טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מעבר למשקף- רומן קלמפנר


   24-11-2013, רומן קלמפנר   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: אורנית ויטה

רומן קלמפנר, מקיבוץ מרום גולן ורוכב מוטוקרוס מוכשר, מתאר לנו את האהבה הגדולה לרכיבה ותחרויות.

שמי רומן קלמפנר, בן 22 מקיבוץ מרום גולן, השתחררתי לפני כמעט שנה, מספר האופנוע #18 בעבר הייתי מספר #22. כל חיי היה לי חלום- להיות רוכב אופנוע והחלטתי לממש אותו בגיל 18. אז עבדתי אספתי כסף וקניתי את המוטוקרוס הראשון שלי YZ250 2002, מאותו הרגע של הקיק הראשון על האופנוע ידעתי שזה מה שאני אוהב וזה מה שאני רוצה לעשות. התחלתי לרכב לא משנה לי איפה ועם מי, העיקר שאני רוכב. התחלתי לרכב במסלול וטיילתי המון, אך ידעתי שיום יבוא ואהיה חייב להעלות שלב, ולהתחיל להתחרות.

אני תחרותי! במיוחד בדברים שאני אוהב. במהלך הצבא, השקעתי את כל כספי בכדי שיהיה לי על מה לרכב בסופשים, כשאני יוצא הביתה. אפשר להגיד שכמות הפעמים המועטה בחודש כשרכבתי, ממש החזיקו בשפיות. בשנה האחרונה בצבא הייתה לי תקלה באופנוע, שלא היה ביכולתי לתקן, וכך עברה לה שנה ארוכה נטולת רכיבות.

הנה סופסוף זה הגיע והשתחררתי! עכשיו אני יודע מה אני אוהב ורוצה. כעת נשאר לקנות אופנוע, ולהתחיל לתת בראש (היה לי ברור שזה יותר חשוב לי מטיול בעולם או לימודים כרגע), וזה בדיוק מה שעשיתי. עבדתי, אספתי כסף, קניתי אופנוע חדש RMZ 250 2013, והתחלתי להתאמן ולהכנס לתחרויות. התחרות הראשונה שלקחתי בה חלק היה מרוץ בית שאן סבב 3 בליגת המוטוקרוס. הגעתי לתחרות לחוץ; כאבי ראש, בטן מכווצת והמון התרגשות, לא מכיר אף אחד בענף התחרויות. הכל הרגיש מוזר, ועם זאת ידעתי שאני עומד במקום שתמיד רציתי להיות בו. הגעתי לקו זינוק של המקצה הראשון בקטגוריה עממית, הלב דפק בחוזקה וזימזמתי לי איזה שיר בלב, בכדי להרגע.

הרגע הגיע והגייט נפתח, באותו רגע כל החששות והלחץ התפזרו, פשוט הייתי בגן עדן. רוכב הכי מהר שאני יכול לצד רוכבים מהירים ממני. את המרוץ הזה סיימתי שלישי, הבנתי שבשביל לנצח, אני חייב להתאמן ולרכב יותר וגם להתחיל לרוץ ולעשות כושר. התחלתי לרוץ ולרכב בכל זמן פנוי שהיה לי, הכושר והיכולות התחילו לעלות והרגשתי שבכל רכיבה אני עולה מדרגה. עד עכשיו השתתפתי בווינגיט סבב 4 בליגה, וסיימתי 2 אחרי נפילה.

"במרוץ סופרמאני השני, באתי בכושר גבוה"

במסלול בית שאן בתחרות סופרמאני הראשונה, שנערכה לפני כחודשיים נפצעתי באימונים. לאחר הזינוק קצת אחרי הקפיצה הראשונה נפלתי, ולוטן וקסלר נחת לי לתוך הראש עם האופנוע נפל גם הוא ושבר את היד, את כל הסיטואציה אני בכלל לא זוכר פשוט כאילו מישהו מחק לי איזה 4 שעות מהזיכרון. ביום המרוץ אמרתי לעצמי שאני מוכן, בכושר, וזה הזמן להתרכז בלנצח - וככה גם המרוץ נראה בשבילי. סיימתי בשני המקצים ראשון וזכיתי במרוץ- הייתי מאושר.

במרוץ סופרמאני השני, באתי בכושר גבוה, אחרי יום אימונים שהרגשתי בו טוב על המסלול, וחשבתי שילך טוב. מקצה ראשון- פתחתי לא טוב, אז הייתי צריך לפלס לעצמי את כל הדרך מהסוף להתחלה, לא הצלחתי לעשות עקיפות טובות, ונקלעתי לשתי נפילות שלקחו ממני זמן יקר, בעוד שהראשונים בורחים קדימה. אחרי הנפילה השניה אמרתי לעצמי "זהו אני ממוקם גרוע זה או הכל או כלום", נתתי את כל מה שיש לי, עד סוף המקצה. כל רוכב שהגעתי אליו לא התעכבתי לרגע, פשוט עקפתי ועקפתי. הרגשתי שאני לבד ואף אחד לא מפריע לי, סיימתי רביעי במקצה. הייתי בשוק שהצלחתי לצמצם את כל הפער הענק הזה, בפחות מחצי מרוץ. מקצה שני- אמרתי לעצמי שעכשיו אני מרוכז, ומבחינתי אף אחד לא קיים על המסלול חוץ ממני, אני פשוט צריך לתת גז, לא להתרסק והכל יסתדר כבר מעצמו.

זינקנו עוד פעם זינוק גרוע עשיתי טעות, ונתקעתי בגייט לפני שנפתח. הייתי אחרון בהולשוט, חזרתי בלב עוד פעם על מה שאמרתי לעצמי שאני לבד על המסלול ופשוט צריך לתת גז וזה בדיוק מה שעשיתי, פתאום הכל יסתדר עקפתי, עקפתי ועקפתי עד שהגעתי להיות שלישי, אחרי מתן אליהו ואביתר כהן, שהיו בקרב משלהם על ההובלה. ניצלתי את זה והצלחתי לעקוף את שניהם, ולברוח עד לסוף המרוץ. הרגשתי אדיר! לסיים ראשון אחרי המקצה הקודם שהיה גרוע. בסיום התחרות, בדירוג הכללי סיימתי שני את המירוץ, כמות הפרגונים מצד הרוכבים והמארגנים הייתה ענקית, ואני חייב להגיד תודה באמת שעשיתם לי טוב. חייב להגיד ששני המרוצים בבית שאן, היו מאורגנים ברמה גבוהה ביותר עם זה לו"ז מתוקתק, אווירה טובה ואפילו פרסים למנצחים! באמת כל הכבוד על היוזמה והמאמץ לטובת הספורט והרוכבים.

תגובות לכתבה
1.דר כהן 24-11-13
בן אדם תותח רומן , העברתי איתו אימון בבית שאן רק שנינו לבד לפני המירוץ ולמדתי ממנו לא מעט...
עזבו את זה שהוא בן אדם נעים וכייפי להעביר איתו שיחה...
2.קוקי 25-11-13
רומן אלוף
אין לי ספק שאתה נהנה ולכן תצליח.
המשך להיות חתרותי...
3.number 25-11-13
חייייייייייייייייייייייהההההההההההההההההההההההההההההההה
4.יובל שלומי 27-11-13
רומן הוא ספורטאי אמיתי.רציני,משקיע באימוני רכיבה ובכושר גופני והכי חשוב,צנוע.נותן לרכיבה לדבר במקומו.רומן,התרגשתי כשניצחת את המקצה השני,לאחר שהצלחת לעקוף את כל שאר המתחרים ברכיבה חלקה ומדוייקת.
5.למערכת נזימה ושאר החברים שהגיבו ושיתפו ... 29-11-13
למערכת נזימה ושאר החברים שהגיבו ושיתפו ... עוד פעם תודה רבה על כל הפירגון פשוט כיף שיש אנשים כמוכם בספורט הזה.! שבת שלום ונתראה במרוץ הבא !
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 13:37-24.