טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
"הנסיך הצהוב" – Can am DS450


   09-05-2008, אוהד בכר   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

דיאס 450

הנסיך הצהוב הגיע למבחן נזימה, אוהד בכר וטל חביב לקחו אותו להתרשמות מעמיקה וחזרו עם מסקנות ברורות, יש פה משהו מיוחד!

משקל הכלי מחולק לשני אזורים – מה שמעל הקפיצים ומה שמתחת. דוגמנית מן השורה צריכה להיות רזה במקומות הנכונים, בקאן-אם לקחו את המשפט הזה כמשל והלכו איתו רחוק, רחוק מאוד!
נשמע מוזר? נחזור לזה בהמשך...

לפני כשנה חברת קאן-אם הכריזה על טרקטורון פורץ דרכים, ה- DS450 הוצהר כטרקטורון הספורט הטוב בעולם. מאותו הרגע המשיכה החברה במהלך תקשורתי מקורי ומותח מאוד: בכל שבוע נחשף אזור אחר בגופו הצנום של הכלי תוך כדי הקפדה על דגשי הנדסה ומשך הזמן שנדרשו על מנת לגדל כלי בוגר וחזק דיו, במטרה להציב רף חדש בעולם הטרקטורונים. בקאן-אם לא חסכו בשום אמצעי פרסום ועל ידי כך הזריקו את שמו של הכלי הטרי לתוך עורקינו, הרעש התקשורתי המדובר, פעל ביחס ישיר להצבת רף אותו לא הכרנו והיה מאד קשה לאמוד את הציפייה מהכלי. חלפו להם מספר חודשים והכלי, שלימים זכה לכינוי "הנסיך הצהוב", נחת בארץ ונחטף כלחמניות חמות במאפיה לאחר צאת חג הפסח. לימים, הנסיך המתוקשר הגיע גם אלינו.

דיאס 450

את החתן הלבישו לכבודנו בחליפה שחורה, המוכרת מדגם ה - X, אשר כללה רשימת תוספות מכובדת. למען הסר ספק הכלי הוא לא מגרסת ה - X, אלא מולבש ומשודרג כמעט כמוהו.
הכלי ליום המבחן כלל: אגזוז HMF, ג'אנטים מחוזקים מגרסת ה-X מיגון גחון, מגן קדמי, ידית קלאצ' מדגם ה - X, נרף בארס.
בנוסף לכלי שקיבלנו מהיבואן, שילבנו למבחן כלי נוסף, מקורי לחלוטין למעט אגזוז HMF.


טל חביב, רוכב הבית של נזימה, חיכה לאורח בזרועות פתוחות, "תביאו לי את הצעצוע הקטן, נראה סוף סוף על מה כל המהומה"


נתונים ומספרים:
בליבו של ה - DS פועם מנוע Rotax טהור בנפח 449 סמ"ק המפיק 46 סוסים, חלקו העליון נלקח ממנוע הRotax V990 האימתני (138 כ"ס) היושב על הסופרבייק RSV1000R של אפריליה. עבור הנסיך, נלקח צד אחד של מנוע ה V, ראש המנוע עבר מספר שינויים כגון צמד פלאגים לראש. חלקו התחתון של המנוע החדש כולל תיבת ההילוכים שפותחה במיוחד עבורו. בתחום השילדה אנו פוגשים לראשונה גוף חטוב עשוי אלומיניום נטול ריתוכים דמוי פירמידה כפולה, נציין כי שילדה זו הוכיחה את עצמה כמהפכנית בתחום המוטוקרוס של אופנועי השלג של היצרן. אופן חיבור הקורות המלבניות בוצע על ידי ברגי נעילה חדשניים בעולם הטרקטורונים (שיטה המיושמת במטוס הדגל של חברת Airbus). מערכת הזרקת דלק המאפשרת מתן מענה במקסימום דיוק ובמינימום זמן לכל עומסי המנוע המשתנים ומבטיחה מקסימום עצמה בכל תחומי העבודה, אמנם בן המלוכה אינו הכלי הראשון אשר זכה ללב מוזרק בתחום הטרקטורונים, אבל הוא ללא ספק כלי הספורט הראשון בעל מערכת שכזו, המיובא בצורה סדירה לארצנו.

דיאס 450

בתחום ההיגוי, הקליפר, כפול הבוכנות, יושב בחלקו הפנימי של הדיסק המאוורר, נאבה מזערית וקלילה מחברת את החבילה אל זוג המשולשים עמוק בתוך חלל הג'אנט, תכנון זה תורם להיגוי חד ומדוייק ומונע העברת זעזועים מהגלגל אל ידיו של הרוכב. המשולשים עצמם עשויים אלומיניום ועליהם שוכנים צמד בולמים תוצרת קייאבה בעלי אופציות כיוון רבות בהתאם לתוואי הקרקע, מהלך מתלה של 24 ס"מ, 26 ס"מ באחורי, גם הבולמים עצמם, כמו מרבית חלקי הכלי הזה, עשויים אלומיניום. רוצים עוד אלומניום? קבלו גלגל שיניים אחורי והתושבת שלו, תושבת הדיסק האחורי וכמובן הזרוע האחורית, כולם עשויים אלומיניום.
בתוך בית המייסבים נח לו ציר חלול עשוי כרום, הציר קצר משמעותית לטובת חוזק ומשודך לגלגלים על ידי תושבות מוארכות העשויות אלומיניום. לטובת הצינון הכלי מצויד ברדיאטור בגודל ממוצע אשר הממוקם מעט חשוף בחזית, אליו מוצמדת ונטה עוצמתית ששואבת הרבה אויר דרכו לטובת קירור מערכת המים.
כלי עתיר טכנולוגיה וחדשנות כבר אמרנו? כל זאת ועוד מהווים רק 156 ק"ג שלוחצים על סוליות נעליו מתוצרת ITP Holeshot, צמיג שתוכנן כחלק מהפרוייקט.

דיאס 450

יוצאים לשטח
ליום המבחן הגענו פרוקים ונצורים מכל טבלאות ה Dyno ונתוני מספרים כאלו ואחרים, אותנו יותר מעניינת ההרגשה בין הרגליים. מתיחות קלות, לבישה מהירה של התחפושת ואנחנו מוכנים, "שים קסדה שלא ימחקו לנו את השרשור... ".
מצמד מעט קשיח למפונקים שבינינו. כבר בהנעה חידוש ראשון מורגש מרגע הלחיצה על ה Start, סטרטר קצר ונהמה רועמת, מערכת ההזרקה מחממת עבורנו את הכלי באופן אוטומטי, מעלה ומורידה טורים לאחר שהתייצבו תוך שניות הכלי משדר אני מוכן! סיבוב קצר לצורך "הרגשת הכלי" ואחריו מספר כיוונים, כידון, בולמים, ידית הקלאצ' ואנחנו מוכנים, הכידון המקורי נמוך מעט, בדגם ה - X הוא כבר קיבל את ההגבהה הנדרשת ומשרה ביטחון ושליטה מירבית.
הילוך ועוד הילוך ועוד הילוך עד החמישי, תחושה של ריחוף מעל הקרקע, הכוח מורגש היטב בעיקר בתחום הגבוהה של הסל"ד, שילוב ההזרקה נותן תחושה של שלמות. בתור חובב מושבע של קרבורטורים עם כיתוב FCR אני חייב לציין שההזרקה הזו סוף הדרך! קפיצת מדרגה מעידן הקרבורטורים.

דיאס 450

הבולמים עובדים בצורה יוצאת מן הכלל. ההיגוי מרשים כמובטח, חד ומהיר ברמה שלא הכרנו עד היום על ארבע גלגלים מונעי שרשרת. הבלמים מאד רגישים ומשרים בטחון רב, הם פשוט שם כשצריכים אותם, ובכלי עצמתי וקל שכזה אתם צריכים אותם. נושא מרכוז המשקל מורגש באוויר, ב(חוף ה)ים וביבשה, ללא ספק אין דרך לתאר חוץ מלהמליץ לכם "תרכבו ותרגישו". בקפיצות בתוך מסלול המוטוקרוס הכלי מרגיש באוויר כמו נוצה והשליטה בו נותנת תחושה דומה לריחוף עם אופנוע. הנסיך נוח מאד בעמידה ואינו מצריך פיסוק גדול בין הרגליים, נקודה המוסיפה לתחושת השליטה בכלי.
במהלך הרכיבה, לאחר שמרגישים היטב את החבילה, קשה למחוק את החיוך תחת הקסדה. בשבילים הפתוחים, הכלי מגיע מהר מאד ואפילו מהר מידי למהירות שלא מביישת כלים ממשפחות אחרות, מצטער על הביטוי אבל... מהיר החרא הקטן הזה 110... 120 בשטח כמו כלום. פה מורגש חסכון המשקל בכל חלקי העברת ההינע, מכלולי האלומניום הקלים והציר החלול מקלים על המנוע והעברת הכוח לקרקע מתבצעת במינימום איבוד כוח, ה 450DS חזק מאוד בסל"ד הגבוהה.

מוטוקרוס
את ג'וליס מכירים או יותר נכון את הטריפל של ג'וליס, מכירים? רמפה מאתגרת אפילו עבור רוכבי האופנוענים שבינינו. אז הנה ההזדמנות, את המצרכים יש לנו – טרקטורון מוטוקרוס ורוכב מוכשר, אמנם לא רוכב מוטוקרוס מן המניין, אבל מספיק משוגע בשביל לנסות. לאחר מספר הקפות לצורך חימום, ה DS מאיץ בקלות לקראת הרמפה וצובר את המהירות הדרושה כדי לגמוע את שלושת הרמפות, ריחוף ארוך וקליל, נחיתה רכה, זה נראה מהצד כמו תלולית קטנה על הדרך. ממשיכים הלאה, לרמפה הבאה ו...הכואבת בדיעבד, באחת הנחיתות מהרמפה הגדולה, הציר החלול והקל משקל, לא עמד במבחן המאסה שתקף אותו והתעקם קלות.
הנחיתה אמנם לא הייתה מושלמת, אך לטעמנו בכדי להמנע ממצבים כאלו במסלול מוטוקרוס אמיתי, מומלץ לבדוק את האפשרות לרכוש ציר מחוזק בעלות של 600$ (הערכה גסה, טרם הגיעו צירים מחוזקים לבית היבואן). בכל מקרה, יישור הציר, ידרוש מכם להפרד מ 150 ש"ח במוסך אבניר וליהנות ממיזוג אוויר וקפה חם בזמן ההמתנה לתיקון.

הדוגמנית... זוכרים?
אז כמו שאמרנו, אחת המטרות בתכנון הכלי הייתה - להיות רזה ובמקומות הנכונים. הכלי מתהדר בחלוקת משקל בלתי מוקפץ נמוך ביותר, הסבר קליל: בכל כלי רכב מכל סוג שיהיה, המשקל מחולק לשני אזורים, המשקל של החלק שמתחת לקפיצים נקרא "משקל בלתי מוקפץ" (Unsprung Weight), ככל שמשקל החלקים הבלתי מוקפצים (משולשים, ציר, נאבות וכו') נמוך יותר כך קל יותר לקפיצים לבלום את תנועתם אל עבר הכלי ובהמשך להצמידם אל הקרקע. מעבר לכך, מאמץ הפחתת המשקל לא נעשה רק בחלקים המוקפצים, כל החלקים הרחוקים ממרכז הכלי עברו דיאטה קיצונית לפני שהורכבו עליו וכל זה לשם מרכוז המסה. ה DS450 הוא לא סתם קל, מרכוז המשקל מורגש בצורה מדהימה, על היתרונות של זה במסלולי המירוצים כבר דיברנו, ברכיבת "הפנאי" זה מורגש לא פחות, פשוט כיף להשתעשע איתו, צלחות, שני גלגלים... גלגל אחד... צד ימין, צד שמאל, ווילי שמילי... הכל נעשה איתו כל כך בקלילות שנראה שבקאן-אם רוצים לפצות אותנו על כל השנים עם הכבדות של הDS650. תמונה שווה אלף מילים, גלריה של טל חביב על ה DS450 שווה אנציקלופדיה! קצת סבלנות עוד כמה שורות ואתם שם...

הנסיך הצהבהב נכנס בסערה ונחטף כפי שאף כלי ראשון מתוצרת זו או אחרת נמכר כאן בארץ, כל זאת לפני שעוד בכלל הבנו היכן נקודות התורפה שלו, יש ועוד יהיו, כמו לכל כלי אחר בשוק. מתן הפתרון מהיצרן לכל תקלה הוא שיקבע את איכותו של המוצר וזאת נדע ככל שיעבור הזמן, טוב יותר.

לסיכום
מאד אהבנו את הDS ואנחנו בטוחים שבעקבותיו יצמחו כלים מתחרים נוספים מעניינים לא פחות, ה DS תוכנן ויוצר ברמה פנטסטית, הכלי משרה בטחון, הנאה ותחושה של כלי בעל מקצועיות רבה, הרכיבה עליו מתבצעת עם חיוך גדול. נושא הציר פגע בשלמותו של המבחן אך ללא ספק הכלי אינו עוד כלי מן השורה ה - DS חזק, נשלט, נראה טוב ולא פחות חשוב בא ממשפחה טובה!
מבחינתנו, זה לא המבחן האחרון עבורו, ה - DS עבר את מבחני הקבלה בהצלחה, הפגישה הבאה שלו תהיה מול אחיו לנפח, וזה יהיה מאד מעניין.

דיאס 450

מפרט טכני DS450

מנוע:ROTAX
4 פעימות, 4 שסתומים, הזרקת דלק efi. 
נפח:449 סמ"ק
הנעה:2X4 
התנעה: אלקטרונית, חשמלית בכל הילוך. 
מערכת קירור: נוזל קירור 
בלמים:
קידמי: דיסק הידראולי כפול 182 מ"מ, קליפר רדיאלי
אחורי: דיסקי הידראולי 198 מ"מ
מתלים:
קידמי: זרוע A כפולה 24 ס"מ בולם kayaba
אחורי: זרוע אלומיניום קשיחה 26-7 ס"מ בולם kayaba
אורך: 183 מ"מ
רוחב: 116 מ"מ
בסיס גלגלים: 126 מ"מ
משקל כללי יבש: 156 ק"ג
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
1.לחמניה 09-05-08
אחלה מבחן חכינו הרבה זמן בשבילו אבל היה שווה ...

כרגיל על דבר כזה אי אפשר להגיד דברים רעים
2.איתמר5360 09-05-08
אהבתי כל הכבוד :]
3.odeser 09-05-08
מבחן יפה!!!
אין כלי מספר 1.
4.אכן כלי טוב 09-05-08
עד שנזכרים שיש את הKTM
5.יוני 09-05-08
מבחן מצוין .. רוכבים מעולים וכמובן הרמת כתיבה גבוהה.
נהנתי לקרוא והנהתי יותר לראות את הביצועים של הרוכבים...
מקווה לעוד מבחנים ברמה כזאת
6.ספרייט 09-05-08
סוף סוף עלה המבחן
[=
למה לא הזכרתם שחוץ מהציר העקום היתה נזילת שמן (דברי טל חביב )

בכול מקרה אחלה מיבחן
הכלי הזה טוב אבל לא חוכמה לעשות כלי קל ושביר, כלי צריך להיות מאוזן !(קל אבל עמיד -חזק אבל נשלט בקיצור הונדה )


7.במבה במילוי נוגט 09-05-08
עדיין ה525 יותר חזק,ועדיף.
(של פולריס,הKTM לא נכנס למשוואה)
8.אופיר מזור 09-05-08
מבחן על רמה וכלי פצצה ..אבל רק דבר אחד יש לי להגיד אוהד בכר תחליף כבר תחליפת שטח מהבר מצווה!.!.!תמונות יפות נענע.
9.חבר של מה שמו... 09-05-08
מתי יש מבחן נזימה לDS650 ???
10.odeser 09-05-08
כנ"ל.
מתי יש מבחן נזימה לDS650 ???
11.חמי 09-05-08
אחלה מבחן ותמונות איכותיות ברמה!
ודרך אגב, ציר מחוזק עולה 400$.
12.אין על קולה עם במבה ! 09-05-08
דבר ראשון שלומדים בצנחנים
זה שאין כמו קולה ובמבה ביחד...

אחלה תמונות וכל הכבוד
בפול גז בכלל לא הזכירו את עניין הציר שהתעקם להם (פעמיים לפי השמועות)
13.מה זה השטויות האיילה 09-05-08
ספרייט וכל הילדים שעובדים בפולריס

תפסיקו לזיין תמוח ולכו ללמוד קצת לפני שאתם מדברים באוויר

ופה זה לא המקום ללקק לממונים עליכם אז תפסיקו עם זה זה פטתי כבר
14.ספרייט 09-05-08
15 : ממש לא עובד בפולריס (תראה בתגובות שלי שאמרתי כמה פעמים שה DS טוב בכול הפולריסים !!)
(אבל לא טוב מהיפנים )
15.מבחן יופי יופי :) 09-05-08
חיכינו הרבה זמן לראות את טל חביב על הנסיך
היה שווה!
טל אתה מטורף ברמות... מה זה הקירות האלה????
16.ל ספרייט 09-05-08
קודם תפסיק להתחבא אחרי שם בדוי ותגלה את עצמך כי בטוח שאתה לא עוד גולש חדש
17.נדב צגהון (nadavs34) 09-05-08
אחלה סיקור,שיחקת אותה אוהד..
מי זה הרוכב על הX ?
ולא צריך להיות לX מגיני משולשים?
ולמה לא עושים מבחן על כלי סטוק?
דרך אגב,טל הפצצת :]
18.נדב צגהון (nadavs34) 09-05-08
ושכחתי לשאול...מה זה EFI?
19.ברר 09-05-08
אוהד אין ספק שזה הסיקור הטוב ביותר
שהיה עד כה באתר..!!!!!
ממש נהנתי מכל מילה ומכל שורה..
ונענע בקשר לתמונות אין מילים לראות ולבכות..!!!!
20.יוסי 09-05-08
מה שונה האיקס מהרגיל?
21.במבה במילוי נוגט 09-05-08
EFI זה הזרקת דלק אלקטרונית..משהו שכמובן יותר טוב מקרבורטור..
22.אסף.. 09-05-08
חבל על הזמן..כלי מדהים!
הX נראה לדעתי מעולה!
שני כלים..שברמה גבוהה מאוד..
23.אסף ארצי 09-05-08
אין ולא יהיה ספק, ה450 כלי סופר מקצועי בכל דבר ועניין...השאלה היא, מי ינצל רבע מהפוטנציאל הגלום בכלי כזה(רוכבי סופ"ש ולא מתחרים).

אני הייתי מוסיף טבלת עלויות אחזקה בסוף כל מבחן...לתשומת ליבכם..

אכן כתוב בטוב טעם, איכותי וממצה וגם מצליח להעביר את התחושות שהכלי גורם לכל אחד שרוכב עליו.

התמונות מדהימות!!!
רוכב הבית של נזימה, ללא ספק אחד הרוכבים המוכשרים שצמחו לנו בבית(וגם אישיות מדהימה בפני עצמה).

תודה רבה לכם אוהד, טל, נענע וקלימי המלך...נהניתי מאוד!!!
24.עזבו אותי מהמבחן 09-05-08
לא יודע מה איתכם, אני ראיתי את הגלריה כבר 8 פעמים
25.אוהד בכר 09-05-08

גולשים חבריםקוראים נכבדים ...

תודה רבה על הפרגונים , אני אמסור בשם כל אחד מכם תודה לצוות כולו שבראשו עומד מלך אמיתי והוא אייל קלימי שבלעדיו לא הייתם פה !!

לנענע על הצילומים המרהיבים וההשקעה למרות שלא קניתי לו מצלמה מקצועית מלונדון .

לטל חביב הרוכב המוכשר ביותר שיצא לי להכיר .
בלעדי שלושת המוסקטרים הללו הכל היה נראה אחרת !

אופיר (8) לקחתי לתשומת ליבי ! אחרי התואר POWER SELLER בEBAY , ואחרי שאני מצייד את כל העולם בציוד מן השורה הגיע הזמן לדאוג גם לעצמי :-)

(19) הרוכב על ה X הוא סתם אחד שמצאנו בג'וליס ..

תודה חברה על הפרגונים ותודה רבה לאבניר על הכלי ליום המבחן , ועל עוד כמה .... (פרטים יהיו בהמשך)

26.DS450 צפוני 10-05-08
כתבה מצוינת וכול מילה מיותרת

אוהד תודה רבה לך ולכול הצוות על הכתבה ..
ועכשיו כולם יודעים מי זה הנסיך הצהוב ...

כול תמונה יותר יפה מהשניה

אוהד רק חבל מאוד שלא עשיתה השוות מחירים לכלים אחרים
לי יש DS450
ושקניתי אותו לא עדקנו אותי על מחירי הטיפולים וחבל מאוד שזה ככה
הטיפולים מאוד יקרים מאוד לעומת המיתחרים וזה בדוק טוב מאוד(מחירים מופקרים לטיפולים)
אבל עם אני מרשה לעצמי לנסוע על הנסיך אז אני יטפל בו כמו שצריך
27.יקיר זוהר 10-05-08
הוא ניראה כלי לילדים הוא כ"כ קטן..
טל ניראה עליו ממש גדול !!
28.יוני סרור yoni2310 10-05-08
וואו וואו וואו איזה חום יאללה איזה יופי של רוכבים והכלי למי שכבר שם לב אמרתי מיליון פעם שזה הכלי מספר 1 פשוט מושלם
29.כפיר 10-05-08
תמונות לא מהעולם הזה יצאה בן זונה
כלי בין המדהימים שראיתי פה ובחול חזק בטירוף לא יודע מה אתה מטלאבים מי פולריס כלי קטלני ושמי שמדבר עליו שהוא לא כל כך טוב אני אומר לכם שזה ה כלי !!!

נהנתי מהגלריה!!!
30.א השניה 11-05-08
טרקטורון חלומי אבל
אחזקה יקרה מאוד, חלקים יקרים, טיפולים עם מחירים של רכבי יוקרה
עופר אבניר - לעשירים בלבד
31.Aviv_2 12-05-08
כלי למי שיש לו כסף לזרוק על התחביב היוקרתי הזה ולהחזיק בבית כלי שכל מדבקה שלו עולה מיליונים

מבחן יפה מאוד , תודה .
32.בני 13-05-08
כתבה פצצה
אבל כמה הילוכים יש בגיר והאם יש רוורס
33.ריקי גל 13-05-08
בני בני ילד רע..
רוורס? לא צריך - זה כלי שנוסע רק קדימה
והילוכים, ראשון למטה, כל השאר למעלה, עד החמישי...
34.שחק מלכה 15-05-08
כמה עולה???
35.מור 15-05-08
כלי חזק וטוב,אהבתי תמבחן והרוכבים פשוט מעולים!

אבל עזבו אין כמו הDVX הכי יפה,חזק ואמין!
36.שמואל 15-05-08
כלי טוב ויפה.

מור צודק אין כמו DVX אחלה כלי שבעולם.
37.נאור... 26-06-08
כלי אחד החזקיים יש לי אחד כזה dsx450 איפה המסלול הזה?.
38.קדוש 06-07-08
efi זה electronic fule engiction משהו כזה אם התערבבו לי כמה אותיות בקיצור הזרקת דלק אלקטרונית
39.אושרי 04-09-08
כלי מטריף....
תצוגה מדהימה של הכלי....
של הביצועים ושל הרוכבים...
40.מר איקס 17-01-09
חלקים יקרים מנוע אנמי ושילדה חלשה..................לכן יש מבצעים ...........
41.מתן 17-02-09
זה הטרקטורון הכי יפה שראיתי בחיים שלי
42.khaled 20-05-09
בני כול הטרקטורונים הספורט 5הילוכים ובבומבדיר גיר רגיל אין רוורס כול הבומבדיר הרגיל רק האוטומת
43.AVIV 28-05-09
כלי חזק ביותר יש לי DS 450 משופר עם אופטמייזר אגזוז מהסעפת מערכת הזרקה אחרת ציר מורחב ועוד המום שיפורים ב- 35 אלף שקל והטרקטורון פשוט עף אני לוקח כול טרקטורון פשוט בלי להתאמץ .
במצב סטוק הטרקטורון גם מאוד חזק וטוב הוא גם אמין.
44.polaris 03-07-09
נחמד לא יותר. אני עדין נישאר עם הפולריס.
45.דור סעתי 26-07-09
תמונות יפות קטלני ביותר
46.דור סעתי 26-07-09
אין כמו DVX זה כלי יפה
47.מת לחיות 05-12-09
ישלי 650 התלהבתי יותר להחליף 450
48.עומר 04-02-10
הוא זז ורוטט קצת יותר מסטרקטורון ספורט רגיל בנסעיה אבל חוץ מזה.. מפלץ!!
49.ויטו 03-04-10
יש לי dvx 400 2009 ואני שוקל אם להחליף לds 450 x
50.עאדל ... 23-06-10
שלום לכולם תשמעו חברים אם כולכם ראיתים את סרטון נסיך שחור אז אתם משווים מי יותר טוב וחזק הפולריס או הקאן די אס 450 זה האיש שיש לו את הכלי הזה הוא מאיזור הצפון מכפר דרוזי שקוראים לו יאנוח ליד מעלות כפר ורדים אם אתם מכירים אז תבואו לצפון ותראו מה הוא עושה או איזה רמת נהיגה קטלנית יש לו קוראים נתי סעד צעיר בן 27 שנה הוא עדיין רווק אבל הוא גזעי בטרקטורון וגם באופנוע שיש לו עכשיו SUZUKI GSX1000R 2008 כתבו ביו טיוב מילה אופנוען דרוזי ותהנו מהסרטון שלו בסדר חברה אני מקווה שתהיה ההשוואה שלכם נכונה ...
51.עידן אסייג 30-06-10
אני מעונין לקנות את הטרקטורון ואני רוצה שתרשמו לי אם המנוע שלו אמין או לא
52.אושר חיים 26-11-10
קניתי כלי 2008 ואני חדש בתחום.. אני יודע שזה לא כלי למתחילים והוא כלי מופרע אז אם אפשר להימנע מכל התגובות של הוא לא בשבילך או משהו כזה כי אני כבר יודע את זה...
בכל מקרה אני אשמח אם תוכלו לרשום לי כל מיני דגשים של טיפולים שאני יכול לעשות בבית לפני ואחריי נסיעה כמו שטיפות שמנים וכו'... איזה ספריי שרשרת כדאי לקנות וכמה להשקיע על כל דבר כזה באמת שאני חובבן ואני רק התחלתי זה הטרקטורון הראשון שלי
תודה רבה!
53.לאושר 27-11-10
לשאלות מן הסוג הזה עדיף לפתוח דיון בפורום
54.יוסי 24-03-11
מי יותר חזק מקצועי וספורטיבי הKTM525 או DS 450 ?
55.11 23-06-11
אני מעונין לקנות אחד כזה מישו יודע כל כמה שעות צרייך טיפול ?
56.... 13-10-11
אני בו 15 יש לי אחד כזה זה אחלה של טרקטורון יציב על בשטח ואמיןןןן מאוד ! מספר 1
57.אוסמה 04-01-13
אני מעונין לקנות קאן אם 450 די אס
58. 06-02-14
59.אמיר 12-02-14
אין על KTM 525 הטרקטורון הכי חזק
60.עידו 13-02-14
יאללה אמיר אני לא ש-KTM 525 לא טוב הוא אחלה אבל גם DS 450 תותח ובנושא אחר מישהו יודע עם 250 סמק כי ראיתי בהוטפיסטון שכן אבל אני לא יודע איפו קונים ובכמה קונים
61.חילף אדם 24-04-15
בסמה טבעון
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 01:57-24.