טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ליגת עבירות: זה הזמן להתעורר


   23-10-2014, מיכאל חן   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

בלי להתחשב בנהגים, עם שגיאות שחוזרות על עצמן. מיכאל חן, יו"ר ועדת הביקורת של העמותה, מבקר בחריפות את מה שאירע באירוע השני.

דבריו של הכותב מובאים כאן כלשונם:

לפני שאתחיל, תסלחו לי שאפתח בהקדמת עדכון קצרה לטעם שהותיר המירוץ הקודם. מסתבר שבמירוץ הקודם מתחרים גרמו להטיית התוצאות ע"י השפעה על קושי המסלול כתוצאה מאי החזרת המכשולים למקומם כקבוע בחוק. השופטים המליצו לפסול או לתקן את הניקוד לאור הממצאים, אך חברי הוועד החליטו להשאיר את התוצאות כפי שהיו כי אותו מתחרה שגרם לעיוות שיכנע את חבריו כי זה לא יראה טוב אם העניין ידלוף.

שבועיים לפני התחרות התרעתי בתור יו"ר ועדת הביקורת על כך שהמסלולים נבנים בחובבנות יתרה וביקשתי לגייס מישהו מקצועי שיבנה את המסלול. על כך נעניתי ע"י הוועד כי צריך להכשיר מישהו מהוועד לתפקיד זה ולמרות שבשלושת המירוצים האחרונים המסלולים היו כישלונות חרוצים, המלאכה הוטלה על אותו אדם, שאין לו חצי מושג ביכולות הרכבים, בהבדל הטכני בין הקטגוריות ואיך בונים מסלול.

בתחושה עגומה וכדי לא לגרום לביטול התחרות מאחר והוועד התחייב לספונסר כי ישתתפו 12 רכבים מינימום, לא החרמתי את המירוץ ואף הבאתי שתי מכוניות כדי למלא את המכסה הדרושה. כאשר הגענו להדסה נעורים כפי שהתבקשנו יום קודם בארבע אחה"צ לבדיקות טכניות, היינו רק ארבעה בזמן הנקוב כשהמתחרים האחרים הגיעו באיחור אופייני שעה שעתיים וגם שלוש לאחר הזמן.

ליגת העבירות - סיקור מלא ב"נזימה"
סיקור המירוץ
בניית רכב עבירות - חוויותיו של מיכאל חן

לאחר תדריך ממנהל המסלול, השארנו את המכוניות במקום שאמור היה להיות מאובטח עם שומר, מה שהתברר כלא נכון. עשינו שתי ביקורות ובאף אחת מהן לא נמצא אדם ששמר על המכוניות היקרות. רק מנעול קטן עמד בין גנב בינוני למכוניות בשווי של כמה מיליונים.

בבוקר התכנסנו בשטח המירוץ ואחרי סיור והסבר ממנהל המסלול נאמר לנו כי המכשולים תוכננו בכוונה בדרגת קושי גבוהה כך שרק רכבי האקסטרים יפתחו את המסלול והרכבים האחרים יעברו בלי בעיות, מאחר והקרקע החולית תשתנה עם כל גלגל שיגע בה, מה שעושה את המירוץ להגרלה כי ברור שהרכב האחרון במקצה נוסע על שביל בעוד שהראשון נלחם בקירות.

המיקצה ללא הקהל נפתח וכצפוי הרכב של "מסגריית ברוך" ושל "האחים" לא הצליחו לסיים בזמן הגג שנקבע (8 דקות). זינקנו מיד אחרי ברוך עם רכב האדוונצ'ר והצלחנו לסיים ב-5:50 דק' את המקצה. ברור שזה שבא אחרי עשה זאת בפחות זמן וזה שאחריו בפחות וכן הלאה...

למרות שידענו שאין כאן שום תחרות, נלחמנו כספורטאים ונתנו את כל מה שיכולנו. רצתי מרכב האדוונצ'ר לרכב העממי בלי לשתות מים בין מיקצה למיקצה וחוץ מתקלה עם החשמל פעם אחת בכל קטגוריה, היינו מצוינים אך עם חצי מהנקודות במקצה אחד כאשר המתחרים האחרים נוסעים בשביל ומסיימים ב-30 שניות מיקצה, מה שלא נותן אפשרות לתקן.

הובהר לנו כי אחרי המיקצים ללא קהל לא יסדרו את המסלול, כך שלקהל יהיה מופע והמכוניות ירחפו מעל ה"מכשולים" אך בפועל נעשה ההיפך וחפרו לפני כניסת הקהל "קברים" שהפילו לא מעט מתחרים ועוררו את זעמם. אנחנו לא התלוננו על סדר הזינוק שלא היה על פי החוק (לפי התוצאות מהמירוץ הקודם) וזינקנו לפי מה שקבע מנהל המירוץ ללא עוררין וגם התייצבנו לכל הזנקה לפני הזמן עם שתי הרכבים.

בסופו של יום כל המסלולים היו מבזים ונראו אותו הדבר. אם עושים מסלול ב-20 שניות זה אומר דרשני על המקצועיות. לא היה כל קטע טכני בתחרות כמו סלעים בוץ או משהו שיכניס גיוון וגם אם עושים מיקצה דיונות עדיף לעמוד מול גבעה זהה ושכולם יטפסו אותה מאשר לתת לאחד לטפס קיר ולשני לנסוע על שביל.

אני מספר את מה שאני ומתחרים אחרים מרגישים ואומרים כבר זמן מה ואין להנהלה שלנו אלא להסיק מסקנות ולקחת אחריות כי ככה אני וחבריי לא מתכוונים להמשיך ולבזבז את כספנו ומרצנו.

מעוניינים לפרסם מאמר במדור הדעות? כתבו לנו למייל
המאמרים המתפרסמים במדור הדעות משקפים את עמדת הכותבים בלבדתגובות לכתבה
1.אבי 25-10-14
הייתי כצופה, האירוע נחמד, דאגו לצל ולדוגמניות מה שגרם לי להשאר עד הפודיום אבל אבוי, איזו רמה, סתם תלוליות חול עם בורות, איפה הימים של יונאי אקסטרים .
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 13:51-24.