טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ראלי רייד טל שחר - קטגוריית הטרקטורונים


   02-06-2014, תומר וולף   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: שימי בר, יוני לאביץ'

האבק ולא זה של חולות התחרות, עלה כבר מזמן על ליגת הטרקטורונים, בראלי רייד טל שחר הוקצה להם מקצה, חזון אחרית הימים? זה הזמן יעיד, תומר וולף מסקר את טרקטורוני טל שחר

בקצה המתחם של הצוותים המתחרים התקבצו להם 10 רוכבי טרקטורונים, שגויסו לקרב על ידי אוראל בוסקילה, מתוך מטרה להחזיר עטרה ליושנה, לאותם ימים שקטגורית הטרקטורונים הייתה משמעותית, דומיננטית ורותחת. החבר'ה ישבו תחת השמש הקופחת, כאשר רק דבר אחד מעניין אותם - לעלות על המסלול ולתת בגז. כמשתתפים חדשים, היה צורך מיידי להרגיע את החבר'ה, ולהסביר להם, שבכדי לצלוח יום מרוץ שכזה, יש צורך להתארגן לשהייה ממושכת ברחבת הטיפולים, ושהעניינים של המסביב לוקחים לעיתים הרבה זמן, ולכן כדי מאוד להיערך לכך בהתאם ובכלל להגיע ליום מרוץ בגישה של יום בכיף, שמבלים עם חברים וגם דופקים כמה הקפות לטובת המרוץ עצמו.

הכלים השולטים היו בעיקר: DS-450, אבל נצפה גם KTM אחד ופולריס OUT LAW וכמובן הונדה TRX-700 של נועם דהן.

בשיחה עם החבר'ה, לאחר הקפת ההיכרות נרשמו כמה תלונות בדבר חוסר סימון ברור של המסלול. אבל לאחר הסבר קצר , שכלל בעיקר ניסיון לרסן את החבר'ה ולהגיד להם שלמצוא את הנתיב הנכון, זה חלק מהתחרות, ולא רק לתת גז אל עבר הלא נודע, ושחשוב מאוד לרכוב בשכל ובשיקול דעת, משום שהמשפט החזק ביותר במרוצי הספורט המוטורי הוא "To finish first you must first finish".

אז אמרנו שעשרה טרקטורונים הגיעו לחגיגה - המנוע של סער יצחקי החליט כנראה לא לשתף פעולה כבר בהקפת ההיכרות, איתי בריד התהפך וכופף את מוט ההיגוי, עלא שומלי כמעט הצליח לסיים הקפה שלמה, טל גולן כבר הצליח לעשות מספר הקפות למרות התהפכות פוטוגנית.

במרוץ עצמו, הראשונים לזנק היו האופנועים, ורק לאחריהם הוזנקו הטרקטורונים. כעבור הקפה אחת כבר נרשמו עקיפות וחלק מהטרקטורונים השתחלו לתוך האופנועים, נרשמו קרבות צמודים, ריחופים באוויר, והחלקות מרשימות
וכמובן, למרות כל הדרמות היו גם תוצאות יפות מאוד. נועם דהן, שהשתמש בניסיון הרב שלו הפגין רכיבה מרשימה ותוצאה מכובדת מאוד. אחריו נצח לוי ואת המקום השלישי לקח יוגב שחר, עם זמני הקפה מצוינים.פער הזמן בין נצח לוי ושחר יוגב עמד על 1:17 ד' לטובת נצח.

סוגרים את הרשימה: מסארווה אמיל, גולן טל, כץ רועי ובשארי דביר.

למרות שלרוב החבר'ה זהו מרוץ ראשון, נראה היה שמאוד נהנו, וכמובן למדו איך להגיע למרוץ הבא, יותר מוכנים ויותר רעבים. שווה היה להגיע לטל שחר, בכדי לצפות בחברים שורפים צמיגים ומעלים אבק, כאשר רשויות החוק עומדים בשולי המסלול עומדים ומוחאים כפיים.

יש לצפות שבמרוצים הבאים קטגוריית הטרקטורונים תגדל ותיתן פייט לכל שאר הקטגוריות.

מדידת זמנים

טבלת תוצאות

הגלריה של YoniPhotos

תמונות מהגלריה


הגלריה של שימי בר

תמונות מהגלריה
תגובות לכתבה
1.שחר יוגב 02-06-14
תודה גדולה לעוזי ואוראל שדחפו ועשו הכל כדי שזה יצליך
מקווה שנמשיך ככה ונראה את כולם גם במירוץ הבא
2.ארי 03-06-14
הקטום נתן אחלה שואו. כיף למי שהשתתף, כתבה מעולה!
3.אברי 03-06-14
יפה שאתם מעלים כל יום כתבה נוספת על המרוץ תבורכו רק כך ניתן לקדם את נושא הספורט המוטורי.
המשיכו כך בסיקור כל ענפי הספורט המוטורי.
חג שמח אברי

וברכות לסבא דני פרל
4.ליאור 03-06-14
כתבה קצרה ולעניין
5.שחר מחלוף 03-06-14
סוף סוף מתחיל לרדת האבק מהמירוצי טרקטורונים....
אחלה כתבה והגלריה מהממת..
כן יירבו אירועים כאלה
6.yehuda 03-06-14
היה מפתיע לקרוא על טרקטורונים שחזרו להתחרות
נקווה שנראה את החברה בעוד מירוצים
7.yfz450r se 04-06-14
אין מילים כל הכבוד למי שתפס את המושחות למרות שזה לקח 4 שנים כל הכבוד אני בטוח שעם הרצון והרעל שלהם כמו טירונים הענף יקבל תנופה בחזרה ובמיוחד אחרי שהחוק שהסייד ביי סייד מורשים לנוע כמו טרקטורון אנשים יעברו לטרקטורונים בחזרה ועם יבטלו את הקשת שזה בתהליכים בכלל נראה פה חגיגות.
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 07:22-24.