טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מוטוקרוס אמריקאי - מרוץ מספר 7


   13-07-2014, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: allisports.com

ביום שבת נערך הסבב השביעי של אליפות המוטוקרוס האמריקאית במסלול באדס-קריק (נחל באדס)

450

מרוץ מספר 1

את ההולשוט לוקח ג'סטין ברייטון, מאחוריו מתמקמים פיל ניקולטי במקום השני, טריי כנארד שלישי, ווסטון פייק רביעי ודאנג'י חמישי. דאנג'י עוקף בקלות ארבעה רוכבים ועולה למקום השני, אך טריי כנארד לא מוותר לו, ובהקפה השניה עוקף את דאנג'י ומכוון את הצלב על גבו של ברייטון, שלא מצליח לעשות זמנים טובים. כנארד עוקף את ברייטון ועולה להובלה של המרוץ, מאחוריו מתלהט לו קרב פסיכי בין דאנג'י לרוקזן כשדאנג'י עוקף גם הוא את ברייטון, וכדקה אחריו עושה זאת גם קן רוקזן (שפתח את המרוץ לא משהו, אך מהר מאוד התאפס על עצמו וצמצם את הפער אל המובילים). רוקזן מתיישב על דאנג'י, וכעבור חמש דקות מפתיחת המרוץ הוא עוקף את דאנג'י, ומתחיל לצוד את כנארד לאט לאט. איליי טומאק לא הצליח לזנק כמו שצריך, ומצא את עצמו שביעי בפתיחת המרוץ, אך הוא מהיר מאוד ומצליח להגיע אל המקום החמישי ללא שום בעיות. כעבור 7 דקות מתחילת המרוץ גם הוא עוקף את ברייטון ועולה למיקום הרביעי.

רוקזן סוגר את כל הפער אל כנארד ומתחיל לנסות למצוא דרך לעקוף את רוכב הונדה המוביל. סטיוארט, שהיה הכי מהיר במקצי הדרוג, פתח נורא את המרוץ ומצא את עצמו מחוץ לעשרייה הראשונה בהקפה הראשונה, אך הוא רוכב חד ומהר ומגיע עד למיקום השישי בשלב זה של המרוץ. עוברות להן עשר דקות מתחילת המרוץ ורוקזן עוקף את כנארד לאחר שזה הצליח לעשות לרוקזן כאב ראש לא קטן במשך שתי הקפות אבל לבסוף נכנע ללחץ של רוקזן. לאחר שרוקזן בחר קו מהיר בכניסה לפניה ימנית ארוכה, ויוצא ממנה הרבה יותר מהר מכנארד. דאנג'י גם הוא סוגר על כנארד, אך לצערו רוקזן כבר פותח על כנארד פער של יותר משתי שניות.

עברנו חצי מרוץ, נשארו עוד 15 דקות + 2 הקפות עד לסוף המרוץ. דאנג'י מצליח לעקוף את כנארד כאשר לרוע מזלו של כנארד גם טומאק כבר סגר את הפער עליו, ומהיותו המוביל של המרוץ, הוא כבר נופל למלתעות של טומאק שממוקם רביעי. סטיוארט גם הוא מהיר מאוד, וכשנשארו עוד 5 דקות למרוץ, הוא סגר לחלוטין את הפער על טומאק וכנארד ונכנס לקרב על המקום האחרון על הפודיום. סטיוארט מאבד מהקצב ומתחיל לטעות, מה שמשאיר לטומאק את מלאכת העקיבה אחרי כנארד, אך כנארד רוכב בצורה מאוד נחושה ולא מוותר על מילימטר. דאנג'י מצליח לסגור כמעט את כל הפער על רוקזן, אך רוקזן שומר על הריכוז ומנצח את המרוץ, דאנג'י מסיים שני, כנארד שלא מוותר לטומאק שומר על המיקום ה-3 , טומאק רביעי וסטיוארט חמישי.

מרוץ מספר 2

דאנג'י לוקח את ההולשוט, ג'וש גרנט שני, רוקזן שלישי, ברייטון רביעי וכנארד חמישי. רוקזן עולה למיקום השני וכנארד קופץ שני מקומות למעלה, ועולה למיקום השלישי. כנארד מעסיק את רוקזן יפה מאוד, מה שמאט את רוקזן, שעסוק בלהגן על המיקום שלו ומאפשר לדאנג'י להגדיל את הפער בהובלה. כנארד מציק לרוקזן למשך עוד שלוש דקות, ורק כאשר נשארו עוד 21 דקות למרוץ, הרוכב הגרמני מצליח לנער מעליו את כנארד ומרכז את כל מאמציו במטרה לתפוס את דאנג'י, שלאחר שנראה מובס אחרי המרוץ הראשון של הסופ"ש, פשוט מצא מחדש את רוח הקרב והבטחון העצמי שלו ורוכב כמו שמצפים ממנו (חלק, מהיר, ועקבי בזמני ההקפות). טומאק פתח גם הפעם לא טוב, אך לאחר כמה הקפות מתחילת המרוץ הוא מתמקם במיקום השישי ונראה טוב. סטיוארט פתח יותר טוב במרוץ הזה מאשר בראשון, והוא יושב על כנארד שנראה איטי מסטיוארט. סטיוארט משלים עקיפה מרשימה על כנארד, אך כנארד נמצא בעונה הטובה שלו מאז ומעולם, והבטחון העצמי שלו בשמיים ולכן הוא לא מוותר לסטיוארט, וישר מחזיר לרוכב סוזוקי עקיפה אגרסיבית וטובה, סטיוארט נכנע שוב לשדים שבראשו ומאפשר לכנארד לפתוח עליו פער של שניה, ישר אחרי שנעקף על ידי כנארד.

טומאק מנצל את הקרב בין כנארד לסטיוארט וסוגר את הפער על סטיוארט וכנארד, ואנחנו נכנסים לקרב מדהים בין שלושת הרוכבים הללו, כאשר כנארד נמצא ביתרון קל על סטיוארט, שנאלץ להלחם עם טומאק שנראה מאוד רעב לעוד פודיום, ומצליח להשלים עקיפה על סטיוארט. קשה להאמין איך סטיוארט נכנע לטומאק, אשר להזכירכם הוא לא רק רוקי בקטגוריה, הוא גם חזר לפני כמה שבועות מפציעה ארוכה ורמת הכושר והנסיון שלו הם מועטים מאוד. טומאק פשוט לוהט, הוא שורף את המסלול כאשר הוא מהיר מכנארד בכמעט 2 שניות להקפה, וגם תופס אותו מהר מאוד. כנארד נראה נחוש מאוד והוא לא מוותר לטומאק שמנסה כל קו וכל טריק שכתוב בספר, בכדי לעקוף את כנארד. כנארד טועה וכמעט מוצא עצמו על הרצפה, אך לא רק שהוא מציל את המצב, הוא גם מצליח לשמור את טומאק מאחוריו, קרב איתנים בין שני הרוכבים הללו אשר רוכבים באותה קבוצה. לוקח לטומאק לא פחות מחמש הקפות, עד שהוא מצליח לעקוף את כנארד, אך בסופו של דבר הלחץ שהפעיל עבד והוא עולה למיקום השלישי.

במהלך כל הקרב הזה סטיוארט הלך שוב לאיבוד בתוך עצמו, ומצא את עצמו על הרצפה כאשר נראה שהוא שבר את חיפוי הפלסטיק הימני של הרדיאטור ושוב הוא מובס על ידי עצמו. פשוט לא יאמן איך סטיוארט יוצר לעצמו כל כך הרבה בעיות. נשארו עוד דקה ושתי הקפות למרוץ וטומאק, שלא מצליח לנער מעליו את כנארד, מצמצם על רוקזן ומגיע ממש עד אליו, אך רוקזן מתאפס על עצמו ושומר על המיקום שני שלו. דאנג'י מנצח את המרוץ, רוקזן שני, טומאק שלישי, כנארד רביעי ופייק חמישי.

250

מרוץ מספר 1

ג'סטין בוגל לוקח את ההולשוט, קריסטוף פורסל שני וג'ייסון אנדרסון שלישי וג'רמי מרטין שלישי. אנדרסון לא מבזבז זמן ולאחר שתי הקפות עוקף את פורסל ומתחיל לצוד את בוגל. באגת פתח גרוע והוא שביעי, וקופר ווב נמצא במיקום ה-11 והמאוד מאכזב. חולפות להן 6 דקות מתחילת המרוץ ואנדרסון יושב על הזנב של בוגל, ומנסה לעקוף הכל דרך אפשרית וגם מצליח (נשארו עוד 23 דקות עד לסוף המרוץ). מוביל האליפות, מרטין, מנסה בכל כוחו לעקוף את פורסל, אשר ידוע בעקשנותו וביכולתו לעקב רוכבים מהירים ממנו, וכך הוא עושה. פורסל טועה וכמעט ומאבד את זנב האופנוע, אך איך שהוא מצליח להציל את המצב ולהשאיר את מרטין שמתחיל להיות מתוסכל, מאחוריו. מרטין ופורסל נלחמים אחד בשני במשך כמעט עשר דקות, ולקראת אמצע המרוץ מצליח לעקוף פורסל, אך לרוע מזלו אנדרסון ובוגל כבר פתחו עליו פער גדול ביותר, כאשר בוגל לא מוותר לאנדרסון והם נלחמים אחד בשני כמו אריות, שניהם לקחו אליפות סופרקרוס בחורף, והם צריכים להוכיח את עצמם, לאחר שהחצי הראשון של עונת המוטוקרוס לא הלך להם כמו שצריך.

מרטין משאיר מאחוריו את פורסל, ובלייק באגת מגיע אליו ולאחר קרב לא פשוט גם מצליח לעקוף אותו. בינתיים בוגל מאבד את המקום שלו למרטין, ולרוע מזלו של בוגל בלייק באגת גם הוא מגיע אליו ועוקף אותו בקפיצת טריפל מטורפת. באגת מצליח להגיע אל מרטין, והם פותחים במאבק עיקש כאשר מרטין חייב לשמור את באגת מאחוריו ובאגת חייב לעקוף את מרטין בכדי לצמצם עליו בנקודות האליפות. שני הרוכבים הללו עסוקים במאבק אחד מול השני, ובלי לשים לב הם מצליחים לתפוס את אנדרסון, שכבר חשב שהנצחון הזה מונח בכיסו. בהקפה האחרונה נוצר מצב ששלושת הרוכבים המובילים צמודים אחד אל השני, אך לאף אחד מהם אין את היכולת לעקוף אחד את השני, ולכן אנדרסון מנצח לראשונה העונה, בזמן שמרטין מצליח לשמור את באגת מאחוריו ולכן מרוויח עליו כמה נקודות חשובות. באגת מסיים שלישי, בוגל רביעי וקופר ווב במרוץ סולידי ועקבי מצליח להגיע עד למיקום החמישי, ובכך לא מאבד יותר מדי נקודות אל מול באגת ומרטין באליפות.

מרוץ מספר 2

רוכב ימאהה, מרטין, לוקח את ההולשוט כאשר פורסל שוב פותח שני ואנדרסון שלישי. שלושת הרוכבים הללו מצליחים להינצל ממערום הרוכבים שנוצר בפנייה הראשונה של המרוץ, כאשר מרווין מוסקין הוא האשם בהתרסקות ההמונית הזו. באגת מצליח לשמור את עצמו על האופנוע בכל הבלאגן, ולאחר ארבע דקות מתחילת המרוץ הוא כבר משיג את אנדרסון ועוקף אותו, אך לרוע מזלו הרוכב הבא איתו הוא נאלץ להילחם הוא כריסטוף פורסל, שהוא הרוכב שהכי קשה לעקוף אותו בסבב נכון לרגע זה. לוקח לבאגת כמעט חצי מרוץ לעקוף את פורסל, ומתחיל לצמצם על מרטין שהצליח לנצל את המצב וליצור פער של כמה שניות בינו לבין באגת. הוא יודע שבאגת הוא הרוכב הכי מהיר באליפות כאשר הוא פותח לא טוב את המרוץ, והוא צריך את הכמה שניות האלו בשביל שבאגת לא יתפוס אותו.

באגת פותח במחול שדים מטורף, קורע את המסלול לחתיכות וכאשר נשארו עוד כ-6 דקות עד לסוף המרוץ הוא כבר עוקף את מרטין, ופותח עליו פער של לא פחות מ-15 שניות. מרטין נראה שבור ומאט את הקצב, גם הוא יודע שבאגת למרות חוסר הריכוז והעקביות שלו, הוא הרוכב המהיר הקטגוריה וכאשר הוא במצב רוח עצבני, הוא בלתי ניתן לעצירה. קריסטוף פורסל מסיים את המרוץ במיקום השלישי כאשר קופר ווב גם הוא עוקף את בוגל, שנחלש לגמרי, ומסיים את המרוץ במיקום ה-5 בסופו של יום כאשר לפחות הוא במצב טוב יותר מאנדרסון שסיים את המרוץ במיקום השביעי אחרי ג'סטין היל.

450 תוצאות משולבות

1. ריאן דאנג'י – 2/1
2. קן רוקזן – 1/2
3. איליי טומאק – 4/3
4. טרי כנארד – 3/4
5. ווסטון פייק – 6/5

450 אליפות

1. קן רוקזן – 327 נק'
2. ריאן דאנג'י – 301 נק'
3. טרי כנארד – 264 נק'
4. ג'יימס סטיוארט – 212 נק'
5. ברט מטקלף – 192 נק'

250 תוצאות משולבות

1. בלייק באגת – 3/1
2. ג'רמי מרטין – 2/2
3. ג'ייסון אנדרסון –1/7
4. כריסטוף פורסל – 6/3
5. קופר ווב – 5/4

250 אליפות

1. ג'רמי מרטין – 294 נק'
2. בלייק באגת – 267 נק'
3. קופר ווב- 261 נק'
4. ג'סטין בוגל – 225 נק'
5. קריסטוף פורסל – 211 נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 19:25-24.