טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
פרומו למרוץ מספר 12 - מוטוקרוס אמריקאי


   21-08-2014, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הגענו לרגע המכונן של האליפות, הרגע בו תגיע ההכרעה בין רוקזן לדאנג'י, לאחר עונת אליפות מותחת ורווית הפתעות

450

לפני הסבב ה-11 של העונה, היה ריאן דאנג'י במומנט מטורף לאחר שסגר פער של כמעט 30 נקודות בינו לבין רוקזן, לשבע נקודות קטנטנות, והיה נראה שרוקזן במגמת החלשות, בזמן שדאנג'י פשוט היה על הגל, הסבב ה-11 שינה את המצב. רוקזן ניצח במרוץ הראשון והספוג בבוץ לאחר שדאנג'י שהיה הכי מהיר במקצי הדרוג, פתח את המרוץ בצורה נוראית ולאט לאט טיפס למעלה בדרוג, עד שהגיע למיקום ה-2 במרוץ (שם הוא גם נשאר) ובכך צמצם נזקים אל רוקזן, אך הפער באליפות גדל לעשרה נקודות, פער מחיק לחלוטין.

הבעיה של דאנג'י הגיעה במקצה השני שהיה קצת פחות ספוג במים ובוץף אבל עדיין קשה, שם דאנג'י פתח את המרוץ בצורה נוראית, הצליח לצמצם ולהגיע עד למיקום השביעי ואז נפל שוב אחורה, כאשר המיקום שבו הוא סיים לא כל כך חשוב כמו העובדה שדאנג'י יצא מהסבב הזה עם נחיתות של כעשרים נקודות אל מול רוקזן. נותרו עוד שני מקצי מרוץ בסבב של סוף השבוע הזה וכעט נראה שרוקזן יסגור את הפינה ויקח את האליפות הראשונה שלו בקטגוריה הבכירה, אלא אם כן טומאק יהיה במיטבו, מה שתמיד מקלקל לרוקזן את התוכניות, ודאנג'י יצליח לשמור את רוקזן מאחוריו בשני המקצים, גם אז, רוקזן צריך לסיים חמישי או פחות בשני המקצים, ודאנג'י צריך לנצח בכדי לקחת את האליפות. דעתי האישית היא שלמרות כל החיבה שלי לדאנג'י וגם לטומאק וכנארד, רוקזן הרוויח את האליפות הזו והיה טוב מדאנג'י לאורך רוב העונה עם רוח לחימה ורכיבות מטורפות, ולכן מגיע לו לקחת את האליפות הזו.

250

כבר בסבב ה-11 ראינו את ג'רמי מרטין סוגר את סיפור האליפות, כאשר העונה מרטין ניצח אין ספור מרוצים, אך הבעיה שלו היתה עקביות. מרטין, פתח את העונה עם נצחונות על ימין ועל שמאל, ושליטה מוחלטת באליפות, אך בחצי השני של העונה כבר לא היה דומיננטי ועקבי. המזל שלו הוא ששאר המתחרים גם הם לא היו עקביים כאשר שני הרוכבים היחידים שיכלו איך שהוא לתת למרטין פייט על האליפות היו בן קבוצתו של מרטין, קופר ווב, ורוכב קבוצת פרו סירקיט בלייק באגת, ושני הרוכבים הללו לא הראו עקביות ולמרות שניצחו כמה מרוצים העונה עדיין כאשר לא הלך להם אז הם פשוט סיימו במיקומים מאכזבים מה שנקרא וין איט אור בי איט, וככה לא לוקחים אליפויות.

למרות האליפות של מרטין, ישנה איזו תחושה שאם היה עוד איזה רוכב בשם אדם סיניסירולו באליפות העונה, המצב היה נראה קצת שונה, אך את אותו הדבר אפשר לומר גם על האליפות בקטגוריה הבכירה (אם וילופוטו היה מתחרה העונה), בכל אופן העונה הזו היו כמה וכמה מנצחים כאשר מעבר למרטין , ווב, ובאגת ניצחו גם ג'ייסון אנדרסון, קריסטוף פורסל ,מרווין מוסקין, וגם ג'סי נלסון, לא פחות משבעה רוכבים שונים! הבעיה היחידה היתה שכאשר שאר הרוכבים חוץ ממרטין לא ניצחו, הם סיימו במיקומים גרועים מאוד, וזה היה המזל של מרטין העונה. אבל מי יודע, אולי דווקא מהאליפות הזו יצמח לנו דומינייטור חדש באליפות שייתן בראשן לדאנג'י, וילופוטו, רוקזן, טומאק , סטיוארט , וגם דייבי מילספס בעוד עונה או שתיים.







תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 12:50-24.