טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מוטוקרוס אמריקאי - מרוץ מספר 10


   10-08-2014, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: allisports.com

מרוץ מס' 10 בליגת המוטוקרוס האמריקאית, התקיים במסלול יונידילה

הגענו ליישורת האחרונה של עונת 2014, לאחר סוף השבוע הזה נותרו עוד שני סבבים וארבעה מרוצים. וכרגיל, בליגת המוטוקרוס הטובה בעולם, דווקא עכשיו, לקראת סוף העונה, הקדרה מתחילה לרתוח והרוכבים נכנסים לטרוף.

450

מרוץ מספר 1

רוכב ימאהה, ג'סטין ברייטון, לוקח את ההולשוט, פיל ניקולטי מתמקם שני ורוכב ק.ט.מ. ריאן דאנג'י מזנק שלישי. דאנג'י עוקף את ניקולטי, ואנדרו שורט שמתיישב גם הוא על הזנב של ניקולטי, מצליח לעקוף אותו בלי שום בעיה. דאנג'י דוהר קדימה ועוקף את ברייטון. קן רוקזן, שפתח לא טוב את המרוץ, מצליח להגיע במהירות והפתעה מוחלטת אל שורט וגם עוקף אותו ללא כל בעיה, מגיע לניקולטי ועוקף גם אותו, ולצערו של ברייטון גם הוא נבלע על ידי מכונת העקיפות הכתומה. שולפות להן שתי הקפות, וטומאק מגיע ועוקף גם הוא את שורט וצמד הימאהות בלי שום מאמץ, הוא פשוט נראה בשליטה מוחלטת על ההונדה שלו, תענוג לראות כזו רכיבה אגרסיבית. טומאק שורף את המסלול ועושה כל שביכולתו להגיע לרוקזן אך רוקזן שרואה את דאנג'י מולו, רוכב כמו שור עם בד אדום אל מול העיניים. חולפות עוד שתי הקפות ואנחנו כבר שבע דקות לתוך המקצה הזה, טומאק כבר יושב על הזנב של רוקזן, אך עושה טעות שנותנת לרוקזן קצת מרווח נשימה, בזמן שטומאק מנסה לצמצם שוב את הפער על אויבו המשובע - רוקזן.

רוקזן ודאנג'י רוכבים חזק, חזק מידי, ונראה שזה עניין של זמן עד שאחד מהם מוצא את עצמו על הרצפה. ואכן, רוקזן טועה וכמעט עף מהאופנוע, אך מצליח לתפוס את האופנוע בזמן, ונשאר על המושב בלי לאבד יותר מדי זמן אל דאנג'י. טריי כנארד פתח גם הוא בצורה לא טובה את המרוץ, לאחר שהיה הרוכב המהיר ביותר במקצי הדרוג, ובהתאם לעקביות והיכולת המדהימה שלו העונה, חתם שוב על חוזה חדש בקבוצת "מסל-מילק הונדה" הרשמית לשנתיים הבאות. כנארד כאמור מצא את עצמו מחוץ לעשירייה הראשונה של המרוץ בפתיחה, אבל הצליח לצמצם את כל הפער אל החמישייה הראשונה, והוא נמצא מאחורי שורט במיקום הרביעי. כנארד נראה מהיר ממנו, ואכן הוא עוקף את שורט ועולה בעצמו למיקום הרביעי. נשארו עוד חמש דקות + שלוש הקפות למרוץ וטומאק מאט מעט את הקצב, מבין שכרגע הוא לא יכול לצמד ה-ק.ט.מים, וגם מוצא את עצמו תקוע מאחורי סמנים אחוריים, שלא עושים לו חיים קלים, להזכירכם באליפות הזו סמנים אחוריים לא חייבים לאפשר לרוכבים המובילים לעקוף אותם כאשר הדגל הכחול מונף, אך כמובן שכמעט כולם עושים זאת, מאחר והם לא רוצים להרגיז את היצרנים ותלויים בהם. מכאן ועד לסוף המרוץ אין שינוי ודאנג'י מנצח את המרוץ השלישי שלו ברצף וחשוב מכך, מצמצם עוד קצת את הפער לרוקזן. רוקזן מסיים שני, טומאק שלישי וכנארד רביעי.

מרוץ מספר 2

ברייטון שוב מזנק מעולה ולוקח את ההולשוט השלישי ברציפות, טומאק שני, ניקולטי שלישי. טומאק מיד עוקף את ברייטון, וכך עושה גם רוכב הונדה השני, טריי כנארד, שתוקע גם את ניקולטי וגם את ברייטון בפנייה אחת. אנדרו שורט מתרסק אחרי שדאנג'י נוגע בו. דאנג'י ורוקזן נלחמים ביניהם, ויש מגע בין שני הרוכבים הללו (אף אחד מהם לא מתרסק) - דאנג'י איבד את המקום לרוקזן, אך לא את רוח הלחימה, ושני הרוכבים הללו נכנסים בין ברייטון וניקולטי. ניקולטי עוקף את ברייטון, ונעקף מייד על ידי רוקזן. גם דאנג'י ישר עוקף את ברייטון וניקולטי ויש לנו טירוף מוחלט על המסלול. איכשהו בין כל הבלאגן ששורר בין ארבעת הרוכבים הללו, דאנג'י מצליח לעקוף גם את רוקזן ומוצא את עצמו במיקום השלישי, טרפת מוחלטת על המסלול. עברו חמש דקות מתחילת המרוץ, ושני רוכבי הונדה עדיין מובילים את המרוץ, אך כנארד סגר לחלוטין את הפער מטומאק, הוא רוצה לנצח לאחר שלאורך כל העונה הוא היה בכל המקומות בחמישייה הראשונה חוץ מבמקום הראשון, הוא רוצה וחייב את זה. כנארד יושב לטומאק על הזנב ובמשך שש דקות הם נלחמים אחד בשני בשיניים, עד שכנארד עוקף את טומאק. טומאק לא מוותר ועוקף ביישורת הקצרה תוך כדי ווילי מטורף. כנארד נכנס מתחת לטומאק, יש מגע בין שני הרוכבים ושניהם מצליחים לא להתרסק, אך הקרב הזה נגמר כאשר לראשונה העונה מאז שטומאק חזר מפציעה, ידו של כנארד על העליונה בקרב ראש בראש בין שני הרוכבים, שגם רוכבים על אותו יצרן אך בקבוצות שונות.

בינתיים בעקבות הקרב הזה דאנג'י ורוקזן צמצמו כבר כמעט את כל הפער אל טומאק, כאשר נשארו עוד 15 דקות למרוץ הזה וטומאק מבין את העניין ושוב חוזר לקצב הנכון בכדי לשמור את דאנג'י ורוקזן מאחוריו. ההקפות הולכות ומצטברות וכאשר נשארו עוד תשע דקות + שלוש הקפות למרוץ; טומאק שוב מצליח לתפוס את כנארד, בזמן שדאנג'י לא מוותר וגם יושב לטומאק על הזנב, וגם פתח פער לש כמה שניות על רוקזן. דאנג'י נכנס לטירוף ומנסה בכל כוחו לעקוף את טומאק, שעסוק בלנסות לעקוף את כנארד, שנלחם בשיניים על הובלת המרוץ, תוך כדי שהשלישייה הזו עוקפת ים של סמנים אחוריים. נראה שכנארד מצליח לנצל את הסמנים האחוריים, ובורח קצת לטומאק שנאלץ להלחם על המיקום שלו אל מול דאנג'י. דאנג'י לא מוותר ועוקף את טומאק, כאשר נשארו עוד שלוש הקפות למרוץ ומנסה לצמצם על כנארד אך לא מצליח לתפוס אותו. כנארד מנצח את המרוץ הראשון שלו מזה 4 שנים (2010) לאחר ששבר בארבע השנים האלו את הצוואר, צלעות, ושתי הרגליים, עבר שנים של פיזוטרפיה וניתוחים שהיו אמורים להכריח אותו לפרוש. באמת שאין רוכב שמגיע לו יותר הנצחון הזה, לאחר שהצליח להגיע למצב שאף אחד לא סופר אותו, חוץ מהקבוצה שלו שהצליחה להרים אותו ולהביא אותו עד לעונה הזו, בה הוא מוכיח שיש לו מקום באליפות הזו, ועכשיו כאשר הוא מנצח שוב לאחר ארבע שנים, הוא מראה גם שהוא יכול לנצח ולתת בראש לרוכבים הטובים בעולם, איזה רוכב מדהים, ואיזו נחישות בלתי נתפסת להתגבר על כל המכשולים ולהגיע שוב אל המדרגה הגבוהה של הפודיום.

250

מרוץ מספר 1

פורסל מזנק הכי טוב ולוקח את ההולשוט, כשקופר ווב נזרק אל מחוץ למסלול, אך מצליח לחזור ולקחת את המקום השני, בזמן שמרווין מוסקין לוקח את המיקום השלישי עם דין ווילסון מאחוריו במיקום הרביעי. ג'רמי מרטין מתאפס על עצמו ועולה למיקום השלישי על חשבונו של מוסקין, אך מוסקין לא מוותר אפילו לשנייה ולוחץ את מרטין, שעושה טעות, המאפשרת למוסקין לעלות שוב למיקום השלישי. פורסל עדיין מוביל את המרוץ הזה, ונראה שהוא מצליח להגדיל במעט את הפער לווב.

חלפו להן 7 הקפות מתחילת המרוץ, ומוסקין תופס את ווב ועוקף אותו בלי שום מאמץ. ההקפות חולפות והגענו לאמצע המרוץ, גם מרטין מצליח לתפוס את ווב שנחלש וכנראה שנלחץ קצת, וכעבור הקפה מהרגע שנעקף הוא מתרסק, כשהוא חוזר למרוץ, הוא כבר מפגר בהרבה אחרי המובילים ומצליח לסיים את המרוץ במיקום השביעי. מכאן והלאה אין הרבה הפתעות ושינויים; פורסל מנצח את המרוץ הראשון שלו העונה והשני בכל הקריירה שלו (למעשה הוביל את המרוץ מקצה לקצה כאשר רק בשלבי הסיום של המרוץ מוסקין הצליח להתקרב, אך ללא יכולת לעקוף אותו). מרטין מסיים שלישי, דין וליסון רביעי ובלייק באגת מסיים חמישי, אחרי ששוב פתח בצורה גרועה מאוד את המרוץ, ונאבק כל הדרך אל המיקום החמישי בסופו של יום.

מרוץ מספר 2

פורסל שוב לוקח את ההולשוט, כאשר מרטין צמוד אליו. מרטין ופורסל נלחמים לאורך כל המרוץ, ולמעשה רק לאחר 18 דקות ועם 13 שנשארו עד לסוף המרוץ, מרטין מצליח סוף סוף לעקוף את פורסל. ג'סטין בוגל מצליח להוציא משהו מסוף השבוע הזה, ומסיים את המרוץ במיקום השלישי, כאשר בלייק באגת מסיים רביעי לאחר שדווקא הפעם פתח את המרוץ כמו שצריך, אך לא מצא את הקצב הנכון בשביל להתמודד על הנצחון במרוץ. בן קבוצתו של מרטין, קופר ווב, התרסק לאחר עשרים דקות של מרוץ ומצא את עצמו מחוץ למרוץ, והוא באמת ירצה לשכוח את הסוף שבוע הזה כאשר הלכה למעשה הוא מאבד כל סיכוי לזכות באליפות, למרות שמבחינה מתמטית הוא עוד יכול לעשות זאת. מרווין מוסקין, שהיה נראה בפורמה מעולה במרוץ הראשון, לא הצליח לשחזר את הרכיבה הנהדרת שלו ומסיים את המרוץ במיקום החמישי במרוץ, אך השלישי בכללי.

450 תוצאות משולבות

1. ריאן דאנג'י – 1/2
2. טריי כנארד – 4/1
3. איליי טומאק – 3/3
4. קן רוקזן – 2/4
5. ג'סטין ברייטון – 6/7

450 אליפות

1. קן רוקזן – 447 נק'
2. ריאן דאנג'י- 440 נק'
3. טריי כנארד – 373 נק'
4. ברט מטקלף – 280 נק'
5. איליי טומאק – 252 נק'

250 תוצאות משולבות

1. קריסטוף פורסל – 1/2
2. ג'רמי מרטין 3/1
3. מרווין מוסקין- 2/5
4. ג'סטין בוגל – 5/3
5. בלייק באגת – 6/4

250 אליפות

1. ג'רמי מרטין- 422 נק'
2. קופר ווב- 356 נק'
3. בלייק באגת – 348 נק'
4. מרווין מוסקין – 329 נק'
5. קריסטוף פורסל – 321 נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 16:09-24.