טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מירוץ טרקטורונים זוגות סבב 2,


   04-05-2008, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

לאחר דחיות מרובות, בשעה לא שגרתית, הונף הדגל אשר נתן את האות להתפרצות 16 זוגות רוכבים אל המסלול. הסבב השני בליגת החורף לזוגות טרקטורונים 2008.

דגל ההזנקה מונף, ארבע רוכבים ניתזים אל המסלול, אליקו אוחנה ראשון, מתן ניר, יניב אבשלום וחיים אוחנה דולקים אחריו. כעבור ארבע דקות לערך, המתניר, רכוב על גבי הק.ט.מ. 525, מגיח ורק אחרי שענן האבק שלו שוקע, ניתן לראות את אליקו אוחנה. השניים, יחד עם בני זוגם למירוץ, טל בורוכוב וגל בן עמי, דאגו להחליף ביניהם מספר פעמים את ההובלה במירוץ הצמוד, אנחנו עוד נחזור אליהם.
אחרי כנס חברי העמותה שהתקיים במהלך השבוע שקדם לתחרות, כבר היה ניתן לחוש באווירת השינוי, מסלול חדש, שעת הזנקה לא שגרתית, לוח תוצאות ממוחשב וזה גם המקום להודות לצוות המתנדבים הגדול אשר הגיע כבר בשעות הבוקר המוקדמות והחל לעבוד על הקמת המסלול, רחבת הפיטס ודרכי הגישה, שניים מהמתנדבים, ניסים בוסקילה ועומרי כהן גם התחרו במירוץ.
על פי הפרסומים המוקדמים, מועד סיום ההרשמה נקבע לשעה 15:00, כמות לא מבוטלת של מאחרים הביאה לסיום ההרשמה לקראת השעה 15:30, דבר שגרם לעיכוב לוח הזמנים בהמשך. תדרוך נהגים קצר ויוצאים להקפת ההיכרות.
המסלול, שעובר בחלקו במזבלה נטושה, משלב אדמה קשה עם נגיעות קלות בחולות ואפילו מקטע במפים, שני עליות חדות ופינאלה בדמות אדמת כורכר בליבה של מחצבה, במילים אחרות, לא היה משמעם לרוכבים על המסלול.
32 רוכבים, שהם למעשה 16 זוגות רוכבים השתתפו בחגיגה הזו, רכובים על גבי טרקטורונים מהשורה הראשונה, הרוב השולט הם משפחת האווטלו של פולריס וה – DS של קאן אם, טרקטורון ה- ק.ט.מ. 525 נתן את הופעת בכורה שלו, כשהוא רכוב על ידי המתניר ובהמשך גם על ידי בן עמי. דורון אוחיון, האח של אלי אוחיון החליט בג'ננה של הרגע האחרון לטעום את טעם המירוצים, ונכנס למסלול על ימאהה YFZ450. בנוסף שני טרקטורוני הונדה TRX450 וDVX400 אחד.

עומרי שהיינו, מנצח קטגוריית מתחילים

קטגוריית מתחילים
שמונה זוגות מתחרים יצאו לדרך, דור חלילי (רוכב עם דורון אוחיון) מזנק ראשון, איתי בוארון (אור סויד) שני, דקל בוארון (אביב נגרין) שלישי, ניל פלד (ניסים בוסקילה), עומרי כהן (רועי לב), לירון חמו (כפיר בז'רנו) והדר וינברגר (רז אשרי) אחריהם. עומרי שהינו (טל מטר) נתקע בהזנקה ויוצא באיחור של מספר שניות וסוגר את רשימת ההזנקה. בתום ההקפה הראשונה, חלילי עדיין מוביל את הקטגורייה, איתי בוארון במקום השני ופלד בשלישי, דקל בוארון ממוקם רביעי, כהן וחמו מנהלים קרב על המקום החמישי ושהינו עדיין משתרך מאחור. בתום ההקפה השלישית הכל כבר מתחיל להתערבב וקשה לעקוב אחר הנעשה על המסלול, פלד לוקח את ההובלה, שהינו מתחיל לסגור פערים, אחרי ההקפה הזו כבר כל הרוכבים מתחלפים. הצמד פלד – בוסקילה מאבד מיקום עקב שקית ניילון שמתלפפת על הבלם האחורי של בוסקילה, והתהפכות של פלד אחרי רצף במפים, כהן ולב מראים סימני עייפות,
מטר ושהינו נדבקים לזנב של חמו ובז'רנו עד להקפה האחרונה, בה עומרי שהינו שם את הקלפים על השולחן ולחץ על המצערת עד חומרה, במהלך העקיפה הוא פוגע בבז'רנו, משתלט על הכלי ועל המקום הראשון עד הסוף. בז'רנו מסיים שני והצמד ויינברגר – אשרי
סוגרים את רשימת הפודיום לקטגוריה זו.

טל חביב, מנצח קטגוריה B

קטגוריה B
ארבעה זוגות התייצבו על קו הזינוק, טל חביב (רועי דרעי), דני עידן (דורון עידן), אלי אוחיון (שי אליהו) ויחיאל מסלתי (שרון בן שיטרית). אוחיון מזנק ראשון, כמעט כרגיל אפשר לומר, חביב ומסילתי בעקבותיו, עידן מתעקב לרגע ויוצא באיחור.
בתום ההקפה הראשונה חביב כבר תופס את הפיקוד על הקטגורייה בפער גדול, אוחיון בעקבותיו ודני עידן מנהל מלחמה אווירית עם מסלתי על המקום השלישי. בהקפה ה- 21 בן שיטרית מאבד שליטה והופך את ההונדה שלו, הוא פורק את הכתף והשניים פורשים מהמירוץ. האחים עידן מצליחים לעקוף את אוחיון - אליהו ומצמצמים טווח לעבר חביב – דרעי, זה האחרון לוקח פנייה אחת במהירות גדולה מדי, מסתחרר במקום וחוזר למסלול כשהוא מאבד כמה שניות יקרות ובכל זאת השניים שומרים על המקום הראשון עד לסיום. יום שישי לפני המירוץ דני עידן עובר תאונת עבודה קלה ומרסק את בוהן יד שמאל, לפני המירוץ הוא אומר בחיוך כי יסתפק בסיום המירוץ וצבירת הנקודות, בסופו של דבר הוא ואחיו דורון כובשים את המקום השני, אוחיון – אליהו מסיימים במקום השלישי.

אליקו אוחנה, מנצח קטגוריה A

קטגוריה A
גם בקטגוריה הבכירה השתתפו ארבעה זוגות אליקו אוחנה עם שותפו לקבוצת המירוצים של קאן אם, טל בורוכוב. מתן ניר מצוות אליו את גל בן עמי,שהיה אמור לעלות גם עם ק.ט.מ. 450, אך זה עדיין לא השתחרר מתקינה, בינתיים קיבל בן עמי את האווטלו IRS המאובזר של גיא ורבר מד.ג.ש. טרקטורונים, באדיבות מנהל הפיטס דדי שפרונץ. יניב אבשלום מגיע עם רוכב אנונמי יחסית, שמעון סחייק שנתן הופעה מרשימה. וההפתעה הגדולה, חיים אוחנה יחד אדם לסרי, אוחנה, אותו אנחנו רגילים לראות כמנהל המירוצים, החליט לרדת לעם וללמד את הצופים מהי רכיבה נכונה.
הבטחנו שנחזור? אז חוזרים...
כבר לאחר ההקפה הראשונה, נראה היה כי הק.ט.מ. בהופעת הבכורה שלו, רכוב על גבי המתניר, יעשה את מה שהכלי הזה עשה לאמריקאים בתחרות האנדורו המקבילה ה – GNCC. המתניר פתח פער של כ-20 שניות כבר בהקפה הראשונה לאחר שני הקפות נכנס לחילוף, מוקדם מהצפוי, בעיה טכנית או שיקול טקטי? בן עמי נכנס ובחילוף הזה איבד הצמד כמה שניות בודדות אשר הכניסו לאוחנה את האדרנלין ששחרר פקודה למוח לפתוח עוד יותר המצערת. במשך כ – 20 הקפות, הרביעייה הזו, המתניר, בן עמי, אוחנה ובורוכוב משחקים בחתול ועכבר כשזה יושב על זנבו של זה ומחליפים ביניהם מקומות. בשלהי ההקפה ה- 22 קרה המקרה ובו הקהל הסובב את רחבת הפיטס נדהם לראות אדם בחליפת רכיבה עם מיגון מלא ומגפיים כבדות מתרוצץ במעלה הגבעה על המסלול כשהוא מחזיק את הסרט בידו, זה היה גל בן עמי ששבר את הציריה של ה - IRS והמשיך בריצת אמוק לרחבת הפיטס בכדי להעביר את הסרט למתניר. הפער שנוצר בשלב זה נפתח עד כדי ארבע דקות שלמות. בעוד המתניר יוצא לרכיבה בה הוא נותן את כל מה שיש לו ויותר,
אוחנה, בשבריר של חוסר תשומת לב, או שמא מהתרגשות יתר מאבד שליטה והופך את הכלי שלו, הוא מתעשת מהר וחוזר לעניינים כשהוא עובר לרכב יחד עם בורוכוב על אותו כלי, בדיוק כמו הק.ט.מ. אותו חולקים המתניר ובן עמי. בסיום אוחנה – בורוכוב ראשונים, המתניר- בן עמי במקום השני ויניב אבשלום ושמעון חסייק במקום השלישי.

טל מטר, מנצח קטגוריית מתחילים

טקס חלוקת הגביעים נערך לאור השקיעה, הזוכים בקטגוריית המתחילים קיבלו משקף SMIT ואת הDVD העשירי בסדרה של חבורת הוואבוס, מתנת פאוור רייסניג, בהנהלת ליאור בלאט שהיה גם שופט המירוץ. אוחנה, שמאז ימי תערוכת אוטומוטור בה הציג את יכולתו כפרפורמנס, אמר מילות תודה למשתתפים ולעמותה, והקדיש את הניצחון לחברתו
במחווה רומנטית, הקהל בשלו כבר התחיל ללחוץ על חופה...

תוצאות:
קטגוריה A
1. אליקו אוחנה, טל בורוכוב. קסטל בורוכוב, אבניר, אוחנה, שביל הבשמים, טריפ. 34 הקפות
2. מתן ניר, גל בן עמי. רד בול, פולריס, KTM, אביזריון, בן עמי, דלב מוטוספורט 33 הקפות
3. יניב אבשלום, שמעון סחייק. עופר אבניר מוסך אופיר 32 הקפות


רועי דרי, מנצח קטגוריה B

קטגוריה B
1. טל חביב, רועי דרעי. רז גל, פולריס, נזימה, דרעי יצחק ובניו 32 הקפות
2. דני ודורון עידן. צמיגי דורו 32 הקפות
3. אלי אוחיון, שי אליהו. עופר אבניר צמיגי דורו סוכנות אוחנה 31 הקפות

טל בורוכב, מנצח קטגוריה A

קטגוריית מתחילים
1. עומרי שהינו, טל מטר. KTM אוחנה 16 הקפות
2. לירון חמו, כפיר בז'רנו. ח.שניר אנג'ליקה, ביפיט 16 הקפות
3. הדר וינברגר, רז אשרי. רז גל 14 הקפות
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.בן צ'רניחובסקי 04-05-08
כתבה בת אלף ז***ות..
היה מרוץ לפנים, אני חושב שיש בעיה קלה בשיפוט אבל זאת לא אדע, כי לא הייתי בפיץ אפילו לשניה..... עדיין לא נשמע לי הגיוני שרועי ועומרי הגיעו למקום האחרון...
2.ברר 04-05-08
אחת ה- כתבות לפי הכתבה
היה אחד המרוצים היותר מעניינים..
וכמובן שוב נענע אחת ה- כתבות ממש נהנתי..!!!
3.נדב צגהון (nadavs34) 04-05-08
היה תחרות טובה,ראיתי הרבה חולצות ירוקות מתרוצצות,כולל את אייל,אבל מרחוק :ן
בתכלס היה שווה,הרבה טרקטורונים,הרבה קהל והרבה חול.
אני ישבתי שמה למעלה איפה שיש את המכתש הזה,אבל הכיי למעלה :)
היה נראה כאילו דורון אוחיון מפחד על הטרקטורון ונסע לאט כמעט בלי קפיצות :(
אבל התלהבתי מהTRXים של שרון,זה שהתחרה עם הLSR וזה עם הבולמי פוקס במיוחד
גם גבי היה,אבל ראיתי אותו ממש כה דקות ואז הוא נעלם לי מהעין.
4.ראיתם 04-05-08
אני אמרתי לכולם שאליקו לא רואה את מתן ניר כי הוא לא התרגל לכלי אליקו בעט למתן בצורה. תקשיבו די אס כלי מדהים אין עליו לא הפרדטור ולא הקי טי אם החדש
ds 450 כלי קטלני !!!

יאללה אליקו מזל טוב על המקום הראשון תראה לו גם באינדורו מזה ds
5.מי שלא ראה 04-05-08
מי שלא ראה את מתן ניר...
כבר בהקפה הראשונה הוא "גירזן" את כולם
ועוד הKTM היה בלי כנפיים (הוא לא צריך, יש לו של רדבול)
6.מישהו מהצד 04-05-08
תגובה ל4 אחי אני כמה שאני אוהב את אליקו הוא לא היה מגיע למקום הראשון אם גל בן עמי לא היה נתקע והפסיד ים של זמן ....
7.ספרייט 04-05-08
ל 4 עשה טוב תשתוק מתן היה מהיר מאליקו !!!!
רק ביגלל שלגל נישברה הציריה הם ניצחו (וכול הכבוד על הניצחון )
אבל עדיין מתן רוכב יותר טוב מאליקו !!


אחלה סיקור
כול הכבוד לטל חביב שנותן בראש כול מרוץ !
8.היה שם 04-05-08
בלי התקלה מתניר ובן עמי היו גוזרים את אוחנה ובורכוב בלי מלח
9.תגובה לראיתם 04-05-08
כמו שזה מהצד אמר שאם גל לא היה מאבד הרבה זמן כשנתקע אליקו לא היה לוקח ראשון כולם ראו והיתפעלו איך מתן פתח פער של יותר מחצי דקה אז זה לא משנה הכלי גם אני אוהב יותר את הds 450 אבל עדין מתן רוכב יותר טוב ויותר טכני ולכן אם גל לא היה מאבד זמן מתן וגל היו מנצחים.
10.תגובה לכל המבינים פה 04-05-08
כמו שבגלל הציריה של גל הם הפסידו אז גם ככה כמו שלאליקו נישבר הבולם בפלמחים שם הוא הפסיד וכמו וכמו וכמו

אל תחפרו כמו שאמר בן אדם חכם

ITS NOT METTER IF YOU WIN BY INTCH OR A MILE
-----WINNING IS WINNING-------

ככה היה וככה יהיה אז הפעם אליקו ניצח ואז מתן ניצח ומחר מתן שוב ינצח ואחרי זה שוב אליקו ינצח

כל אחד והמזל שלו והכלי שלו בסוף העונה תהיו חכמים לא עכשיו
11.מיצי את מספר 1 04-05-08
חברה...
טל חביב טל חביב טל חביב
הבנאדם עם כושר של כבשה נתן שם בראש לכולם כולל חצי מקטגוריה A שיצאו חצי דקה לפניו ונעקפו על ידו כבר בהקפה השניה
וכל זה עם בן זוג שאני לא מזלזל בו אבל הוא לא ישב על טרקטורון כבר חדשיים ובמירוץ הוא לא זז
12.רן סרור 04-05-08
לפי דעתי היה חסר חלילי על הפודיום שם אבל לא נורא שטויות
תחרות הבאה אני וחלילי שוב ביחד...=]
13.ל רן סרור 04-05-08
אתה עם חלילי רק תעשה לו צרות אל תעלב אבל אתה סוס מת על המסלול
14.למושפע ממהיר ועצבני 04-05-08
אתה מושפע רצח
15.ל..13 04-05-08
הצחקת אותי...רוצה להיכנס איתי למסלול להוכיח את זה?
אחרי כל תחרות אתה מקשקש במוח על כמה שאני סוס מת,
אז אני מבטיח לך שהסוס מת הזה יאכיל אותך אבק על המסלול.
ברור לי שאתה מישהו שמכיר אותי ומנסה לעצבן אותי כי אתה
יודע טוב מאוד מה אני שווה לא משנה תמשיך לאכול את הלב
מקווה שהוא טעים לך:=]
ותלמד משהו אל תעיר אם אתה לא יותר טוב כי אין לך את הזכות!!!
16.הגר 04-05-08
חבר'ה זה לא המקום לאיים אחד על השני.

ערן, אחלה סיקור, אהבתי את הפירוט והמיקומים לאורך התחרות :)
נשמע שהיה מאוד מעניין..
17.יוני סרור yoni2310 04-05-08
איזה סיקור פצצה ממש נהנתי לקרוא והתמונות מאוד מאוד יפות
איזה כיף שאליקו זכה אתם לא יודעים כה שאני מאושר
18.איתמר5360 04-05-08
לתגובה 4...

תעשה טובה לאנושות ואל תדבר
19.ל6 04-05-08
דיברת שטויות עכשיו כי גל בן עמי איבד רק חמש דקות מהזמן והם היו ניצחון של הפרש של 3 דקות ומשהו אז בלי תירוצים אליקו וגל נתנו את כל המאמצים כדי לנצח והם עשו זאת בגדול תודה
20.ספרייט 04-05-08
התגובה גם בשבילך אין על אליקו פשוט תותח
21.תיקון 04-05-08
אליקו וטל
22.MANO 450R 04-05-08
כל הכבוד לטל מטר ועומרי על הזכייה במקום הראשון בקטגוריית המתחילים!!!! כבוד כמו כן לכל המשתתפים ובמיוחד לקבוצת הונדה רייסינג מסילתי SBS בע"מ יחי ושרון רוכבים סוף !!!!
23.לכולם 04-05-08
כמו שגל ניתקע ואיבד זמן ככה גם אליקו היתהפך ואבד זמן ובכל זאת היו בפער של 3 דקות ומשהו פשוט למתן כנראה שלא היה כל כך כושר באותו יום.אבל לא נורא אני אוהב את שניהם פעם ככה פעם ככה
24.נועם אוחיון 04-05-08
נראה לי היה מרוץ אש ... תודה נענע, אני יכול לדעת איך היה במרוץ רק לפי הכתיבה שלך !! תותח :]

ומה אתם רבים? יום אסל יום באסל, פעם מנצחים פעם מפסידים.
אבל בוא נסגור על זה - אין על טל חביב... אין כמוך י'נקניק .

25.למשפחת אוחנה 04-05-08
להצדיע לכם
כל הכבוד דני על כל מה שאתה עושה, בלעדיך כל זה לא היה קורה

26.טל חביב 04-05-08
אחלה סיקור כל הכבוד למנצחים היה מרוץ טוב לי באופן אישי היה קשה הייתי ממש גרוע אבל הצלחתי לשמור על המקום הראשון למרות שהיו לי קצת חששות בתחילת המרוץ.. תודה לרעי דרעי שעשה עבודה טובה ביחס לכושר שלו ותודה ענקית לצוות רז-גל וצוות מיצי2

לכל החברים !!!
את ה"כסף סופרים במדרגות" חכו יש עוד מרוץ אחד ואליפות אחת
אז הכל עוד פתוח לפה או לפה!
27.איתי 05-05-08
ערן תודה על הסיקור והתמונות כל הכבוד לטל חביב הבן אדם היה עולה למסלול ופותח פער מטורף זה לא יאמן אני מת לראות אותו כבר ב A נותן בראש (למרות שעם מתן זה לא יהיה קל)
28.אבשלום קור 05-05-08
זה סיקור זה?
עד שכבר הרגלת אותנו להגיגים ספרותיים מן המשנה
פתאום אתה בא לנו עם סיקור כזה יבש וטכני?
29.שחר מכלוף 05-05-08
בכל התחרויות כמעט אליקו מוביל בהקפה והתחרות הזאתי מתן הוביל אבל המנצח הוא אליקו עזבו את זה שגל בן עמי נתקע ואני בעיניים שלי ראייתי את זה..גם אליקו התהפך ועדיין אליקו ניצח אז די לבכות פולריסים למיניהם..שיהיה לו בהצלחה אחלה נהג ואחלה בן אדם..
30.תגובה לשחר מכלוף 05-05-08
יצאת טאמבל!! אם אליקו כמעט בכל התחרויות מוביל בהקפה אז איך מתניר אלוף כבר שלוש שנים???
31.ל 30 05-05-08
חחח אתה גדול !!!!
הרגת אותי מצחוק תאמין לי אתה צודק
32.שאלה? 05-05-08
שאלה.....זה שמתניר רוכב על הקיטיאם לא יוצר ניגוד בכך שהוא מייצג את פולריס (ואני יודע שפולריס וקיטיאם בשותפות)??...
33.אם לא תשאל איך תדע... 05-05-08
המתניר רכב על הKTM באופן חד פעמי (כך לפחות אומרים המקורבים) כחלק מההשקה שלו, רק חבל שבן עמי נאלץ להזיע בתוך החליפה הזו...
34.העמותה להשארת מתן ניר עם ה KTM 05-05-08
איך איך אפשר להפריד בין השניים???
דלב שלא תעשו את זה... אני לא אבוא יותר למירוצים
35.אמירר 05-05-08
כולם פה סוסים! אבל כולם על הפולאריס החדש מה עם dvx
?!
36.עומריקו 05-05-08
מזה איזה טרקטורון מכוער יש למתן ניר הוא טוב ?
37.ל 36 05-05-08
טוב ? הדי אס 450 של קאן אם יותר אבל הלא מבינים חושבים שהוא יותר טוב

מכוער? עד היום הכלי בין המכוערים ביותר שראיתי
38.למה? 05-05-08
למה אתם קוראים לו "ה מתן ניר"?
39.לכולם 05-05-08
כמה מרוצי זוגות יש בעונה?
40.כולם עונים: 05-05-08
יש 3 מירוצי זוגות בעונה
41.odesr 05-05-08
רבאק חלס להתווכח!!! על טעם וריח אין מה להתווכח!!!

מזל טוב לאליקו על הניצחון ומתן נתן פייט יפה מאוד. כתבה יפה מאוד. חבל שהתחרויות בשבת ולא בימי שישי כך הייתי בא
42.עדן מלכה 05-05-08
עומרי שהיינו אח'שלי אוהב אותך יתותח
בהצלחה בהמשך
43.עדן מלכה 05-05-08
בקשר אליך עומריקו (36) זה אחד הטרקטורונים הטובים שיש כיום בארץ!
44.איתי פרדטור 07-05-08
היה מרוץ מדהים..
מתי המירוץ הבא?!
45.ממי... 12-06-08
להצדיע לכם
כל הכבוד דני על כל מה שאתה עושה, בלעדיך כל זה לא היה קורה תודה לאתי חיים ריקי ולאליקו אוחנה התותח
46.ממי... 12-06-08
להצדיע לכם
כל הכבוד דני על כל מה שאתה עושה, בלעדיך כל זה לא היה קורה , תודה לאתי חיים ריקי ולאליקו אוחנה התותח
47.קובי שלוש 17-06-08
איזה כלים מפחידים..
סבבה אחים שלי בזהירות השטח.
48.דניאל דללי 26-09-08
איזה מרוץ בן זונה
49.חסוי 01-06-09
הכול בררר תעברו להונדה
50.יוסי 01-06-09
הכול זבל מסריח מתפרק שום דבר לא עומד בתנאי שטח למשל פולריס הולך מנוע בומבדיר מתחמם נתפס מנוע רק הונדה עומד בתנאי שטח בכול מצב גשם קיץ חום קור חול בוץ ! הכול
51.אוסמה 04-01-13
יוסי אחי זה לא נכון שאתה אומר בומבדיר לא מתחמם ולא כלום
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:43-24.