טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
בניית רכב עבירות- חוויותיו של מיכאל חן


   03-03-2014, מיכאל חן   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

מיכאל חן, מתחרה מתחום עבירות משתף אותנו על רכבו החדש

לאחר שאלי שחר מצוות ניר הפתיע, כאשר קרא לי להיות נהג בקרואטיה טרופי בשנה החולפת, והצלחתי לסיים יחד איתו את אחת התחרויות הקשות והיוקרתיות בעולם (מתוך 43 שזינקו סיימו רק 21), היו שהרימו גבה לגבי יכולותיי וראו בתוצאה מקרה. על כן, כשהתחלתי להתחרות בליגת העבירות בארץ עם הדיסקברי שבניתי, בקטגוריית סטנדרט (שני מירוצים), ועם הטויוטה היילקס שטומי בנה לי (עוד שני מירוצים) ניצחתי כל מרוץ בפער משמעותי מהמתחרים (ארבעה נצחונות בארבעה מרוצים), הבינו שמדובר בכשרון לא מבוטל, הכתרה כאלוף הליגה ואלוף האלופים לשנת 2013 רק פתחו לי את התיאבון. כעת, במסתרים, הולך ונבנה רכב לקטגוריית האדוונצ'ר ולתחרויות בחו"ל; האיש שגוייס להיות המוח ומנהל הפרויקט הוא טומי נחום, שהוכיח ידע וכשרון בבניית היילקסים ורכבי עבירות מהמובילים בסצנת השטח וזחילת הסלעים בארץ (לא קוטל קנים גם בדיונות).

הרכב נבנה על שלדה ובודי של טויוטה היילקס, עם מנוע פרדו 125 כ''ס, גיר ידני, ותיבת העברה עם יחס 4.7 בלואו. לאחר שהשקעתי את כל חסכונותיי בפרוייקט והבנתי שאי אפשר בלי עזרה, חברתי לחברת זוקי פרו 4x4, כנותנת חסות ראשית, שתספק מתלים שלא נראו בארץ, על היילקס וחלקים לחיזוק הסרנים והשלדה. הרכב ינעל צמיגים במידה 35/12.5/15 ומערכת היגוי רוחבית. השלב הראשוני בבנייה נעשה במוסך צוות ניר של אלי שחר, שכתמיד תורם ועוזר בכל אספקט בבנייה, כולל את ידיו הכשרוניות ועינו החדה. את המתלים וההגה ירכיבו בסדנת רוק סוליד, המתמחה בשיפורי רכבי מרוץ והצטרפה כנותנת חסות (בתקווה שגם את הכלוב הם יסכימו). ארנון שושני, בעל הסדנה, אומר שהוא מאמין שאני מסוג המתחרים שכדאי להשקיע בהם בגלל הכישרון המוכח והתחרותיות חסרת הפשרות, חברת נענע גז ממשיכה גם השנה לתמוך בצוות ובספורט המוטורי. עופר הבעלים והמנכ"ל שמח לתרום ממרצו וכספו לקידום הפרויקט, ואף שותף בתהליך כדי לתרום מניסיונו והידע המקצועי, עופר גם רומז להבאת נותנת חסות נוספת שתתן הרבה יוקרה לצוות. נותנת חסות נוספת וכמו הקודמת ממשיכה גם השנה, היא אלרז, מכונות ניקוי מתקדמות מצומת ביל"ו.

כך התחלנו בפרוייקט, נקנה רכב היילקס ופורק לגורמים. ריתכנו חיזוקי שילדה, פירקנו את הכסאות וכל המכלולים של הרכב, הגבהנו את המרכב בחמישה ס"מ ושלפנו את רכבת הכח המקורית. בינתיים טומי הרכיב אצלו בסדנה את רכבת הכח הרצויה, כייל את משאבת הסולר למכנית ללא ניהול מנוע והוסיף אדאפטור. כאמור, מנוע פראדו עם גיר ידני וטרנספר 4.7, נבנו דרייבשאפטים עם לונג ספליין למהלך גדול מהרגיל. הוכנסה רכבת הכח וניבנו תושבות מנוע חדשות לפי התצורה החדשה של הרכב, הסרן הקידמי שופץ, קיבל ציריות כרומולי באדיבותה של חברת זוקי פרו, וכמו כן נאקלים שישה חורים והגה רוחבי נעילת דיפרנציאל חשמלית הושחלה ע"י טומי הצ'יטה.

סרן אחורי של פראדו שופץ ומוכן לתפוס מקומו יחד עם הנעילה המקורית, בימים הקרובים יגיעו המתלים והרכב יעבור לסדנת רוק סוליד, לידיו הנאמנות של ארנון שושני ולרתך האומן יוסי (הילד) סימה, ששימש כנווט בתחרות הראשונה של הצוות בארץ. אומרים שעם האוכל בא התיאבון וכך כשהחלה להתפשט השמועה אנשי מצברי מוטלו היקרים הפתיעו בטלפון, שמבשר על מצברים לרכב, ולכננות ללא תמורה. עד כאן התקדמות הפרויקט, תוך שבועיים מקווים לעדכנכם בהמשך ההתקדמות. אנו זקוקים לספונסר נוסף וגדול שיבוא ויעזור לדחוף את האדם והמכונה להישגים בינלאומיים, כל עזרה תתקבל בברכה, התקציב נגמר ורק אנשים טובים ורצון טוב לא מספיקים. אני רוצה להודות לכל מי שמקיף אותי ונותן לי אנרגיות במלחמה הסזיפית, לקחת את הפרויקט להישגים שללא ספק יתנו המון כבוד לעושים במלאכה: לטומי נחום שתורם מעצמו זמנו ועצביו לפרויקט, לאלי שחר שנתן בית חם לבניית הרכב, לרוק סוליד, לזוקי פרו, לנענע גז אלרז מכונות ניקוי מתקדמות למצברי מוטלו. אני רוצה להודות לשחר שבילי, הנווט החדש שלי, שעוזר ורץ גם לפני הטבילות בבוץ, לאלי מורן בנייה בע"מ שנרתם לפרויקט, ועושה רבות ביום ובלילה עם הסילברדו הכי ענק בארץ. לפרטים בעניין חסות נא לפנות אלי בטלפון שמספרו 0526089156.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 03:43-24.