טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מוטוקרוס אמריקאי - מרוץ מספר 6


   06-07-2014, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: ALLISPORTS.COM

סבב המוטוקרוס האמריקאי מגיע למסלול רדבאד בעיירה ביוקאנן שנמצאת במדינת טנסי, ארה"ב

אקשן, בלאגן, רוכבים שנלחמים על כל מילימטר, זה מה שאוהדי מוטוקרוס מצפים לראות, וזה גם מה שקיבלנו. הבעיה היא, שלמרות האקשן, התוצאה במילים עדינות, לא מפתיעה.

450

מרוץ מסpr 1

דאנג'י טס לעבר הפנייה הראשונה ולוקח את ההובלה במרוץ כאשר טריי כנארד צמוד אליו לזנב. קן רוקזן פותח נורא ומוצא את עצמו בהקפה הראשונה סביב המיקום העשירי במרוץ. ההקפה הראשונה היתה מלאת אקשן, כשטריי כנארד נלחם עם דאנג'י על כל מילימטר, וגם מצליח בסופו של דבר לעקוף אותו - הפתעה חיובית, ומשם דאנג'י כבר לא באמת יכול לאיים על כנארד, אך נשאר צמוד אליו במיקום השני. רוקזן עובד קשה, ועוקף כל רוכב אשר נקלע לדרכו ללא שום בעיות. גם איליי טומאק שחזר בשבוע שעבר להתחרות, חם על הגז, ורוצה להוכיח שהוא חזר במאה אחוז לאליפות, ושהוא יכול להתחרות מול הטובים ביותר והוא עוקף כמו מכונה מיומנת, אך הדרך אל קדמת המרוץ ארוכה.
href="http://nazzima.com/view_article.php?a=1714" target=_blank>ג'יימס סטיוארט
פתח לא משהו את המרוץ, אך הרבה יותר טוב מהמרוצים של שבוע שעבר, ונראה שהוא בונה חזרה את הבטחון העצמי שלו ושהוא יכול להביא תוצאה סבירה פלוס היום במרוץ, אך כהרגלו של סטיוארט, אלילת המזל והריכוז בוגדת בו שוב וסטיוארט וג'וש גרנט נכנסים אחד בשני, מה ששולח את סטיוארט אל רחבת הטיפולים, אך כן מאפשר לגרנט לחזור ולהתחרות. הגענו לאמצע המרוץ, ורוקזן כבר יושב על הזנב של דאנג'י, וגם עוקף את בן קבוצתו עטור התהילה ללא שום בעיה, וחיש מהר תופס גם את רוכב הונדה שמוביל את המרוץ, ולראשונה העונה היה נראה שישי לו סיכוי אמיתי לקחת את הנצחון, טריי כנארד. רוקזן עוקף גם את כנארד, ומכאן הוא פשוט פותח פער ללא שום בעיה ומשאיר את דאנג'י וכנארד להילחם עם עצמם על המקום השני. אל המאבק על המיקום השני מצטרף גם איליי טומאק לקראת סוף המרוץ. טומאק נלחם כמו אריה בכדי שיהיה לו איזשהו צ'אנס לסיים את המרוץ על הפודיום, אך טעות שעשה הרחיקה אותו מרחק שלוש ארבע שניות ממלחמת העולם שנערכת בין דאנג'י לבין כנארד על הפודיום. דאנג'י וכנארד נלחמים אחד בשני בקרב מטורף, כאשר ברור שאחד מהם יעשה טעות בסופו של דבר, ובמפתיע היה זה דווקא דאנג'י אשר כמעט והתרסק ואיפשר לכנארד לקחת את המקום השני במרוץ, אקשן מטורף, חבל רק שהאקשן לא היה תוך כדי קרב על המקום הראשון, אלא רק על המיקום השני. רוקזן מנצח את המרוץ, כנארד מסיים שני, דאנג'י מסיים שלישי, טומאק מסיים רביעי, אנדרו שורט עם מרוץ לא רע בכלל מבחינתו מסיים חמישי, גרנט מצליח להתאושש מהכניסה שלו ושל סטיוארט אחד בשני ומסיים שישי, לאחר קרב עיקש אל מול מחליפו של וילופוטו ברט מטקלף שמסיים שביעי לפני צ'אד ריד שסוף סוף רואים אותו קצת העונה.

מרוץ מספר 2

כנארד פותח מדהים ומוביל את המרוץ, אך קן רוקזן מתיישב לו מהר מאוד על הזנב, כאשר במרוץ הראשון ראינו שכאשר רוקזן הגיע אל כנארד, הוא עקף אותו ללא שום בעיה. הפעם המצב קצת שונה, ולמרות שרוקזן פתח את המרוץ לא רע בכלל, לכנארד נמאס להגיע אל השוקת אך לא לשתות ממנה, והוא נלחם ברוקזן ומצליח להחזיק את רוכב ק.ט.מ. מאחוריו במשך כמעט 12 דקות מתוך 30 הדקות של המרוץ הזה, אך רוקזן הצליח לדחוק את עצמו לפני כנארד. כנארד לא מוכן לוותר והוא מנסה להישאר עם רוקזן, ולנצל כל טעות שאולי תחול מצידו של הרוכב הגרמני, אך ללא הואיל, בסופו של דבר רוקזן מצליח לפתוח פער על כנארד. מאחורי כנארד ורוקזן יושב לו דאנג'י, שככל שהעונה הולכת ומתקדמת, כך עושה רושם שהוא מוותר על האליפות הזו, ולמרות עקביות הפודיומים והנצחון בשבוע שעבר, הוא פשוט לא נלחם בבן קבוצתו, לא לעניין כאשר מדובר ברוכב אשר לקח שתי אליפויות מוטוקרוס ואליפות סופרקרוס.

דאנג'י יושב לו במיקום השלישי אך לאט לאט טומאק מתקרב אליו, ועוקף אותו. טואמק שם את הצלב על כנארד, ומצליח לעקוף אותו כאשר כנארד עשה טעות, טעות שאפשרה גם לדאנג'י לעקוף אותו ומהמקום השני במרוץ, בן רגע כנאד מתדרדר אל המקום הרביעי, אבל מצליח להתעשט לפני ששורט מגיע אליו ומסיים במיקום הרביעי, דאנג'י שלישי, טומאק שני, ורוקזן ראשון. מאחרי החמישייה הראשונה גרנט מסיים שישי, ריד שביעי ומטקלף שמיני. סטיוארט שוב נקלע לצרות כאשר בפנייה הראשונה של המרוץ הוא מתרסק ומוצא את עצמו אחרון. לאחר קרב עיקש אל מול שעון העצר, סטיוארט מסיים את המרוץ במיקום ה-12, והוא יודע שהוא צריך להתחיל להתאפס על עצמו.

250

מרוץ מספר 1

רוכב גייקו הונדה, מאט ביקגליה, לוקח את ההובלה עם פתיחת המרוץ כאשר רוכב ימאהה, כריסטוף פורסל, ורוכב פרו סירקיט קאוואסאקי, בלייק באגת, במקומות השני והשלישי בהתאמה. ג'רמי מרטין מתמקם לו רביעי ומתחיל לעקוף רוכבים, בזמן שפורסל ממשיך את המומנטום המצויין שלו משבוע שעבר, ועוקף את ביסקגליה לאחר כמה הקפות. באגת לא נראה במיטבו היום כאשר בניגוד להרגלו לפתוח גרוע, להתדרדר אחורה ואז להתחיל לצוד את הרוכבים ולעלות במיקום, הפעם הוא פותח לא רע בכלל, אבל לא מחזיק מעמד כאשר מרטין וג'סטין בוגל עוקפים אותו בשתי הקפות שונות לחלוטין. מרטין מגיע אל פורסל בהובלה ולמרות שפורסל נראה נחוש ומצליח במשך כמה דקות להשאיר את מרטין מאחוריו, בסופו של דבר פורסל מאבד את הריכוז, ואת האופנוע ומוצא את עצמו על הריצפה .

בן קבוצתו של מרטין, קופר ווב, שניצח בשבוע שעבר את המרוץ הראשון שלו מאז שהגיע לפני שנה לאליפות, מתרסק ומוצא את עצמו מחוץ לעשירייה הראשונה, במילה אחת - אכזבה. בקדמת המרוץ, מרטין עושה כל שביכולתו לפתוח פער כמה שיותר גדול בינו לבין שאר הרוכבים, אך בלייק באגת, כהרגלו, דוחף פלפל חריף אל עכוזו ומתחיל לטוס קדימה כאשר ביסקגליה כבר לא בתמונה, ובאגת פשוט טס לעבר מרטין. ג'סטין בוגל ומרווין מוסקין נאבקים אחד בשני על המיקומים השלישי/רביעי ובן קבוצתו של באגת, דין וילסון, נאבק עם קול סילי על המיקום החמישי והשישי. ווילסון וסילי פשוט לא מוותרים אחד לשני, ובסופו של דבר מוציאים אחד את השני מהתמונה כאשר שניהם לקחו את אותו קו ואף אחד מהם לא היה מוכן לוותר, מה שגורם להם למצוא את עצמם על הרצפה ומאפשר לרוכבים אחרים לעקוף אותם.

המרוץ הולך ומתקדם ובאגת כבר הגיע למרטין ומנסה בכל כוחו לעקוף, אך מרטין חכם, ועושה כל שביכולתו בשביל להשאיר כמה מטרים בינו לבין באגת לאורך שאר המרוץ. המרוץ המשוגע הזה אשר רואה רוכבים פותחים טוב ומתאדים להם, ורוכבים אחרים פתאום מופיעים, וג'ייסון אנדרסון הוא אחד מהם. אנדרסון חווה עונה זוועתית כאשר כבר כמעט שכחנו שהוא בכלל אלוף הסופרקרוס לייטס העונה, מרוב שהוא לא נלחם על הנצחון. אנדרסון בונה את המרוץ הזה לאט לאט, ומצליח להגיע אל בוגל ומוסקין ולהלחם על המיקום השלישי. מוסקין כמעט ושובר את הרגל כאשר איך שהוא הוא מצליח לתקוע את הרגל שלו בין הצמיג האחורי של האופנוע שלו לבין הכנף האחורית, והצליח לשחרר את רגלו רק כאשר מרשלים באו לעזור לו. בוגל גם הוא מאבד ריכוז ומאפשר לאנדרסון לעלות למיקום השלישי. מוסקין עוקף גם הוא את בוגל ועולה למיקום הרביעי. מרטין מנצח, באגת שני, אנדרסון שלישי, מוסקין רביעי, בוגל חמישי, אחיו של ג'רמי מרטין אלכס מרטין מסיים שישי, לפני קייל קונינגהם וסילי שסיימו במיקום השביעי ושמיני בהתאמה.

מרוץ מספר 2

רוכב ק.ט.מ., ג'ואי סבטג'י, לוקח את הובלת המרוץ כשבוגל, מרטין, ווילסון צמודים אליו. בוגל עוקף את ג'ואי בהקפה השניה, בזמן שווב וג'סטין היל מצטרפים אל הקרב על הובלת המרוץ. בוגל ממשיך להוביל בזמן שבן קבוצתו של מרטין קופר ווב עוקף ועולה למיקום השלישי מאחורי בן קבוצתו, ובתורו למיקום השני לאחר וג'ואי פשוט התאדה לו מקדמת המרוץ. שלושת המובילים של המרוץ נלחמים אחד בשני כאשר הם כל כך שווים ביכולתיהם, שפשוט אי אפשר לדעת מי ינצח במלחמה הזו. בוגל מצליח להחזיק את שני רוכבי ימאהה מאחוריו תוך כדי חסימות חוזרות ונשנות של נסיונות עקיפה, עד שהוא עושה טעות חמורה כאשר הוא לוקח קו לא נכון באוויר, ונוחת בקו אשר מוביל אותו אל מחוץ למסלול, וגם גורם לו להתרסק כאשר הוא מאבד את הפרונט. מרטין ווב כמעט ודורסים את בוגל ובמזל אף אחד לא נפגע. ווב מנצל את ההזדמנות ועוקף את מרטין אך לא מצליח לפתוח פער על בן קבוצתו. בהקפה האחרונה מרטין עוד היה בטווח פגיעה אך לא הצליח לעקוף, ולמעשה זיכה את בן קבוצתו בניצחון השני שלו בקריירה הקצרה שלו. מרווין מוסקין מסיים את המרוץ במיקום השלישי לאחר שגבר על ג'ייסון אנדרסון ודין וולסון.

450 תוצאות משולבות

1. קן רוקזן – 1/1
2. איליי טומאק- 4/2
3. ריאן דאנג'י – 3/3
4. טרhי כנארד – 2/4
5. אנדרו שורט – 5/5

450 אליפות

1. קן רוקזן – 280 נק'
2. ריאן דאנג'י – 254 נק'
3. טריי כנארד – 226 נק'
4. ג'יימס סטיוארט – 196 נק'
5. ברט מטקלף – 168 נק'

250 תוצאות משולבות

1. ג'רמי מרטין 1/2
2. מרווין מוסקין – 4/3
3. ג'ייסון אנדרסון – 3/4
4. בלייק באגת – 2/7
5. קופר ווב – 14/1

250 אליפות

1. ג'רמי מרטין – 250 נק'
2. קופר ווב – 227 נק'
3. בלייק באגת – 222 נק'
4. ג'סטין בוגל – 191 נק'
5. מרווין מוסקין – 181 נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 08:25-24.