טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סופרקרוס 2014 מרוץ 12


   23-03-2014, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: amasupercross.com

בשבת בלילה נערך מרוץ מספר 12 באליפות הסופרקרוס האמריקאית, בטורונטו קנדה. מרוצים מטורפים, שינויים מטורפים במובילי הטבלה, טל דשא מסקר (כמעט) מהשטח

ערב המרוץ היה סיכוי גדול שלא נראה את מוביל האליפות, ריאן וילופוטו, מתחרה בעקבות קלקול קיבה רציני ששלח אותו לבית החולים לחידוש נוזלים, ובעצם, מנע ממנו לעבור את כל שלבי המוקדמות ומקצי הדרוג. החוקים קובעים, שכל מי שמדורג בתוך העשירייה הראשונה של המרוץ, זכאי לעלות ולהתחרות גם אם לא השתתף במקצי הדרוג ובמרוצי ההיט, וכך היה.

450

הרוכבים עומדים על הגייט, השערים נופלים, ורוקזן טס קדימה ולוקח את ההולשוט, כאשר בארשה צמוד אליו במיקום השני, ברייטון שלישי ודאנג'י רביעי. ווסטון פייק ממוקם חמישי, מקום אחד לפני וילופוטו, שמתדרדר כמה מקומות עד שאפילו וילסון עוקף אותו.

סטיוארט פותח בצורה נוראית ומוצא את עצמו מאחור. כהרגלו, התחיל לעקוף רוכבים בסיטונאות. חולפות להן כמה הקפות ובארשה נלחם עם רוקזן בשיניים על המיקום הראשון, מנסה לעקוף ולא מצליח. שתי פניות מאוחר יותר, בארשה מנסה שוב לעקוף והפעם הוא מצליח לעשות זאת, בפעם הראשונה העונה, לאחר שלאורך כל העונה הוא נפצע פה, התרסק שם, ובכלל לא באמת היה במיטבו. איוון טדסקו מתרסק ופורש מהמרוץ בעונה גרועה מאוד אפילו במונחים שלו. סטיוארט עוקף רוכבים כאילו הם עומדים במקום, מגיע לוילופוטו, ועוקף אותו בלי בעיות. שתי שניות מאוחר יותר והוא מגיע גם לפייק, לא מבזבז שום זמן ועוקף גם אותו בלי בעיות. לאחר שש הקפות, דאנג'י מגיע לברייטון ועוקף אותו חיש מהר, וכך עושה גם סטיוארט במרוץ מרשים במיוחד.

בקדמת המרוץ, משחק החתול ועכבר בין רוקזן ובארשה לא נגמר כאשר בכל פעם שבארשה פותח פער, רוקזן מצמצם. סטיוארט, שנראה כאילו יש לו עוד 300 סמ"ק באופנוע, מגיע לדאנג'י ועוקף אותו כאילו דאנג'י, שהוא אחד הרוכבים הכי חזקים בסבב, עומד במקום, פשוט תצוגת תכלית, וקרמייקל שמקריין אפילו מציין שלפי דעתו זו אחת מהרכיבות הטובות בהיסטוריה מבין כל הרוכבים אי פעם! למען האמת, סטיוארט כל כך מהיר, שהוא תופס את רוקזן תיק תק, ומוחק פער של שלוש שניות כמו כלום. רוקזן בכלל לא נראה מודע לעד כמה סטיוראט מהיר וצופה בסטיוארט עובר אותו בטיסה על הבאמפים. הקפה לאחר שעקף את רוקזן, סטיוארט כבר יושב לבארשה על הזנב, מחכה לקטע הבאמפים ועוקף את רוכב הונדה בסוף קטע הבאמפים, ממש על הסיבוב, באמת רכיבה מופלאה. כעת נותר לראות אם סטיוארט ישאר מרוכז ולא יעשה שטויות, אם אכן הוא יחזיק כך מעמד, אז אפשר לומר שזו אחת הרכיבות הגדולות בכל הזמנים, והכי קרוב שאפשר להגיע למרוץ מושלם.

רוקזן לא עומד בלחץ של דאנג'י, טועה ומאפשר גם לדאנג'י וגם לברייטון לעקוף אותו. דאנג'י חייב את המקום השלישי הזה כמו אוויר לנשימה בכדי לסגור כמה שיותר פער מוילופוטו. סטיוארט מחזיק מעמד ומנצח את המרוץ הרביעי שלו העונה, והמספר 49 בקריירה שלו, ועל הדרך גם עוקף את קרמייקל ברשימת הנצחונות של כל הזמנים, ועולה למקום השני, כאשר רק מקגראת' נמצא לפניו ברשימה, אין ספק שזו הופכת להיות אחת העונות המוצלחות של סטיוארט, גם אם לא יקח את האליפות העונה הוא שבר הרבה שיאים, שהכניסו אותו אחת ולתמיד לרשימת הגדולים בהיסטוריה. וילופוטו אגב, מסיים את המרוץ במיקום השישי, לא נראה לי שרוכב כלשהו באשר הוא היה עולה להתחרות במצב בריאותי שכזה.

450 תוצאות

1. ג'יימס סטיוארט
2. ג'סטין בארשה
3. ריאן דאנג'י
4. ג'סטין ברייטון
5. קן רוקזן

450 אליפות

1. ריאן וילופוטו-246 נק'
2. ריאן דאנג'י- 221 נק'
3. ג'יימס סטיוארט -207 נק'
4. קן רוקזן – 197 נק'
5. ג'סטין ברייטון – 185 נק'

250

הגייט יורד, ג'סטין בוגל לוקח את ההולשוט, סיניסירולו שני ודקוייטיס שלישי. ביסקגליה מנסה לעקוף את דקוייטיס ומוריד את שניהם לרצפה במקטע הבאמפים הרצחני. סיניסירולו לא מרוכז וכמעט שמאבד את הפרונט במהלך המרדף אחרי רוכב הונדה בוגל. סיניסירולו פורק את הכתף תוך כדי רכיבה בלי להתרסק, יוצא מהמסלול, מחכה שהפרמדיק יבוא, נותן לפרמדיק להחזיר את הכתף למקום ועולה לרכוב שוב! הילד אמנם בן 17, אבל איזה ביצים של פלדה יש לבחור, וזה ממחיש לנו עד כמה הוא מחוייב למה שהוא עושה, ועד כמה הרוכבים הללו מסוגלים להתעלות על הכאב.

דבאלוס, שפתח את המרוץ בצורה לא טובה, עקף מלא רוכבים וזכה מן ההפקר, כאשר סיניסירולו פרק את הכתף וכרגע הוא כבר ממוקם שני, מה שאומר שהוא מוביל את האליפות. סיניסירולו לא מצליח לרכוב כמו שצריך והוא פורש מהמרוץ. הבעיה היא, שכאשר פורקים את הכתף כל כך בקלות והיא חוזרת למקום גם בקלות, אז צריך לעשות ניתוח לסדר את זה, אחרת אי אפשר לרכוב ככה, וזו בעיה שקבוצת פרו סירקיט תצטרך לפתור, כי אם כן, אז מרוץ האליפות של סיניסירולו נגמר, מצד שני, דבאלוס יהיה הפייבורית של האליפות, בעיה בעיקר לנוכח חוסר העקביות וריבוי ההתרסקויות של דבאלוס לאורך כל העונה מצד אחד, וההתחזקות ההדרגתית של בוגל אשר רוכב בגייקו הונדה.

בלייק באגת שניצח לפני שני מרוצים גם פתח את המרוץ גרוע מאוד כהרגלו, והוא ממוקם כבר, כהרגלו, בתוך החמישייה הראשונה (חמישי). באגת מתרסק, מעקם את הכידון של האופנוע ופורש מהמרוץ. בוגל מחזיק מעמד ומנצח את המרוץ הראשון בקריירה שלו כאשר את ההקפה האחרונה הוא עושה בקצב איטי מאוד, בכדי שלא לעשות טעות ולאבד את הנצחון. נראה שהולכים להיות לו עוד כמה וכמה נצחונות בקריירה, שרק העונה מתחילה לנסוק למעלה כמו שצריך, ולמעשה הוא עכשיו רק במרחק של חמש נקודות מדבאלוס, שמוביל את האליפות. דבאלוס מסיים את המרוץ במיקום השני כאשר שלישי מסיים למויין, שנתן הופעה נאה מאוד הערב, וזו לו הפעם הראשונה בקריירה שהוא על הפודיום.

סיניסירולו, פרק כתף והמשיך במרוץ

250תוצאות

1. ג'סטין בוגל
2. מרטין דבאלוס
3. מתיו למויין
4. ג'רמי מרטין
5. קול טומפסון

250 אליפות

1. מרטין דבאלוס- 124 נק'
2. אדם סיניסירולו- 120 נק'
3. ג'סטין בוגל- 119 נק'
4. בלייק באגת- 100 נק'
5. וינס פריזי – 90 נק'תגובות לכתבה
1.מוישה אופניק 24-03-14
כיף שיש סיקור כמו שצריך שמבין מה באמת קורה. סטיוארט בטוח לא יקח את האליפות אבל איזו רכיבה מדהימה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 04:05-24.