טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
צוות ינוביץ, צמד חמד


   11-03-2014, אורנית ויטה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

עמותת העבירות הצליחה בשנה האחרונה לקיים חמש תחרויות, תחת מגבלות הספורט המוטורי. אורנית ויטה יצאה לפגוש את צוות ינוביץ ופגשה צמד חמד

אילו הייתי מקבלת שקל על כל פעם שניסיתי לתאם ראיון עם רן ושמעון, אין ספק שהייתי מצליחה לשדרג את המצלמה, או לפחות לרכוש עדשה חדשה. החבר'ה עסוקים מעל הראש, רן בעיקר, אך מאחר ולי יש סבלנות, חיכיתי, לבסוף הצלחנו להפגש בצהרי שישי בשדות קיבוץ נען.

אל צוות ינוביץ נחשפתי בפעם הראשונה בתחרות שהתרחשה בטל שחר. רן, הנווט, חייך אלי ושאל "אז אפשר לסמוך עליך שנצא יפים בתמונות?" עניתי לו שאצלי כולם יוצאים יפים, ושהוא ידאג רק לנצח. פניתי לסטוביצקי שלנו שהגיע לסקר את האירוע, ושאלתי מי זה הבחור. כיאה לשלמה, קיבלתי הרצאה מלאה על כל ההיסטוריה שלהם, מהרגע שניפגשו ועד היום.

משנת 2002 הם יחד כצוות, למעט הפסקה קטנה. התחרו יחד גם בעבירות וגם בתחרויות מהירות. לאורך כל השיחה איתם מרגישים את האחווה והחברות הטובה, הם מזכירים לי את מקס ומוריץ, מקניטים אחד את השני אך גם דואגים לפרגן ולהאדיר.

רן סיטון- נווט הצוות, בן 47, נשוי+1 עוסק כקבלן 'קרואטיה טרופי' (4 פעמים)
שמעון ראובן- נהג הצוות, בן 55 נשוי+2, בעל חברת תובלה 'קרואטיה טרופי' (3 פעמים)

אל איציק ינוביץ התוודעו כאשר החליט לרכוש רכב ולהכנס לתחום, כאשר חיפש אדם שינהל את הקבוצה הגיע אל שמעון, שהיה באותה תקופה בבניית רכב. איציק דואג לכל מחסורם בכל הנוגע לרכב, והם בתמורה גומלים לו בשיפור תוצאות התחרויות. ברכב הם מטפלים אצל ארז 4X4, שמבחינתם הוא האורים והתומים בתחום, לא היתה פעם שפנו אליו עם בעיה והוא לא סייע במציאת פתרון. כאשר הם נמצאים בתחרויות אנשי הצוות שלהם הם הבן של שמעון והאחיין, לרוב שמעון מטפל בבעיות, יש לו הכשרה בתחום. כעת הם מחפשים עזרה במימון לקראת התחרויות הקרובות בחו"ל. הם מודעים לעובדה שמאחר ואין מודעות כל כך גבוהה לספורט המוטורי כאן בארץ, נותני החסויות לא ממהרים לפתוח את כיסם. נשמע מוכר? מחזיר אותי לראיון עם דורון וינטר, שפרט לי כמה עולה לשנע אופנוע לתחרות בחו"ל, על אחת כמה וכמה ג'יפ עבירות. כעת הם שמים פעמיהם לקרואטיה 2015 ואולי אף לראלי יוון.

כאשר ניסיתי להקשות עליהם ולהבין, מדוע, לנותן חסות ישראלי יהיה עניין להשקיע מכספו בהם, הלו לרוב, נותני החסויות מחפשים את הפירסום שישלח את ציבור הצופים אליהם. התשובה שקיבלתי היתה לא שגרתית למען האמת. בגילוי לב ענו השניים כי אם העסק של נותן החסות מתנהל רק בישראל, והוא אינו "משוגע לעניין" אין לו באמת מה להשקיע בהם. לעומת זאת, במידה ונותן החסות מוכר גם בחו"ל, החשיפה הטלוויזיונית שם תוכל לשדרג לו את המכירות כיאה לכל נותן חסות. רעיון נוסף שעלה להם הוא לצלם סרט, שם, בתחרות, ולהקרין אותו כאן בארץ, אז, ייתכן שנותן חסות בעל עסק בישראל בלבד יביע עניין.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 19:58-24.