טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ראלי אלגאו אוריינט 2014 - סיכום חוויה


   28-05-2014, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: אורן קיפניס

למשך יומיים וקצת ביקר הראלי בישראל והמסר שעבר מהמשתתפים: בשנה הבאה, לקצר את השהות בתורכיה ולהאריך את השהות בישראל

חודשים של עבודה מאומצת מגיעים לשיא עם הגעת הראלי לישראל. אמנם באיחור של יום בשל עיכוב בהעמסת האוניה בתורכיה (12 שעות "התייבשו" הצוותים בפיתחה של האוניה בטרם התאפשר להם להעמיס את המכוניות) והנה הם כאן.

מעל 600 משתתפי הראלי נוחתים בבן גוריון ומוסעים לנמל חיפה לפרוק את המכוניות. התארגנות מדהימה של כל הגורמים בנמל (ביטחון, מכס) בניצוחה של חברת הספנות טיראן, ובתוך כשלוש שעות מעל 300 מכוניות נפרקות מהאוניה. מיקי יוחאי וצוות קרוס קאונטרי נותנים עדכונים אחרונים, מחלקים ספרי דרך וכל הצוותים יוצאים לדרך, מנווטים את דרכם בכבישי ישראל. היעד הראשון – נצרת.

אחרוני הצוותים עוזבים את הנמל וצוות קרוס קאונטרי יוצאים מהנמל בדרכנו לנקודת המפגש הבא – קאסר אל יהוד.
חולפים על פני צוותים אשר עצרו בצידי הדרך להתפעם מהנוף, לצלם ולהצטלם. מנופפים לשלום כשחיוך רחב על פניהם. ניראה שהם נהנים מהמסלול אשר תכננו עבורם. אין זמן, שעת ה – ש למפגש כבר קרובה וצוות קרוס קאנטרי מלא חששות שצוותי הראלי לא יצליחו לעמוד בלוח הזמנים ולהגיע לקאסר אל יהוד בשעה שנקבעה.

14:30 – אתר הטבילה, החששות התאמתו ומעט צוותים נוכחים במקום. הצוות מחליט לדחות את טקס קבלת הפנים בחצי שעה. מעל 250 מכוניות, בסדר מופתי, מסתדרות ברחבת החניה והצבעוניות בולטת למרחוק על רקע הנוף המדברי. נערך טקס קבלת פנים קצר, יוסי ניסן – מנהל הרשות לנהיגה ספורטיבית ודוד אלחייני ראש מועצת בקעת הירדן עולים לברך.

ממשיכים לכיוון שטחי המילחה הנרחבים ועל מנת לפרוק קצת אנרגיה, מאפשרים לצוותים להשתעשע בדריפטים. האדמה, אשר עדיין ספוגה במים מהשיטפון האחרון נחרצת ומכוניות מוצאות את עצמן שקועות בבוץ עד הגחון. מוסיקה, ריקודים על גג המכונית וצהלות שמחה מלוות את הקומנדקר הצבאי, בעת שהוא שולף אותן אחת אחת מהבוץ הטובעני.
השמש מתחילה לשקוע, הראלי מתכנס בחניון הלילה אשר ארגנו עבורם בחוף קליה. רגע הם מחנים את המכונית וברגע הבא הם כבר על הגב, צפים במימי ים המלח.

שעת בוקר מוקדמת, החניון הולך ומתרוקן. ספר הדרך מוביל אותם לכיוון ירושלים ובית לחם. זמן חופשי לטיול רגלי בין סמטאות העיר העתיקה. חלקם, בוחר להמשיך ולהתענג על מנוחה לחופו של ים המלח עד לשעה היעודה לעבור את הגבול לירדן מעבר בית שאן. גם כאן, התארגנות צוות מסוף נהר הירדן ומנהל המסוף בראשם היתה נפלאה ותוך זמן קצר עבר הראלי לצידו השני של הירדן. הבקשה שעולה שוב ושוב היא למה אין יותר זמן בישראל?

ביום ששי, בירדן, נמכרו המכוניות. טקס הסיום התקיים בנוכחות בית המלוכה הירדני וחולקו מדליות למשתתפים אשר בינהם צוות נשים הישראלי אחד אשר היה חלק מהראלי לכל אורכו.

עוד לא נחנו מהראלי של השנה וכבר מדברים על שנה הבאה. שני צוותים ישראלים שיצאו? 4 ימים מלאים בישראל?

ניתן לעקוב אחרי הפרסומים באתר קרוס קאונטרי ובדף הפייסבוק על תאריך פתיחת המיונים לצוותים, אשר ייצגו את ישראל בראלי אלגויי אורינט 2015.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 16:25-24.