טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
בשטח שלו - אילן עזרא


   31-03-2014, אורנית ויטה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: אורנית ויטה ועמרי גוטמן

עמותת רוכבי השטח בישראל, הבטיחה וגם מקיימת - ליגת המרוצים חיה ובועטת, הושבנו את אילן עזרא, יו"ר העמותה לשיחה קצרה

1. מהי עמותת האנדורו או בשמה החדש עמותת רוכבי השטח בישראל ומהו תפקידה?

העמותה פועלת למען קידום תחום רכיבת אופנועי השטח בישראל ומשמשת כקול ושופר לכל הרוכבים באשר הם; הן לרוכבי השבילים וסופי השבוע והן קידום המרוצים. הרעיון המרכזי, ליצור כוח אלקטורי, תוך התלכדות, שישמש אתנו לקידום מטרות רבות של הרוכבים והספורטאים. אנו מאמינים, כי ככל שנהיה רבים יותר ומאוחדים, נוכל לייצר שינויים. קיים עניין גדול של ביצה ותרנגולת, אנו בעמותה, החלטנו לא לחכות שהתרנגולת תטיל, ולא לחכות לאפרוחים שיבקעו אלא לעשות מעשה, אנו שואפים עוד השנה, ל- 1000 חברי עמותה, ובפועל התחלנו בדרך. בחודש שעבר, מאז שהחלטנו על השינוי כבר יצרנו מציאות אחרת, התחלנו במיתוג וביצירת חשיפה של התחום והתחביב אתנו אנו כל כך אוהבים, יצרנו התקדמות אל מול קק"ל ועוד גופים אשר לוקחים אותנו ברצינות, ומתדיינים איתנו, תוך הבנה והכרה בתחביב שלנו. הצלחנו להביא את המרוצים לאזור המרכז, הצלחנו להביא בשורה של ליגה מלאה לסיום העונה הנוכחית, ולעונה הבאה, העמותה פועלת תחת התאחדות הספורט המוטורי. ההתאחדות זוכה בכספי תמיכה, ובסיוע של הרשות לנהיגה ספורטיבית (שהינה גוף ממשלתי) - עצם החיבור הנוכחי והמאמצים של השדרה ובכללם הרשות לנהיגה ספורטיבית לסייע בידנו ישנם עוד דברים שנעשים; יש לא מעט הצעות שיושבות על השולחן ונבדקות, ישנה התגייסות של הרבה מאוד חברים, שנרתמים לעשות וליצור היום, זה הזמן של כולם לקחת אחריות להפסיק לשבת על הגדר ולהיות חלק מהשינוי, זה הזמן להרים את הכפפה הענקית שמונחת פה וביחד לעשות מעשה.

2. איך אתה רואה את תפקידך כיו״ר העמותה?

התפקיד שלי כיור העמותה בראש ובראשונה לייצג נאמנה את חברי העמותה ומטרותיה, לקדם ולהוביל את העמותה וחבריה לעבר המטרות המצוינות מעלה.

3. אם תפקידן של עמותות לקדם את הספורט, נראה כי היושבים בעמותות נכון להיום מסתכלים רק על ההווה ומתרכזים בביצוע המרוצים ללא כל ראיה עתידית. (האם הקמת בתי ספר לרכיבה מקצועית וקבוצות פעילות כמו מחלקות הכדורגל והכדורסל בכל רשות עירונית), הן חלום רחוק מכדי שמישהו ינסה למנף את זה דרך ההתאחדות או משרד הספורט?

אני מתקשה מאוד להסכים עם האמירה שמתבטאת בשאלה, הדרך בה בחרנו ללכת כעמותה, תוך שינוי מטרות העמותה והצבת יעדים אינה מרמזת אפילו לא במעט על העדר חזון. העמותה עובדת לפי מנגנון עסקי, נכון להיום, תוך חזון אסטרטגיה וטקטיקה, העובדה שהטקטיקה חשופה נכון להיום במדיות, אינה מרמזת ולו במעט על החשיבה לטווח הארוך. אני לא משוכנע שאחת עשרה שנים זה זמן ריאלי, אבל אנו מביטים קדימה. ישנם מהלכים שונים שנעשים במסגרת הפעילות של העמותה בהתאחדות, ואני מאמין שבזמן הקרוב תהיינה לא מעט בשורות חדשות שיענו לשאלות המוזכרות.

4. אז מהן השאיפות של העמותה נכון לעונת המרוצים 2014?

אנחנו כבר מעבר לשלב השאיפות, יש עוד שלושה מרוצים שיחתמו את עונת 2013-2014 וארבעה מרוצים שיפחתו את עונת 2014-2015, וזאת בנוסף למרוץ שכבר היה.

5. מי קובע את מיקום המסלולים ומהם הקריטריונים לבחירה בכל מקום?

הנושא מאוד מורכב, אין עניין של קובע, בימים אלה אנו משקיעים לא מעט מאמצים כדי לקבל את האישורים ממועצות ועיריות באזור המרכז, לא פשוט אבל יש עם מי לדבר.

6. איך אתה רואה את תפקוד הענף המוטורי בכלל והאינדורו בפרט בעוד עשר שנים?

ישנה דרך חדשה ורוח של שינוי ניכרת.תגובות לכתבה
1.אלי טולדנו 31-03-14
אילן עזרא בולדוזר אמיתי מלא מוטיבציה דרייב ונכונות לקדם ולשנות... אחד הדברים היותר טובים שקראו לספורט המוטורי בעשור האחרון. יישר כח והמשך בפועלך המבורך!!!תותח!
2.גיא רדר 31-03-14
אילן כל הכבוד, אילן משלב חשיבה עסקית יחד עם אהבה לתחום והתוצאות ניכרות בשטח.
3.כפיר לוין 31-03-14
כל הכבוד אילן, יישר כוח מפרוריידינג!
4.רן 03-04-14
כל הכבוד אילן! כן ירבו אנשים כמוך..
5.איש רמאי תחמן ושקרן 06-04-14
אתה לא כותב את הסיפור שהאנשים אמורים לשמוע כי אתה רמאי

אין מה לעשות רמאי תמיד ישאר רמאי

נ.ב גם את ראש הממשלה תפסו אז אותך לא תהיה בעיה !!!

הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 09:11-24.