צמוד רכב אביתר כהן שסיים במקום השלישי, אך ניצב על הפודיום במקום השני בעקבות טעות חישוב של המזכירות. את הקטגוריה ניצח מתן אליהו למרות ניסיונות חוזרים ונשנים של רומן להדיח אותו מהמקום הראשון.

קטגוריית לייטס

האחים פורמנוב ידועים כספורטאים, בסופר ג'וניורוס מייצג את המשפחה גלב הקטן ואילו בלייטס דוד. התחרות האמיתית בקטגורייה התרחשה בין דדיה שהפגין רכיבה אגרסיבית ורעל בעיניים, אל מול דוד שלא וויתר וקטף את המקום הראשון.

הקטגורייה הפתוחה

אין ספק שבקטגורייה זו הקצב הגבוה, רמת הרוכבים, והתחרותיות בינהם מספקים לקהל המגיע לתחרויות אלה חוויה מוטורית של ממש. אני יכול להכריז בוודאות כי זהו המקצה המרתק ביותר. אליקו אוחנה שבפעם האחרונה התחרה פצוע שב היום בכוחות מחודשים ולמרות שנפל פעמיים, הצליח לסיים במקום השלישי תוך שהוא מפגין יכולת נהדרת. דרמה נוספת התחוללה בין שני רוכבים מוערכים: שחר בלולו ויוני לוי; שני סיבובים לפני סיום עוקף בלולו את יוני, אך למרות זאת זוכה יוני במקום הראשון, בשל ניקוד עדיף.

בלטו בהיעדרם זיו כרמי (שמחלים מפציעה) ועידו כרמון.


אין ספק כי הספורט הזה הולך ומתפתח ותופס מקום של כבוד ברשימת ענפי הספורט בארץ.

תוצאות סופיות:

סופר ג'וניורים:
1. סוף סלע
2. גלב פורמנוב
3. גיל זרקו

ג'וניורס:
1. גב סלע
2. גל מלאכי
3. שובל הלה

לייטס:
1. דוד פורמנוב
2. אריאל דדיה
3. רועי קליין

עממית:
1. מתן אליהו
2. רומן קלמפנר
3. אביתר כהן

פתוחה:
1. יונתן לוי
2. שחר בלולו
3. אליקו אוחנה
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.galzz5 17-11-13
סירטונים

הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 15:29-24.