טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סופרקרוס 2014 מרוץ אחד עשר


   16-03-2014, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: amasupercross.com

כפי שניחשנו, בפרומו של יום חמישי, הרוכבים המובילים באליפות עשו כל שביכולתם בכדי למנוע מוילופוטו לברוח עם האליפות, האם הצליח להם?

בשבת בלילה נערך מרוץ מספר 11 באליפות הסופרקרוס האמריקאית, באיצטדיון פורד בעיר הברזל דטרויוט.

450

הרוכבים עומדים על הגייט, כשהוא נופל, קול סילי, שזה לו המרוץ השני בסך הכל, טס קדימה ולוקח את ההולשוט, סטיוארט מתמקם לו על הזנב ווילופוטו על זנבו של סטיוארט. חולפת הקפה, וסטיוארט עובר את סילי, הוא יודע שאם הוא רוצה לנצח הערב הוא חייב לפתוח כמה שיותר פער בינו לבין הרוכב הירקרק. בהקפה השלישית רוקזן טועה, נופל, ומוצא את עצמו מחוץ למרוץ כאשר האופנוע יוצא מכשירות, הוא עצמו נראה שלא נפצע.

וילסון כרגע מוביל על דאנג'י וממוקם רביעי, דאנג'י חמישי, ושניהם מתחילים לצמצם על וילופוטו. דאנג'י חייב לסיים את המרוץ לפני וילופוטו, אם הוא רוצה שיהיה לו איזה שהוא צ'אנס לקחת את האליפות השנה. וילופוטו מנסה כל מה שאפשר בכדי לעקוף את סילי, ובהקפה החמישית הוא גם מצליח, הבעיה שלו היא שסטיוארט כבר תפס פער של כמה שניות, והוא נראה ממש טוב ורגוע השבוע. בהקפה השישית דאנג'י עוקף את וילסון ונראה שהוא מתקרב קצת לוילופוטו, אך בכדי להגיע למצב שבו הוא יכול גם להלחיץ קצת את האלוף, יש דרך ארוכה, ודאנג'י לא ידוע בתור אחד שלוחץ כל הזמן, אלא בתור אחד שרוכב יציב ורגוע. ברגע שהוא מגיע למקום על הפודיום הוא לרוב מפסיק ללחוץ ומסתפק בכך, אין ספק שגישה זו כבר לא מספיקה. וילסון הולך ונחלש, עד לרמה שבה אנדרו שורט (שסוף סוף מראה קצת נוכחות בשני המרוצים האחרונים,) כבר יושב לו על הזנב, שורט מנסה לעקוף וגם מצליח, אך וילסון מחזיר לו מיד בעקיפה נמרצת. דאנג'י עוקף את סילי, שטועה, ויודע שהוא חייב לעקוף גם את וילופוטו.

הקרבות מאחור לא נורמליים במרוץ, ווילסון לא עומד בלחץ ומאבד את המיקום לאנדרו שורט, ג'סטין בארשה, ווסטון פייק. וילסון, שאמור להיות מאוד לא מרוצה ממה שקורה לו במרוץ הזה, גם חוטף מכה מהיל שמנסה לעקוף אותו, ולמזלו שלו ושל ג'סטין היל, שניהם מצליחים לא ליפול מהאופנוע, אך משם וילסון חווה עוד נפילה משמעותית במיקומים כאשר גם ברייטון עוקף אותו. שורט אגרסיבי מאוד היום, נחוש לסיים כמה שיותר גבוה ונכנס בסילי המסכן שמוצא את עצמו על הרצפה, עד שסילי מתאושש ועולה שוב על האופנוע, הוא כבר מחוץ לעשירייה הראשונה של המרוץ. שורט, שכנראה מאבד את הריכוז, מאבד גם את המיקום לבארשה.

לוקח לשורט שתי הקפות להתאפס על עצמו בחזרה, והוא עוקף את בארשה, כאשר הוא מביא איתו גם את ברוק טיקל שמתיישב על זנבו של בארשה, אך ללא הועיל, בארשה לא מוותר ושומר על המיקם שלו. בקידמת המרוץ סטיוארט, טועה קלות, אך עדיין שומר על פער של כמה שניות מוילופוטו, שמצידו, לא נותן לדאנג'י להגיע אליו, ומסיים את המרוץ במיקום השני, למרות שנראה היה בהקפה האחרונה שסטיוארט קצת נחלש, ואם היתה עוד הקפה אז כנראה שהיה כבר מקבל את ההזדמנות להלחיץ ואולי אף לעקוף את סטיוארט.

סטיוארט מנצח את המרוץ השלישי שלו העונה, ומשווה את כמות הנצחונות של קרמייקל לאורך כל הקריירה, עם 48 נצחונות, שניהם שניים בכל הזמנים כאשר כנראה נזכה לראות את סטיוארט משיג לפחות עוד נצחון אחד במהלך הקריירה. הבעיה היא, שוילופוטו עם חצי מהנסיון של סטיוארט, כבר מתקרב לעבר ה-40 נצחונות, שני רוכבים גדולים, אבל וילופוטו כנראה יהיה יותר גדול.

450 תוצאות

1. ג'יימס סטיוארט
2. ריאן וילופוטו
3. ריאן דאנג'י
4. אנדרו שורט
5. ג'סטין בארשה

450 אליפות

1. ריאן וילופוטו- 231 נק'
2. ריאן דאנג'י – 201 נק'
3. ג'יימס סטיוארט – 182 נק'
4. קן רוקזן – 181 נק'
5. ג'סטין ברייטון – 167 נק'
6. אנדרו שורט – 143 נק'

לייטס מזרח

דבאלוס מזנק חזק מאוד ולוקח את ההולשוט, כשאדם סיניסירולו שני וג'סטין בוגל שלישי. סיניסירולו יושב קרוב מאוד לדבאלוס, שבעצמו רוכב בטוח מאוד. חולפות להן שתי הקפות ודבאלוס טועה, שוב, כמו כמעט בכל המרוצים העונה, ומוצא עצמו על הרצפה. סיניסירולו עולה למיקום הראשון כשבוגל צמוד אליו ולא מוותר לו על סנטימטר.

חולפות עוד כמה הקפות ודבאלוס שוב נופל, רואים שהלחץ פשוט הורג אותו והוא לא מסוגל להתרכז במרוץ עצמו. במיקום השלישי יושב לו רוכב הונדה, ג'יימס דקוייטיס, שלא התבלט עד כה, כאשר מאחוריו צמודים עוד שני רוכבי הונדה פיית' וקייל קונינגהם. על הזנב יושב להם רוכב פרו סירקיט, בלייק באגת, שפתח כהרגלו העונה גרוע, וקוטף עוד ועוד רוכבים לאורך המרוץ. פיית' הולך ונחלש, קונינגהם ובאגת עוקפים אותו. בוגל עדיין שני, וממש נצמד לסיניסירולו, שנראה כל כך בשל לעוד ניצחון ולאליפות הזו. דקוייטיס וקונינגהם רבים עם עצמם על המיקומים, מה שפותח לבאגת את הדלת לתת גז ובמהלך פשוט מבריק ואמיץ, נותן גז, ועוקף את שניהם. באגת כבר שלישי, ואפילו אם לא יתקדם עוד במרוץ הזה, הנסיון והכשרון שלו פשוט מכפרים על הזינוק הגרוע שלו.

דקוייטיס וקונינגהם לא מוותרים אחד לשני ובסופו של מאבק נכנסים אחד בשני, מה שגורם לדקוייטיס ליפול ובעצם להרוס לעצמו מרוץ מעולה מבחינתו. סיניסירולו מנצח את המרוץ עם עוד נצחון, השלישי במספר, בעונת הרוקי שלו, וכבר עכשיו ברור שאם לא יפצע, וידע לא לחוש את עצמו יותר מדי, יש לו סיכוי להיות אחד מהטובים שיהיו אי פעם. נסו להזכר איזה מהאלופים הגדולים בהסטוריה הרשימו ככה בעונת הבכורה שלהם בסופרקרוס לייטס, לא בטוח שתמצאו, במיוחד כאשר אין ספק כי אליפות הלייטס מזרח מלאה ברוכבים יותר חזקים מאשר באליפות המערב העונה.

250 תוצאות

1. אדם סיניסירולו
2. ג'סטין בוגל
3. בלייק באגת
4. קייל קונינגהם
5. מת'יו למוינה

250 אליפות

1. אדם סיניסירולו – 119 נק'
2. מרטין דבאלוס – 102 נק'
3. בלייק באגת – 99 נק'
4. ג'סטין בוגל -94 נק'
5. וינס פריזי -75 נק'
6. קייל קונינגהם 63 נק'תגובות לכתבה
1.yehuda 17-03-14
איזה כיף לקרוא את הסיקורים האלה כל שבוע
2.שחר מכלוף 17-03-14
כמה מספיק ניצחונות צריך רוכב כדי לקחת את האליפות??
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 07:39-24.