טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סופרקרוס 2014 מרוץ 14


   06-04-2014, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: supercrossonline.com

המרוץ בטקסס בסופ"ש האחרון, מסמל את ארבעת המרוצים האחרונים של העונה, על הרוכבים ניכר הלחץ לקראת החוזים לשנה הבאה. מי ניצח ומי הפסיד? כל זאת ועוד בסיקור הבא

במוצאי שבת נערך מרוץ מספר 14 באליפות הסופרקרוס האמריקאית, המרוץ נערך בעיר יוסטון טקסס.

450

בשלושת המרוצים האחרונים, ג'יימס סטיוארט, נתן בראש לכל הרוכבים על המסלול, למורת רוחם של קבוצת מונסטר קאוואסאקי, ובמיוחד למורת רוחו של האלוף בשלושת השנים האחרונות ריאן וילופוטו. סטיוארט היה חולה במשך כל השבוע, ואילו וילופוטו התרסק שלוש פעמים במהלך האימונים החופשיים, ואף נפצע בכתף לאחר שנחת עליה - אי לכך שני הרוכבים המובילים לא בשיאם, מה שאמור לשחק לטובת שאר הרוכבים דוגמת בארשה, דאנג'י, רוקזן, שורט , קנארד וטומאק.

השערים נופלים, ו-וילופוטו טס קדימה ולוקח את ההולשוט, שורט שני ואלסי שלישי. בארשה ממוקם רביעי ועוקף גם את שורט וגם את אלסי, דאנג'י עושה זאת גם כן וכך גם רוקזן. סטיוארט פתח טוב, אך כמעט ונפל לאחר שג'וש היל נופל בפנייה הראשונה, מה ששם את סטיוארט לקראת סוף העשרייה הראשונה. דאנג'י טועה, פייק מגיע אליו, שניהם נוגעים ומתרסקים. דאנג'י מוצא עצמו בין האחרונים על המסלול, רוקזן מנצל את הטעות של דאנג'י ועולה למיקום השלישי, כאשר רביעי מתמקם לו טריי קנארד שמרשים מאוד (בייחוד אם ניקח בחשבון שבמרוץ הקודם בלבד חזר לרכוב לאחר פציעה ממושכת, שלמעשה השביתה אותו לאורך כמעט כל העונה). וילופוטו בפרונט יודע את העבודה ונותן בראש, הרוכב בירוק מצליח תוך שבע הקפות לפתוח פער מטורף של 4.5 שניות על בארשה. טומאק, שהספיק לעקוף את סטיוארט, חשב שיתרחק ממנו (לאור החולשה שמפגין סטיוארט), אך לא כך המצב. סטיוארט מוצא שוב את הקצב שלו ונצמד לטומאק. בהקפה העשירית טומאק עוקף את אנדרו שורט וכך מנסה לעשות גם ג'יימס סטיוארט, טומאק טועה ומוצא את עצמו במיקום התשיעי והמאוד מאכזב, לאור היכולת המעולה שהפגין לאורך כל הערב. דאנג'י, שהיה בין האחרונים במרוץ נותן בגז, ובהקפה העשירית הוא כבר ממוקם עשירי. דאנג'י פותח קמפיין עקיפות מרהיב, ומגיע עד לאלסי, ועוקף אותו בדרכו לאנדרו שורט.

דאנג'י מסיים את המרוץ במיקום השביעי, לאחר שעקף לא פחות מ- 11 רוכבים לאורך כל המרוץ. שורט יכול להיות מרוצה מהמרוץ הזה ומראה שיש לו עוד מקום באליפות הזו. וילופטו מנצח את המרוץ הרביעי שלו העונה, ופותח פער ענק של 45 נקודות על ג'יימס סטיוארט, שעקף את דאנג'י בדרוג האליפות ועלה למיקום השני הכללי. בארשה מסיים שני ורוקזן שלישי (מאוד לא מרשים לאור הביצועים שראינו אותו מביא בתחילת העונה). לטעמי הדבר החמור ביותר הוא שוילופוטו הגיע למרוץ חבול וכואב, ובארשה ורוקזן עדיין לא יכלו לו, במקומם הייתי מאוד מודאג מהמצב הזה, ובטוח שיהיו הרבה תחקירים לגבי הנושא. מה שבטוח הוא שוילופוטו בדרכו לעוד אליפות אחת, הרביעית במספר, והרביעית ברצף, הרוכב היחיד שעשה זאת לפניו היה לא אחר מגדול הרוכבים, ג'רמי מקגראת' האגדי, ואין ספק שאם וילופטו באמת יקח את האליפות העונה, אז הוא יעמוד כתף אל כתף עם מקגראת'.

450 תוצאות

1. ריאן וילופוטו
2. ג'סטין בארשה
3. קן רוקזן
4. טריי קנארד
5. ג'יימס סטיוארט

450 אליפות

1. ריאן וילופוטו – 293 נק'
2. ג'יימס סטיוארט – 248 נק'
3. ריאן דאנג'י – 247 נק'
4. קן רוקזן – 235 נק'
5. ג'סטין בארשה – 198 נק'

250 מערב

אליפות המערב חוזרת לפעילות, ואיתה חוזרים גם הפרצופים המוכרים של הרוכבים המובילים דוגמת ג'ייסון אנדרסון, ג'סטין היל, קול סילי, מלקולם סטיוארט, דין וילסון, קופר ווב ועוד.

השערים נופלים, רוכב הונדה נלסון לוקח את ההולשוט, כשמאחוריו מתמקמים ג'ייסון אנדרסון וג'סטין היל. אנדרסון לא חושב פעמיים ועוקף את נלסון, שמוצא את עצמו נעקף מימין ומשמאל. דין וילסון עולה למקום השני ובן קבוצתו ג'סטין היל שלישי, רוכבי הונדה מ. סטיאורט וסילי מתמקמים רביעי וחמישי בהתאמה. בהקפה הרביעית ג'סטין היל מאבד את האחורי בסוף הבאמפים, נופל מהאופנוע ועד שהוא קם מוצא את עצמו במיקום השמיני. אנדרסון ממהר לפתוח פער נוח מוילסון, שפרק את הכתף במרוץ ההיט שלו, וילסון לא מוותר ולאורך כל המרוץ מצמצם את הפער לאנדרסון עד לשתי ההקפות האחרונות של המרוץ, בהן הוא נצמד לאנדרסון ומנסה למצוא פרצה לעקיפה נוחה, אך לא מצליח ואנדרסון זוכה שוב בנצחון.

הפעם אנדרסון מייצר לעצמו פער נוח של 11 נקודות באליפות על קול סילי, לאחר שזה לא מצא את הקצב הנכון במרוץ, לאחר שנראה היה במהלך הערב שהוא בקצב הנכון להתמודד מול אנדרסון. נותרו עוד שני מרוצים באליפות הלייטס מערב ועם פער נוח, אך עדיין קטן של 11 נקודות בין אנדרסון לסילי, הכל עוד פתוח. אין ספק שמי מהם שימצמץ יפסיד את תואר האליפות, אך דבר אחד בטוח, לאורך כל העונה שניהם נראו חזקים מאוד ושניהם ראויים לתואר האליפות.

250 מערב תוצאות

1. ג'ייסון אנדרסון
2. דין וילסון
3. מלקולם סטיוארט
4. קול סילי
5. זאק אוסבורן

250 מערב אליפות

1. ג'ייסון אנדרסון – 156 נק'
2. קול סילי – 145 נק'
3. דין וילסון – 120 נק'
4. ג'סטין היל – 119 נק'
5. מלכולם סטיוארט – 109 נק'







תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 05:04-24.