טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
חילופי רוכבים באליפות הסופרקרוס


   14-09-2014, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

איפה ירכב רוקזן, לאן הלך וילופוטו, את מי החתימה סוזוקי ולאן יתעופף דאנג'י? כל החדשות הטריות מהסופרקרוס

כמו בכל שנה, בשניה שנגמרת עונת המוטוקרוס האמריקאית, מתחילה חרושת השמועות לגבי מי ירכב ואיפה בעונת הסופרקרוס. קיבצנו לכם את מה שידוע, אך צריך לזכור שבאליפות הזו דברים משתנים מרגע לרגע וכל רוכב יכול בכל רגע לעבור לקבוצה אחרת שתקנה את החוזה מהקבוצה הנוכחית שלו.

ריאן וילופוטו - מונסטר קאוואסאקי

נתחיל כמובן מהכוכב של האליפות. עוד לפני הניתוח שעבר ריאן וילופוטו, קאוואסאקי והוא תכננו שעונת 2015 תהיה האחרונה שלו בתור רוכב פעיל, שכן לצד ההצלחה האדירה לה זכה עם ארבע אליפויות סופרקרוס, הפציעות אותן ספג במהלך הדרך הן קשות מאוד והיו משביתות כל אחד.

וילופטו שבר את עצם הפימור בשתי הרגליים וגם ברך אחת שהתרסקה והיה צריך לשחזר ולהחליף כמה עצמות בשתלים כאלו ואחרים. וילופוטו גם שבר את עצם הבריח, כמה צלעות, שורש כף היד נשברה לו כבר שלוש פעמים במהלך ארבע השנים האחרונות וישנם עוד הרבה פציעות כאלו ואחרות.

החוזה של וילופוטו הוא עד 2015 אך השמועה אומרת שהוא לא יתחרה באליפות הסופרקרוס האמריקאית אלא באליפות הסופרקרוס העולמית אשר הרבה מרוצים שלה עוברים בארצות הברית כחלק ממסגרת אליפות הסופרקרוס האמריקאית. שוב, זו רק שמועה ויכול להיות שנתבדה, אך רוב הסיכויים הם שכך יהיה, שכן וילופוטו רוצה אליפות עולמית ולא רק אליפות אמריקאית, למרות שהאחרונה נחשבת לטובה בהרבה מהעולמית.

מה שכן, ידוע בוודאות הוא שג'ייק וויימר אשר רוכב כבר שלוש עונות בקבוצה הזו לא הוחתם מחדש לאור הביצועים הפושרים מינוס שלו.דווקא דייבי מילספס, שהיה אחד הטוענים לכתר אליפות הסופרקרוס בעונת 2013 ולא התחרה ב-2014 בעקבות פציעה, הוא זה שמחליף את ריאן וילופוטו ולא את ג'ייק וויימר, כך לפי לשון ההודעה מקבוצת המפעל של קאוואסאקי. לדעת רבים הוא מושלם לתפקיד הזה, שכן עם אופנוע סוזוקי לא רשמי הוא הצליח לנצח לא מעט מרוצים וברוב עונת 2013 הוא הוביל את טבלת הנקודות.

הרוכב השני אשר חתם בקבוצת קאוואסאקי, ולא ברור למה הוא דווקא, רוכב הונדה עד עכשיו, הוא ויל האן. האן זכה באליפות מוטוקרוס לייטס בעונת 2013 אך מאז שעלה לקטגוריה הבכירה לא הצליח להרשים, יכול להיות שבגלל הלחץ, אך השמועות אומרות שהכל נופל על הקבוצה שלו, שלא מתנהלת נכון מולו ולכן אי שביעות הרצון שלו הובילה לירידה בביצועים.

נשמע קצת מופרך, אך בטוח שחלק מזה נכון. לא ברור אם נראה אותו באליפות המונסטר אנרג'י קאפ המסורתי באוקטובר או לא, אך ידוע שהוא מיועד להחליף את וויימר, ושפה כנראה אתם תשמעו את השם הזה בפעם האחרונה.

ג'יימס סטיוארט - קבוצת סוזוקי

כמו שכבר כתבנו בעבר, בבדיקות סמים שנערכו במהלך עונת הסופרקרוס של 2014 נמצאו בגופו של סטיוארט שאריות של סמים. לא מדובר בסמים קשים או אפילו בשאריות של קנאביס, מדובר בסך הכל בשאריות של תרופה שלקח אך בכל זאת החליט בית המשפט של ההתאחדות הפדרלית העולמית למרוצי אופנועים לתת לסטיוארט עונש קשה של הרחקה ממרוצים עד להודעה חדשה.

מכיוון שאליפות המוטוקרוס האמריקאית לא משתפת פעולה עם התאחדות ה-FIM על בסיס חוזה אלא רק על בסיס רצון טוב סטיוארט יכול היה להמשיך להתחרות בקיץ אך סטיוארט כמו סטיוארט נכנע לשדים הפנמיים שלו והחליט ביחד עם הקבוצה שלא להמשיך את העונה בכדי שלא יהיה מצב שהוא "מתעלם" מהעונש ואז לא יתנו לו להתחרות באליפות הסופרקרוס.

עדיין לא יודוע אם סטיוארט אכן חוזר להתחרות או לא, אך מה שכן ידוע הוא שסטיוארט וקבוצתו הגישו עוד בקשה לערעור (בראשונה הם לא קיבלו אישור ומותר רק שלוש בקשות ערער), והשימוע שלו יהיה מתי שהוא לקראת סוף ספטמבר, כאשר תהיה תשובה אנו נעלה ידיעה בנושא.

סביר מאוד להניח שאם לא יאשרו לסטיוארט להתחרות בעונת הסופרקרוס, הוא יפרוש מרכיבה ספורטיבית , אך אל תדאגו לו, סטיוארט השיק ליין של ביגוד רכיבה לשטח שנקראת "סבן מוטוקרוס" והעסקים טובים, תודה ששאלתם, שכן הרבה רוכבים רוצים את אותו הביגוד של סטיוארט. כמו שכתבתי, נעדכן לקראת סוף החודש מה עלה בגורלו של סטיוארט.

מי שעתיד להחליף את סטיוארט או לרכב לצידו אם סטיוארט יקבל אישור להתחרות, הוא אלוף המוטוקרוס האמריקאי מלפני כמה שנים, בלייק באגת. החוזה של באגת עם פרו סירקיט קאוואסאקי באליפות הלייטס (250) תם והשמועה שבאגת חתם בקבוצת יושימורה סוזוקי, שהיא גם קבוצת המפעל של סוזוקי היא מאוד מבוססת. צפו להודעה רשמית של הקבוצה בקרוב מאוד.

ריקי קרמייקל וקארלי הארט - RCH

ריקי קרמייקל, כמו שכולם יודעים, הוא הכוכב הכי גדול שהיה לסוזוקי, וכנראה גם הרוכב הטוב שהיה בעולם
המוטוקרוס/ סופרקרוס. יש לו קבוצה חצי רשמית של סוזוקי, כאשר האופנועים הם אופנועי מפעל והם החתימו את... (הפתעה) קן רוקזן!

רוקזן זכה באליפות המוטוקרוס העונה ובעונת הסופרקרוס למרות שהיה רוקי (חדש בקטגוריה), הוא ניצח כמה וכמה מרוצים ואפילו הוביל את האליפות בשלב מסוים, ולכן הוא הבחירה הטבעית של קרמייקל להוביל את הקבוצה שלו ולמרות שהרבה קבוצות הציעו לרוקזן הצעות מאוד מפתות, הוא חוזר לרכב במדי סוזוקי, איתם רכב כמשך הרבה שנים באליפות העולם למוטוקרוס עד שעבר ל-KTM.

השמועה אומרת שהוא הסכים לחתום בקבוצתו של קרמייקל בזכות חוזה שמן של יותר מ-3 מליון דולר, רק מהקבוצה עצמה פלוס העובדה שנתנו להשאיר את רד בול כספונסר האישי שלו בניגוד לקבוצה הרשמית ב-KTM שם רד בול נותנים ספונסר ראשי לקבוצה, מה שאומר שהוא יכניס לכיסו עוד לפחות 3 מליון דולר העונה. הנתון הזה יציב אותו כאחד הרוכבים הכי מרוויחים באליפות.

קבוצתו של קרמייקל מחויבת לפי החוזים שלה עם כמה ספונסרים להעמיד רוכב שני אך עד עכשיו לא ידוע מי הוא הרוכב הזה, למרות שהשמועות מדברות על ברוק טיקל, אשר כבר רכב עם סוזוקי בעבר. בחודשים הקרובים נדע על בטוח מי יהיה הרוכב השני בקבוצה אך מה שבטוח הוא שהרוכב השני יהיה על תקן עזרה לרוקזן במרוצים עצמם.


ג'סטין בארשה - ימאהה JGRMX

קבוצת המפעל של ימאהה כבר כמה שנים לא ממש תחרותית. חוץ מניצחון אחד באליפות המוטוקרוס הם לא הגיעו לשום תוצאה ראויה בשתי העונות האחרונות, ולכן בעונה הקרובה הם החתימו את את ג'סטין בארשה אשר רכב עד עכשיו במסל מילק הונדה.

בארשה ירכב העונה במדי ימאהה, כאשר כרגע הוא עדיין פצוע וכמו שאנחנו מכירים את בם בם, כאשר הוא לא פצוע הוא נותן בראש כך שיש למה לצפות ממנו בשתי העונות הקרובות.

הרוכב השני יהיה ווסטון פייק, אשר עד לא מזמןהיה פרייבטיר, עם מעט עזרה מסוזוקי, ובעונה האחרונה היה בקבוצתו של קרמייקל, ירכב עכשיו במדי ימאהה על אופנוע רשמי כמו שמגיע לו.ריאן דאנג'י - רד בול KTM

הרוכב המוביל בקבוצה הזו שוב יהיה ריאן דאנג'י כאשר עונת 2014 היתה העונה הטובה שלהם עם תואר באליפות הסופרקרוס לייטס עם ג'ייסון אנדרסון, כאשר למרות שהוא לא נמצא בקבוצת המפעל האופנוע שלו, הוא רשמי לחלוטין ומושאל ממפעל KTM, וגם מקבל את החלקים הרשמיים. בנוסף לזה רוקזן זכה באליפות המוטוקרוס בקטגוריה הבכירה עם רד בול KTM, ולכן הם מצפים מדאנג'י שיילחם על תואר האליפות בעונה הקרובה.

הרוכב השני בקבוצה זו יהיה דין ווילסון. ווילסון הוא רוכב וותיק בקטגוריית הלייטס ועתידו היה נראה מאוד לא ברור אך עושה רושם ש-KTM התרשמו ממנו מספיק בכדי שיתנו לו אופנוע רשמי ומשכורת טובה, בואו נקווה שהוא יוכיח את עצמו כי כשרון ויכולת יש לו ללא שום ספק, הבעיה שלו תמיד היתה מנטלית כאשר הוא לא עומד בלחץ ברגעי ההכרעה של המרוצים והעונה, ספק אם זה ישתנה כעת אך אסור לפסול אותו ואולי עוד נופתע לטובה.ג'ייסון אנדרסון- רוקסטאר אנרג'י הוסקוורנה

הקבוצה הזו משנה מעונה לעונה את היצרן עליו היא רוכבת, כאשר לפני שתי עונות הם רכבו עם סוזוקי, בעונה שעברה עם KTM והעונה הם רוכבים במדי הוסקוורנה, למרות שהאופנועים זהים כמעט לחלוטין ל-KTM.

זוהי הסיבה שהם קבוצת המפעל של הוסקוורנה העונה עם הרוכב שלהם אשר זכה באליפות הסופרקרוס לייטס , ג'ייסון אנדרסון. אנדרסון עולה העונה לקטגוריה הבכירה וצריך לראות עד כמה הוא יהיה מסוגל לרכוב עם המובילים של הקטגוריה שכן בעונת המוטוקרוס לייטס הצפיות ממנו היו מאוד גבוהות אך כך גם האכזבות כאשר בשום שלב הוא לא היוה איום על מובילי האליפות.

לאנדרסון יש את היכולת להיות אלוף , את זה הוא הוכיח עם ביצועים מעולים בעונת האליפות שלו והראה שיש לו בטחון, כוח רצון , יכולת, ולא פחות חשוב- קבוצה טובה, עכשיו צריך לראות אם הוא יכול לעלות עם שני קליקים ברמת הרכיבה והטקטיקה שלו.גייקו הונדה

גייקו הונדה הינה הקבוצה הרשמית של הונדה באליפות הלייטס אך בעונת 2014 הם עלו ביחד עם איליי טומאק לקטגוריה הבכירה שם להונדה יש כבר קבוצת מפעל, ככה שהקבוצה עצמה היא לא רשמית אך החוזה של טומאק הוא גם מול הקבוצה וגם מול הונדה אישית בכדי שיוכל לקבל את האופנוע והחלקים הכי טובים.

הפלוס הרציני הוא שמנהל הקבוצה של טומאק הוא לא אחר מהאיש והאגד מייק לרוקו, מי שלא מכיר אותו אז שיכנס לגוגל כי מדובר באחד הרוכבים המוכשרים ביותר שהיו בסבב הזה אי פעם, רוכב שאני אישית חושב שהוא אגדה מהלכת עם כל מה שעבר בחייו. שוב, כנסו לגוגל ותראו במי מדובר, אתם חייבים את זה לעצמכם אם אתם רוצים להבין את אליפות הסופרקרוס האמריקאית.

צ'אד ריד - TWO TWO MOTORSPORTS

צ'אד ריד הוא אחד הרוכבים הוותיקים בסבב, ורוכב שהיה צריך לפי דעתי לפרוש אחרי עונת הסופרקרוס האחרונה. למי שלא זוכר, נרענן את הזיכרון.

צ'אד ריד הינו אלוף עבר באליפות הסופרקרוס ובעונת 2014 היה בתחילת העונה אחד הרוכבים החזקים ביותר כאשר הוא גם זכה במרוצים אך הרצף הטוב נקטע עקב פציעה חמורה מאוד בכתף וברגל ממנה שהוציאה אותו מהאליפות עוד לפני שהגענו לחצי עונה.


בעונת המוטוקרוס הוא חזר לרכוב כאשר הוא מדגיש ואומר שבעיקר בגלל שהוא הבעלים של הקבוצה והוא צריך לשמור על הספונסרים שמחייבים אותו לרכוב, או לפחות להעמיד רוכב מהשורה בראשונה שילחם על המקומות בעשירייה הראשונה בכל מרוץ ולכן גם יביא מספיק חשיפה טלוויזיונית.

צ'אד הודיע העונה שהוא כנראה יביא עוד רוכב מהבכירים באליפות אך עד עכשיו לא יצא הודעה מהקבוצה לגבי מי הרוכב הזה יהיה, העניין הוא שבעקבות העזיבה של וילופוטו קאוואסאקי הודיעו שהם יתמכו יותר בקבוצות הפרטיות כמו של ריד בעקבות שחרור של משאבים וממון שהלכו עד עכשיו לריאן וילופוטו, בגדול כנראה שבקאוואסאקי הבינו שהם לא הולכים לראות אליפות העונה ורוצים כמה שיותר רוכבים בכדי שאולי אחד מהם יפרוץ קדימה.

במהלך החודש אמורה לצאת הודעה מהקבוצה לגבי מי ירכב על האופנוע השני אם בכלל כאשר השמועה מדברת על רוכב ימאהה ג'וש גרנט שיעבור למדי טוטו מוטורספורטס.

טרי כנארד - קבוצת המפעל של הונדה

קבוצת המפעל של הונדה שיחררה את בארשה והמכונאי הראשי שלו אחרי הרבה שנים שהמכונאי היה בקבוצה הזו, ויותר מזה לא חתמה שוב עם מסל מילק לעונה הבאה למרות שכנראה שכן נראה את הספונסר הגדול הזה עם הונדה באליפות הסופרקרוס.

הרוכב הראשי של הקבוצה יהיה טרי כנארד אשר הוכיח בעונת המוטוקרוס שהוא עשויי מברזל (תרתי משמע, לבחור יש יותר ברזל בגוף מוולברין באקס מן) וניצח ארבעה מרוצים בסוף העונה תוך כדי שהוא נלחם על הנצחונות האלו ולאו דווקא פותח טוב ונעלם, לא ויתר במילימטר ומגיע לו להישאר בקבוצת המפעל הרשמית של הונדה.

הצפיות מכנארד בעונת הסופרקרוס הקרובה הן גבוהות במיוחד שכן הרוכב שירכב לצידו העונה הוא קול סילי הצעיר והמוכשר שעוד צריך לראות ממה הוא באמת עשוי כשתתחיל העונה, על פניו עושה רושם שהונדה בחרו נכון עם רוכב כמו סילי בעונת הלמידה שלו, ורוכב מדהים בדמותו של כנארד שגם וותיק מאוד בקבוצה ויוכל לחלוק את הידע שלו עם סילי.

אלו הם עיקרי החילופים לקראת העונה הקרובה, רובם של החילופים היו כבר ידועים מראש, במיוחד אלו של הרוכבים הטובים יותר באליפות , אך צפו לעוד כמה עדכונים במהלך הפגרה הארוכה שתימשך עוד שלושה חודשים עד ל-1 בינואר, אך בינתיים אפשר להתנחם שאליפות המונסטר אנרג'י קאפ ופרס מליון הדולר הוא הדבר החשוב בה והקרבות שם מטורפים, יהיה מעניין.תגובות לכתבה
1.גוזה 14-09-14
כלכך הרבה פרטים בכתבה אחת, כיף לקרוא ותמשיכו ככה
2.דניאל 14-09-14
חידשתם לי הרבה תודה רבה תמשיכו ככה
3.בר 14-09-14
וילפוטו עשוי להתחרות בmxgp (אליפות העולם במוטוקרוס)
ולא בליגת הסופרקרוס העולמית (שלא מתקיימת כבר מס שנים )

תשתדלו לדייק יותר
4.אליפות 15-09-14
אליפות המוטוקרוס העולמית כן קיימת והיא עוברת כחלק אינטגרלי בכמה מרוצים בליגת הסופרקרוס האמריקאית ובתוך כמה מרוצים בקנדה גם כן ולמרות שהיא לא זוכה לסיקור כי אין בה חשיבות היא עדיים קיימת. וילופוטו הודיע שאכן כנראה שהוא יתחרה באליפות המוטוקרוס העולמית mxgp, אך זה יקרה רק בעוד הרבה חודשים אחרי הסופרקרוס .
5.אליפות 15-09-14
סופרקרוס״ לא מוטוקרוס בתחילת נתגובה לא מוטוקרוס
6.רן ציוני 16-09-14
ומה לגבי קבוצת TLD שעברה לKTM?!
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 01:22-24.