טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ראלי ספרינט ערד


   01-12-2013, שלמה סטובצקי   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: אורנית ויטה

ביום שישי האחרון, 29.11.2013 התקיים מרוץ הראלי ספרינט בעיר ערד. שלמה סטובצקי היה שם בכדי לעקוב מקרוב אחר הליגה המתפתחת

בתאריך 29/11/13 התקיימו במקביל שני אירועים מוטוריים; האחד בבקעה והאחר בערד. הראלי ספרינט האחרון שהתקיים התרחש לפני כ-4 חודשים "ראלי תדהר". סוף השנה מגיע, וכל ההתאחדויות והעמותות, "לחוצות" לקיים את כמות האירועים שדרושים להם, כדי לקבל את התקציב מרשות הספורט המוטורי.

לשמחתי, נבחרתי לסקר את האירוע הדרומי.

הנתונים הראשונים לא היו מעודדים יתר על המידה: 20 משתתפים בלבד, ללא רכבי באחה ורק RZR בודד (שהיה "רכב משותף" לשני מתחרים).

למרות שמדובר באירוע "כולל קהל", לא נראו אפילו ברחבי העיר שום דגלים או פרסום, ורק מי שהגיע לפארק הצפוני של ערד הבחין בהמולה הלא רגילה. הארוע נוהל ע"י בוריס סטרוסלסקי, ומישל גדז' ניהל את המרוץ עצמו.
המירוץ התקיים תחת מטריית "IRDA" ע"י "המועדון המוטורי הישראלי 2010 ", כאשר הפקת האירוע נפלה על כתפי חברת "מסלולים" (אלינה בע"מ). ניר לביא, דלילה לוטם ודני לוי היו אמונים על השיפוט, צחי מהדלה, בוחן ראשי. את האחריות על הזמנים ועל המרשלים קיבל אלון כהן. נוכחותו של בועז קרפל כקריין, בישרה שמשעמם פה לא יהיה. בהסתובבות ראשונית במתחם ה"פיטס", ניתן היה לראות את הסדר וההתארגנות המוקפדת; סדרנים, שוטרים, כבאית ואמבולנס, המתחם סגור בצורה הרמטית כמעט והכל צועק סדר ומשמעת.

המסלול כלל קטע אספלט וקטע כורכר, באורך כללי של כ-1800 מטר מפותלים ומהירים. כל מקצה כלל שני סיבובים ררצופים, כאשר את כל המרוץ היה ניתן לראות מנקודת הצפיה שנקבעה לצופים. כרגיל, באירועים המוטוריים, עד הדקה ה-90 לא היה אישור למסלול, אך באורך פלא הכל הסתדר וכולם יצאו, אחרי רכבו של מישל, להקפת הכרות מסורתית כאשר צלמים מלווים את הסיבוב בארגז.

לאחר שני סיבובי אימון נוספים, ניתן האות והמירוץ יצא לדרך.

מסלול קצר, מהיר, ותובעני, בערך דקה וחצי לסיבוב, גרם לנהגים לעבוד קשה ולתת לנו תמורה מלאה. ענני אבק כיסו את כל המקום ואף גרמו למתחרים לבלום, לאחר שלא הצליחו לראות את המסלול, הרוח הגיעה ופתרה את הבעיה. ההצגה היתה מושלמת: חמדה עודה, לאחר סיבוב ראשון, נכנס לטיפול ומשום מה נשכחו נועלי מכסי המנוע, דבר שגרם למכסה להתרומם בזמן הזינוק השני ולפסילתו. בנסיון נוסף, חמדה השיג את זמן המסלול הכי טוב, אך מאחר ונענש ב-6 שניות, לא קיבל את הבכורה.

ניר בן ארי שהתחיל מעולה, נאלץ לפרוש עקב תקלה (יתכן הגיר) ונגרר לאחר כבוד, מחוץ למסלול ובזאת סיים את האירוע מבחינתו. עופר שוורץ שסיים במקום השני בקטגוריה שלו, נתן את ההקפה הטובה ביותר דווקא במקצה שהוא איבד את הרכב בעיקול, והתחיל להסתובב, אך התעשת במהרה. גבי בוזגלו, התרסק על אבן שצצה במסלול ופוצץ צמיג. את המקצה סיים על שלושה גלגלים, החליף את הגלגל המרוסק, ולמרות שגם גילה בעיה נוספת בטורבו, חזר למקצה נוסף וסיים את המרוץ. גם לאור כהן עם אופיר ליפז, לא שפר מזלם ופריקת צמיג שלחה אותם למקום 5.

איזור הצופים שנראה בתחילה שומם ומנוכר, התמלא בקהל, אשר זכה ונהנה מהקריינות המלהיבה של בועז קרפל. אירוע שכזה, בתוספת חשיפה רחבה יותר, ללא אירועים נוספים שמתקיימים במקביל, זה בדיוק מה שאנחנו צריכים. כל הכבוד לכל האנשים מהמארגנים, המתחרים ועד לקהל.

תוצאות הסיום:

בקטגוריה הבכירה s8 4x4
במקום הראשון: רמי שוכטוביץ
במקום השני: נדב וניר ירון
במקום השלישי: קובי כהן ושי אסרף

בקטגוריה CUP:
מקום ראשון: רמי גדיר
במקום השני: גבריאל בוזגלו עם גידי קרונין

בקטגורית RZR:
מקום ראשון: שחף מזרחי
מקום שני: אבישי חסידי

בקטגוריה S6 2X4
מקום ראשון: אלון חליווה ודובי מילר
מקום שני: עופר שוורץ
מקום שלישי: ניצן לוי

קישור למדידת זמנים
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 05:28-24.