טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
פרומו למרוץ מספר 10 - מוטוקרוס אמריקאי


   07-08-2014, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: allisports.com

המרוץ יערך במסלול יונדילה בעיירה ניו-ברלין אשר נמצאת בסטייט (מדינת) ניו יורק.

450

בסבב האחרון ניצח את שני המקצים לא אחר מאשר ריאן דאנג'י. לדאנג'י היתה עונה לא טובה, וזה די מדהים איך עונה שאצלו נחשבת ללא טובה, נחשבת לעונה מעולה מכל בחינה עבור רוב הקבוצות והרוכבים. הסיבה שהעונה הזו לא טובה מבחינתו של דאנג'י היא שבעקבות העדרותו של וילופוטו מהאליפות (פציעה). דאנג'י היה אמור לקחת את האליפות די בקלות, ולמעשה לא רק שהוא לא מוביל את האליפות, מי שכן מוביל אותה הוא דווקא בן קבוצתו הגרמני קן רוקזן. לרוקזן היתה עונה מעולה מבחינתו עד שהאליפות הגיעה לסבב השמיני, שם רוקזן נתקל ביריבו המר ביותר באליפות איליי טומאק. טומאק כאמור לא התחרה עד לסבב השישי בעקבות פציעה, בו הוא סיים שני בניקוד הכללי, אך ברגע שחזר להתחרות, הראה למה הוא היה אלוף המוטוקרוס 250 בעונה הקודמת למרות שהוא לא בכושר. בסבב השמיני של העונה הוא מנצח את שני מקצי המרוץ ובשניה מצליח "לצוד" את קן רוקזן, לעקוף אותו ולנצח את המרוץ.

הדבר שמייחד את טומאק הוא בעיקר העובדה שיש לו, כמו לוילופוטו וסטיוארט, את היכולת לפתוח גרוע, להתאפס על עצמו, ואז לתקוף ולעקוף כל רוכב אשר נמצא לפניו עד לפודיום במקרה הגרוע, ובדרך כלל עד לנצחון המתוק. גם לורקזן ודאנג'י יש את היכולת הזו לצמצם פערים ולעקוף כל דבר שזז, ההבדל הוא שטומאק רגיל לעשות זאת כמעט בכל מרוץ בו השתתף, ובעיקר רגיל לשבת על הזנב של רוקזן ולהלחיץ אותו, ולכן אין מנוס מלומר את האמת- טומאק הוא הקריפטונייט של רוקזן. הוא הרוכב שיודע איך לשבור את רוקזן, וגם במרוץ האחרון בו ניצח דאנג'י את שני המקצים טומאק תפס את רוקזן וסיים את המרוץ לפניו. כמובן שהעובדה שדאנג'י וטומאק חברים ורוכבים ביחד עם ריקי קרמייקל, לא עוזרת לרוקזן, מה שנשאר לראות הוא האם דאנג'י יצליח לשמור על הפורמה הטובה שלו ולהחזיק את רוקזן מאחריו בסבב העשירי של העונה, והאם רוקזן יצליח להתגבר על משבר העקביות שעובר עליו, כי אם לא, הוא יפסיד את האליפות לאחר שהוביל אותו לאורך כל העונה, וזאת חברים, תהיה תחילת סוף הקריירה של רוקזן.

העולם מלא ברוכבים אשר נראו מבטיחים והגיעו אחרי אליפויות כאלו ואחרות, הראו יכולת וניצחו מרוצים, אבל נשברו ומאז לא חזרו לנצח. חלק מהרוכבים הללו הם טריי כנארד, אנדרו שורט (שהיה הבטחה גדולה מאוד), מייק אלסי, ג'סטין ברייטון, ג'ייק וויימר, ג'סטין בארשה, וגם ברט מטקלף שלקח את אליפות המוטוקרוס של קנדה, אבל לא מצליח בארה"ב כמו שאמור היה. כל אלו הם רוכבים מהשורה הראשונה אשר היו טובים גם מדאנג'י וגם מוילופוטו בשלבים מסויימים בקריירה שלהם, כאשר אלסי בפרט תמיד ניצח את וילופוטו לאורך כל הקריירה הלא מקצועית שלהם ופשוט איבד את זה, בין אם זה מלחץ, פציעות, או פשוט אי יכולת להתפקס על עצמו שוב. כולי תקווה שרוקזן לא יאבד את עצמו ויישבר בעקבות כל מה שקורה, אולי הקרבה שלו לוילופוטו והעובדה שיש להם אותו מאמן כושר יצליחו לשמר את החדות שלו.

250

עושה רושם שהאליפות בקטגוריה הקטנה כבר נסגרה, אין לי שום ספק שג'רמי מרטין שרוכב על אופנוע ימאהה יקח את האליפות העונה, ואם לא הוא אז בן קבוצתו קופר ווב יעשה זאת, מכיוון ששני הרוכבים הללו רוכבים באותה הקבוצה, למרות שלמרטין יש יתרון על ווב העונה בעקביות שלו וכמובן שיותר נצחונות ממנו (2 לווב). הבעיה של מרטין היא שהוא לא יציב ועונה שהתחילה בדומיננטיות בלתי מתפשרת שלו ושל ווב עם נצחונות ופודיומים לרוב עשויה להיגמר, כאשר מרטין יקח את האליפות, אך יהיה חסר מוטיבציה בעונת הסופרקרוס הקרובה. לא כל כך ברור מה עובר על מרטין ואיך הוא ניצח כל כך הרבה מרוצים בתחילת העונה, אך לקראת סופה הוא כבר לא חד, מהיר ועיקבי. ברור שמשהו עובר עליו והאמת היא שקרמייקל אמר משהו מאוד מעניין על מרטין- קרמייקל אמר שמרטין עדיין לא הפנים שהוא הולך לקחת את האליפות ולכן מבצע הרבה טעויות, כאילו הוא עדיין לא מבין שזה המקום הטבעי שלו באליפות, ועד שלא יפנים שהוא הולך להיות אלוף ויתחיל להרגע, הוא עלול להרוס לעצמו את כל מה שבנה עד עכשיו במהלך העונה.

האמת היא שנראה לי שקרמייקל צודק לחלוטין, וכמו שכולנו יודעים אי אפשר להתווכח עם קרמייקל, הרוכב הכי מצליח בכול הזמנים גם במוטוקרוס וגם בסופרקרוס, וכנראה שגם הטוב שהיה בכל הזמנים, בואו ונראה מה יהיה בשלושת הסבבים האחרונים של העונה, לי יש תחושה שמרטין ניצל את הפגרה הקצרה שהיתה בכדי לעבוד קצת על הצד המנטלי שלו ואם אכן הוא התאפס על עצמו שוב, הוא עשוי לקחת את האליפות עוד לפני המרוץ האחרון של העונה, אני מקווה שהאליפות תוכרע בפנייה האחרונה של המרוץ האחרון של העונה בין מרטין לווב, ובמרוצים כמו במרוצים, הכל יוכל לקרות, והכל גם יקרה, שיהיה לנו סוף שבוע טוב ומרוצים טובים.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 03:07-24.