טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
פרומו למרוץ מספר 6 - מוטוקרוס אמריקאי


   03-07-2014, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

אליפות המוטקרוס האמריקאית מגיעה לסבב השישי שלה במסלול רד-באד אשר נמצא בעיירה ביוקנאן במדינת מיניסוטה.

450

בסבב החמישי של העונה ראינו את ריאן דאנג'י וקן רוקזן לוקחים את הנצחון בשני המקצים, כאשר דאנג'י מנצח במקצה הראשון ורוקזן מנצח במקצה השני. שניהם סיימו במיקום השני, כאשר מי מהם ניצח. שני הרוכבים הללו כמובן רוכבים בשביל קבוצת ק.ט.מ. הרשמית, מה שמהווה כאב ראש לא קטן לשאר יצרניות האופנועים בסבב ובראשן הונדה, אשר כבר כמה שנים לא היתה אפילו עם סיכוי לקחת את האליפות, והיא בבעיה רצינית. הבעיה היא, שהונדה כמו סוזוקי וקאוואסאקי, משקיעה המון כסף בתמיכה של שתי קבוצות רשמיות ונכון שטריי כנארד מסיים כמעט כל מרוץ בין המקום השלישי לרביעי והוא מאוד עקבי, אך אין לו את היכולת באמת להתמודד מול שאר הרוכבים המובילים, ולמעשה כל מרוץ שלו העונה מדגיש עד כמה הוא רוכב על אופנוע אשר לא נראה טוב כמו הסוזוקי של סטיוארט והק.ט.מ. של דאנג'י ורוקזן.

הישועה של הונדה יכולה לבוא מכיוונו של איליי טומאק שחזר להתחרות לאחר פציעה שעבר לפני הסבב הראשון של העונה, ואשר גרמה לו הלכה למעשה לחכות עד לפני שבועיים לפני שהוא חוזר להתאמן ולהתחרות. טומאק הרשים מאוד בשבת, כאשר הוביל מרוץ למשך לא מעט זמן, ולמעשה נראה שהסיבה היחידה שבגללה לא יכל להתמודד מול דאנג'י ורוקזן על הנצחון, היא הכושר הגופני הירוד שלו ביחס לשאר הרוכבים, שנגרם בעקבות הפציעה הזו והעובדה שלא יכל לחזור להתאמן עד לפני שלושה שבועות, כמו גם החום והלחות המטורפת ששררה בסוף השבוע, ולכן יכול מאוד להיות שבסופש הקרוב נראה אותו נלחם על הנצחון, לפחות במקצה הראשון, לא הייתי בונה על זה למקצה השני של היום. ישנו עוד רוכב אחד אשר די ברור מה לא בסדר אצלו וזהו ג'יימס סטיוארט, אשר בנוסף לעונש ההרחקה ממרוצים שקיבל מהפדרציה העולמית (שלא תופס באליפות המוטוקרוס), גם הסתבך בשני המקצים בפתיחת המרוצים ומצא את עצמו נלחם בשיניים בשביל להגיע לחמישייה הראשונה, נקווה שהשבוע יבוא סטיוארט עם ראש נקי ויתן את השואו שאוהדיו רגילים, מצפים ואוהבים לראות.

250

פתיחת העונה היתה כולה של קבוצת ימאהה בכיכובם של שני הרוכבים שלהם ג'רמי מרטין וקופר ווב, כאשר מרטין לוקח את הנצחונות וווב מסיים במיקום השני. כבר בסבב הקודם ראינו את התחזקותו של בלייק באגת אשר ניצח את שני המקצים בסבב של לפני שבועיים והשבוע לקח גם כן נצחון. התחזקותו של באגת מסמנת את היחלשותו של מרטין, שלא מוצא את הכיוון מחדש ומאפשר לווב, באגת וג'סטין בוגל לסגור עליו את הפער באליפות. ווב ניצח בסוף השבוע האחרון את המקצה השני ובכח לקח את הנצחון הראשון שלו בקריירה המקצועית, ובתור אוהד של ווב אני חייב לציין שהגיע הזמן. ווב הראה לאורך כל העונה שעברה שהוא אחד מהרוכבים הטובים בסבב ואחרי שהעונה היה עקבי מאוד לאורך חמשת המרוצים הראשונים של העונה, הגיע הזמן שנראה גם אותו מנצח מרוץ, וצריך לקוות שכך יעשה גם ג'סטין בוגל (שזכה באליפות הסופרקרוס לייטס העונה) ויכול להוסיף עוד יצרן אחד שיאבק על צוואר האליפות, עכשיו נשאר לראות מתי באגת יישבר ויחזור לפתוח גרוע את המרוצים, לרדוף ולעקוף עד שיגיע אל קדמת שדה הרוכבים, ואז יתרסק, וזה יקרה. השאלה היחידה היא אם עד שזה יקרה באגת כבר ידיח את מרטין מראשות הטבלה ובעצם יפתח מחדש את קרב האליפות?תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 11:15-24.