טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סופרקרוס 2014 מרוץ 15


   13-04-2014, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: amasupercross.com

בשבת בלילה בתאריך ה- 12.04.2014 נערך מרוץ מספר 15 באליפות הסופרקורס האמריקאית בעיר סיאטל.

סטיוארט נותן בראש כל הסוף שבוע, אך האם יצליח לקחת את הנצחון השישי שלו העונה, ולמחוק את היתרון הענק שיש לוילופוטו?

450

וילופוטו ידע ערב המרוץ, שיש לו סיכוי לסגור את האליפות כבר במרוץ הקרוב. הבעיה היא, שסטיוארט פשוט נמצא בכושר שיא, ולמרות שהיה חולה לפני המרוץ של שבוע שעבר עדיין סיים את המרוץ במיקום החמישי. זהו כמובן גם המרוץ הבייתי של וילופוטו, מה שיהפוך נצחון כאשר למיוחד מאד.

הרוכבים עומדים על קו הזינוק וכשהגייט נופל, וילופוטו טס קדימה כמו חץ מקשת ולוקח את ההולשוט, מאחוריו מתמקמים דאנג'י ואנדרו שורט. סטיוארט פותח לא טוב ומוצא את עצמו צמוד לרוקזן בסוף העשרייה הראשונה. סטיוארט לא מבזבז זמן, ישר תוקף את כל מי שנמצא מסביבו ועולה למיקום השלישי על חשבונו של שורט. נכנסים להקפה השניה וסטיוארט כבר יושב על הזנב של דאנג'י, שבמקום לנסות להגיע לוילופוטו מחליט להתחיל לרכוב הגנתי, מה שמאפשר לוילופוטו להתרחק. רוקזן לא מוצא את הרגליים והידיים שלו ומדדה במיקום התשיעי, כאשר הרוקי השני של העונה, איליי טומאק, נמצא במיקום החמישי מאחורי אנדרו שורט. בהקפה הרביעית סטיוארט עוקף את דאנג'י ללא שום בעיה ועולה למיקום השני, מאחוריו טומאק עוקף את שורט ועולה למיקום הרביעי. סטיוארט מנסה לקפוץ טריפל ענקית, מבין שהוא לא יצליח ומנסה בכל כוחו לתפוס עוד קצת זמן אוויר, נוחת קצר וכמעט מתרסק. חולפת לה עוד הקפה וסטיוארט לא מוותר, שוב לוחץ חזק ושוב כמעט ומתרסק, עושה רושם שסטיוארט לא נבהל והוא ממשיך הלאה כאילו כלום לא קרה, מדהים לראות את המחוייבות למטרה שיש לרוכב הזה.

חולפות להן כמה הקפות, מאחור רוקזן מנסה לעקוף את אלסי ללא הצלחה, בזמן שטריי קנארד יושב לו על הזנב. שני הרוכבים נכנסים לפנייה שמאלה, קנארד נוגע לרוקזן בגלגל האחורי ואיך שהוא שניהם מצליחים לצאת מזה בלי נפילה, אלסי מרוויח עוד שניה וחצי יתרון על שניהם. סטיוארט, שרוכב בצורה פרועה כמו שהוא יודע, כמעט ומתרסק נראה כי הוא לא מתרגש, וישר לוחץ חזק על הגז כאילו כלום לא קרה. רואים שסטיוארט החליט לא לוותר וגם אם הוא מאבד את הסיכוי לזכות באליפות, לפחות להלחם עד השנייה האחרונה, בניגוד לדאנג'י שכבר בתחילת העונה נראה היה שהרים דגל לבן. בינתיים מאחור, אלסי לא מצליח לשמור את רוקזן וקנארד מאחוריו, ומתדרדר אחורה. בהקפה ה- 14 במספר קנארד מצליח לעקוף את רוקזן, ושניה אחר כך גם את אנדרו שורט ומתחיל לצמצם לכיוונו של בארשה שממוקם חמישי. סטיוארט, שהבין שעדיף לו לסיים את המרוץ שני, וכך גם לשמור על המיקום השני באליפות, מוותר על המרדף אחרי וילופוטו.

וילופוטו מנצח את המרוץ השני שלו בקריירה בסיאטל, והרביעי במספר באליפות העונה. סטיוארט שני, דאנג'י שלישי, טומאק רביעי ובארשה חמישי. מבחינה תאורטית, יש לסטיוארט עוד סיכוי לקחת את האליפות, שכן יש לוילופוטו יתרון של 48 נקודות ונשארו עוד שני מרוצים עד לסוף העונה, אבל אם לא יקרה אסון שימנע מוילופוטו לקחת נקודות במרוץ הקרוב או הבא אחריו בלאס וגאס (וגם אז סטיוארט צריך לנצח את שני המרוצים האחרונים של העונה), וילופטוו יהיה אלוף במרוץ הבא שיערך בעוד כשבועיים .

450 תוצאות

1. ריאן וילופוטו
2. ג'יימס סטיוארט
3. ריאן דאנג'י
4. איליי טומאק
5. ג'סטין בארשה

450 אליפות

1. ריאן וילופטו – 318 נק'
2. ג'יימס סטיוארט – 270 נק'
3. ריאן דאנג'י – 267 נק'
4. קן רוקזן – 249 נק'
5. ג'סטין בארשה – 214 נק'

250 מערב

את האליפות הזו יכולים לקחת שני רוכבים: האחד הוא רוכב ק.ט.מ הלא רשמי, ג'ייסון אנדרסון, והשני הוא רוכב הונדה, קול סילי. לשניהם נצחונות העונה, ושניהם הכי טובים על המסלול ובהפרש רציני משאר הרוכבים.

השערים נופלים ורוכב קאוואסאקי, דין וילסון, לוקח את ההולשוט, כאשר קול סילי צמוד אליו במיקום השני. סילי לא מבזבז זמן, ועוקף את וילסון על הקו של סוף ההקפה הראשונה/תחילת ההקפה השניה. וילסון מנסה להחזיר לסילי עקיפה, אבל לא מצליח וכמעט מתרסק. עוברות להן כמה הקפות, ובמיקום השלישי יושב לו בן קבוצתו של וילסון, ג'סטין היל, כאשר ג'ייסון אנדרסון צמוד אליו במיקום הרביעי. וילסון מתרסק, היל ואנדרסון מנצלים את העניין ועוקפים אותו.

בהקפה השביעית אנדרסון יושב על הזנב של היל, ועובר אותו. אנדרסון מנסה לצמצם על סילי ומתרסק בהקפה התשיעית, אך מספיק לעלות על האופנוע מהר בשביל לתפוס שוב את היל. חולפות להן כמה הקפות, וכאשר נותרו עוד שתי הקפות לסיום המרוץ אנדרסון עוקף את היל שוב פעם, ומסיים את המרוץ במיקום השני והמאוד חשוב מבחינתו. סילי מנצח את המרוץ השני שלו העונה, ועושה רושם שהוא כבר בשל מספיק בשביל לקחת את האליפות ולעלות כיתה, הבעיה היא שכך גם אנדרסון ובינתיים מאזן הנקודות נוטה לטובתו של אנדרסון, מה שבטוח הוא ששני הרוכבים הללו יתנו את כל מה שהם יכולים עד לרגע האחרון של העונה.

250 תוצאות

1. קול סילי
2. ג'ייסון אנדרסון
3. ג'סטין היל
4. דין וילסון
5. ג'סי נלסון

250 אליפות

1. ג'ייסון אנדרסון – 178 נק'
2. קול סילי – 170 נק'
3. ג'סטין היל – 139 נק
4. דין וילסון – 138 נק'
5. קופר ווב – 121 נק'תגובות לכתבה
1.עידן 14-04-14
כיף לקרוא את הסיקורים שלכם.
שיהיה חג שמח
2.וואיי מה יהיה העונה הזו.... 15-04-14
איזה לחץץץץ
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 08:55-24.