טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סימפוניית מנועים במיטבה


   14-10-2014, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום : רונן טופלברג

האירוע השני של ליגת העבירות הגיע לסיומו. חוויות ומסקנות

אירוע מס 2 של ליגת העבירות נבחר להתקיים בחולות בית ינאי לצידו של כביש החוף.
שוב, כמו באירוע הקודם, כמות עצומה של סדרנים, שוטרים ושלל בעלי תפקידים שלצערנו לא הפנימו לקחים מהאירוע הקודם, המשיכו להערים קשיים על הקמת אירועים מוטוריים.

המסלולים (4 במספר) הוקמו בתוך אמבטיית חול שלאורכה נפרסו אוהלי צל לקהל המיועד להגיע ואכן הגיעו מספר צופים מכל קצוות הארץ למרות ששוב האירוע לא פורסם כהלכה.
את האירוע פתחו להקת רייזרים במופע ראווה קצרצר שכלל קפיצות ונסיעה מהירה בחולות הטובעניים ולאחריהם עלו בזה אחר זה רכבי העבירות להצגת הכלים על רמפה מול הקהל.

המירוץ התחיל בזינוק שני רכבי אקסטרים במקביל אל תוך המסלולים, שניהם דילגו את הרמפה הראשונה בקלות ולבורות העמוקים שאחרי הם נשתלו טוב טוב...צוות ה״אחים״ שבר דריישפט ונאלץ להמתין לחילוץ בחסות מנחם הטרקטוריסט, ששלף אותם מהבור העמוק.

צוות ״מסגריית ברוך״ עבד ללא היגוי קדמי ולאחר דקות ארוכות של ניסיונות חילוץ עצמי הוחלט גם כאן להשתמש בשירותיו המופלאים של מנחם.

אחריהם עלו ובאו רכבי קטגוריית האדוונצר הטויוטה של מיכאל חן מצוות ״ניר-זוקי-פרו״. הקבוצה נכנסה בסערה וצלחה את המסלול ללא כל בעיה, צוות DBM הראה סימנים של קושי, אבל גם הוא סיים את המסלול בהצלחה. צוות ינוביץ, בעל צמיגי הכפות קיפץ במסלול והתעופף לקו הסיום גם הוא, צוות ״דיסקברי״ התחיל במסלול הצמיגים ולצערו לא היה סיכוי שהוא יעבור אותם והוא נתקע כשארבעת הגלגלים תלויים בין שמיים לארץ.

צוות ״ניר-זוקי-פרו ברכב השני שלהם מקפץ שוב לאורך המסלול עד הגעה לבורות הזוועתיים ובעזרת עבודת צוות טובה ושפלות מנווט את עצמו אל נקודת הסיום, צוות ״מסלולים״ בגיפ החדש והמשופר לא מתקשה ובעזרתם הנדיבה של מתלי הרכב ש״נמתחים כמו בלרינה״. גם הוא סיים את המסלול בזמן מהיר מאוד.

בזמן שרכבי האדוונצר משחקים בחול עסוקים רכבי האקסטרים בבקרת נזקים ותיקונם כל אחד מהצוותים רוכן מתחת רכבו ועסוק בהחזרת הרכב לכשירות, לאחר זמן ארוך חוזרים השניים למסלול.

בינתיים צוות DBM נכנס שוב למסלול והפעם מדלג על פני המכשולים כלא היו וסיים את הסיבוב השני שלו במהירות, גם צוות ינוביץ פועל ביעילות וצולח את סבב 2 כהלכה, צוות ״דיסקברי״ היה זה שגרם לצלמים ללחוץ על ההדק וסיפק התהפכות אלגנטית על הצד.

כאן שוב נכנס לפעולה מנחם מיודעינו ודאג להחזיר אותו אל הגלגלים, צוות ״מסלולים״ בגיפ המשופר נשתל עם החרטום בתוך בור שהכין לו מנחם הטרקטוריסט כי הרי לשם כך הוא הגיע (הטרקטוריסט) וכעבור מספר דקות מייאשות הוא לא איכזב ובחיוך רחב שלף אותו מהבור.

בין המקצים היו אלה הרייזרים שהעלו קצת אבק, התעופפו באוויר ודאגו שהקהל ישאר עירני להמשך היום. הרכבים נכנסו שוב למסלול, חלקם פעלו נכון ועברו את המכשולים עם בעיות קטנות וחלקם נתקעו עמוק ונזקקו לסיוע חיצוני.

רכבי האקסטרים לוחצים חזק על דוושת הגז, נחבטים בקירות החול, ודואגים לכך שהקהל שהגיע ישמע קצת סימפוניית מנועים במיטבה.

לאירוע הנוכחי הגיעו מעט מאוד מתחרים בגלל בעיות מנהלתיות כאלו ואחרות וחבל שכך הדבר. לסיכומו של יום מלא בחול, שוב אותן דמויות, שוב אותו האקשן. נקווה שבעתיד הלא רחוק עם ישראל יחווה ספורט מוטורי במיטבו והמדינה תשכיל לתת רוח גבית לאירועים כאלה ולא תקשה על המתחרים, המפיקים וכל העוסקים במלאכה.

עוד על ליגת העבירותתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 15:18-24.