טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סופרקרוס 2014 מרוץ 13


   30-03-2014, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: supercrossonline.com

בשבת בלילה נערך מרוץ מס' 13 באליפות הסופרקרוס האמריקאית באיצטדיון אודארד ג'ונס בעיר סיינט לואיס.

לאחר הנצחון של סטיוארט בשבוע שעבר, היה ברור, שסטיוארט מצא את הגרוב הישן והטוב שלו, שמרסק את שאר הרוכבים לחתיכות, אבל נשארה שאלה אחת לא פתורה, האם וילופוטו, שהיה גמור בעקבות מקרה של קלקול קיבה רציני, מסוגל להשיב לסטיוארט קרב, או שסטיוארט פשוט טוב יותר העונה ורק מזל רע מחזיק אותו במיקום השלישי באליפות? את התשובה לשאלה, קיבלנו הערב.

450

וילופוטו היה נראה חזק לאורך כל סוף השבוע, בעוד שסטיוארט התרסק באימון ביום חמישי ונותר עם חבלות בצלעות, למרות זאת טען שהוא מרגיש מספיק טוב בכדי להתחרות על הנצחון.

השערים נופלים ובפעם ה"מי יודע כמה" העונה, אלסי טס קדימה ולוקח את ההולשוט, כשוילופוטו צמוד במיקום השני, סטיוארט שלישי ובארשה רביעי. דאנג'י ורוקזן פתחו גרוע, והם ממוקמים שביעי ושמיני, ואילו טומאק שחזר להתחרות, אך עדיין פצוע, יושב להם על הזנב במיקום התשיעי. וילופוטו עוקף את אלסי לאחר שתי פניות בלי מאמץ, ובארשה עוקף את סטיוארט. על הזנב של סטיוארט יושב ג'סטין ברייטון רכוב על ימאהה. סטיוארט לא מחכה, ועוקף את בארשה בחזרה, מגיע לאלסי במהירות ועוקף גם אותו.

מאחור, רוקזן ודאנג'י נלחמים אחד בשני, תוך כדי שהם משפרים מיקומים ועולים למיקום החמישי ושישי. דאנג'י פשוט לא מספק את הסחורה - הוא אמור להיות מאחורי וילופוטו (אם הוא לא יתפוס אותו במרוץ הזה, אז גם סטיוארט יוכל לעקוף אותו באליפות), עם נצחון אחד בלבד העונה עד כה והרבה יותר מזל ונסיון, שהביאו לאן שהוא נמצא מאשר יכולת. סטיוארט נצמד לוילופוטו לזנב ובהקפה השמינית מנסה ליצור מומנטום עדיף בבאמפים ולעקוף מיד לאחר מכן את וילופוטו, אך וילופוטו לא סתם אלוף שלוש פעמים ברצף, הוא לא נותן לסטיוארט את הסיפוק וסטיוארט בעצמו מאבד את הקצב ויוצא מהריכוז. חולפות להן שתי הקפות וסטיוארט מוצא שוב את הגרוב, הוא כבר יושב לוילופוטו על הזנב שוב ונראה הרבה יותר מהיר ממנו. סטיוארט צולל מתחת לוילופוטו בסיבוב שמאלה חזק, דופק בלוק פאס מהסרטים על וילופוטו, ועוקף. וילופוטו כמעט ונופל מהעקיפה ונראה שהוא לא ציפה שסטיאורט יצליח להשלים את המהלך הגאוני והנקי הזה (חשוב להדגיש שהעקיפה היתה נקייה לחלוטין).

בינתיים מאחור, רוקזן עוקף את ברייטון ועולה למקום הרביעי ומתחיל לצמצם על בארשה. דאנג'י מגיע גם הוא לברייטון ועוקף אותו בלי בעיה, לפחות הוא מצמם את הנזק על וילופוטו. סטיוארט בורח קדימה ושומר על פער קבוע של בין שניה לשתיים על וילופוטו, שנותר ללא תשובה לעליונות של סטיוארט. ההקפה האחרונה מגיעה ודאנג'י שרוצה לעקוף את בן קבוצתו רוקזן קופץ לא טוב, האופנוע נעמד לו נר באוויר ודאנג'י מוצא את עצמו על הרצפה. דאנג'י מתעשת מהר ובא לעלות על האופנוע ואז מגיע ברייטון, שלא רואה אותו ונכנס באופנוע של דאנג'י. דאנג'י מאבד מלא מיקומים, אבל לפחות מצליח להניע את האופנוע שוב, ולסיים את אחד המרוצים הפחות טובים שלו בקריירה (לבינתיים). נראה שדאנג'י גמר את הסוס, ואין בו יותר את רוח הלחימה, שהביאה לו אליפות בעונת הבכורה שלו, חבל מאוד אבל גם צפוי, לאור היכולות שלו בעונות האחרונות.

סטיוארט מנצח את המרוץ החמישי שלו העונה, השלישי ברצף, וגם מספר חמישים בקריירה שלו. בקצב הזה הוא עוד יתקרב באמת למקגראת' בכמות הנצחונות שלו. וילופוטו מסיים שני, בארשה שלישי ורוקזן רביעי. מי שמפתיע הוא טריי קנארד שמסיים חמישי במרוץ הראשון שלו מאז עידן ועידנים, וטומאק שישי מאחוריו. דאנג'י בסופו של דבר מסיים תשיעי, כך שהוא עדיין לוקח נקודות חשובות מאוד.

450 תוצאות

1. ג'יימס סטיוארט
2. ריאן וילופוטו
3. ג'סטין בארשה
4. קן רוקזן
5. טריי קנארד

450 אליפות

1. ריאן וילופוטו- 268 נק'
2. ריאן דאנג'י – 233 נק'
3. ג'יימס סטיוארט – 232 נק'
4. קן רוקזן- 215 נק'
5. ג'סטין ברייטון – 196 נק'

250

אדם סיניסירולו לא התחרה הערב, לאחר פריקת הכתף הכפולה שעבר במרוץ של שבוע שעבר, ויכול מאוד להיות שזה הסוף לעונה שנראתה כמו עונת האליפות שלו.

הגייט נופל, מרטין דבאלוס טס קדימה, מאחוריו נמצאים אלכס מרטין על הימאהה וג'סטין בוגל, שניצח בשבוע שעבר, על ההונדה של קבוצת גייקו. מרטין לא מחזיק מעמד ובוגל עוקף אותו כמו גם מאט למויין. למויין נראה חזק מאוד אבל טועה ומתרסק בהקפה החמישית, מה שמאפשר לרוכב הונדה ביסקגליה, לעלות למיקום השלישי. בלייק באגת, שפתח לא טוב כהרגלו, עקף רוכבים רבים, עד שהצליח להגיע לביסקגליה בהקפה השביעית ועקף אותו. בוגל, שעוד היה כנראה בהיי משבוע שעבר נתן בגז כמה שיכל והתקרב לדבאלוס, אבל זה היה מאוחר מדי ומעט מדי, ובסופו של דבר דבאלוס מנצח בפעם השניה בקריירה שלו, וגם השניה העונה.

אי אפשר שלא להתפעל מהיכולות שבוגל מראה העונה, הילד מראה ממה הוא עשוי ונותן בראש. האמת היא, שהוא צמוד לדבאלוס, ויש ביניהם רק שמונה נקודות הפרש, כך שהכל עוד פתוח בקטגוריה הקטנה. ישנה תחושה של החמצה עם הפציעה של סיניסירולו- עד לפציעתו, סיניסירולו היה הרוכב הכי טוב העונה, חוסר המזל הזה באמת לא מגיע לילד הפלא, שרק הגיע, וכבר הראה שליטה מוחלטת באופוזיציה. חבל מאוד שהעונה של סיניסירולו נגמרת כך, וגם אם יחזור להתחרות ישנו פער של יותר מעשרים נקודות בינו לבין דבאלוס, ולמעשה אין סיכוי שהוא יקח את האליפות העונה, צריך רק לקוות שהפציעה הזו לא תגמור לו את הקריירה, שכן זה נראה רציני.

250 תוצאות

1. מרטין דבאלוס
2. ג'סטין בוגל
3. בלייק באגת
4. קייל קונינגהם
5. אייג'יי קטנזארו

250 אליפות

1. מרטין דבאלוס – 249 נק'
2. ג'סטין בוגל -241 נק'
3. אדם סיניסירולו – 120 נק'
4. בלייק באגת – 100 נק'תגובות לכתבה
1.שחר מכלוף 31-03-14
איזה עונה מבלבלת.....באבא היא חייבת להיות שלך...
2.טל 02-04-14
אם זה ימשיך ככה יש מצב שנגיע לשתי המרוצים האחרונים כשנקודות בודדות מפרידות בין השניים שלושה הראשונים, ואז נראה עד כמה סטיוארט מחוייב לאליפות השנה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 23:47-24.