טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
גדול ביפן: קופר ווב מככב


   04-11-2014, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

כוכב המוטוקרוס החליט לנצל את הפגרה על מנת לנסוע ביחד עם הצוות שלו לתחרויות ראווה

עונת המוטוקרוס האמריקאית נגמרה, ועונת הסופרקרוס עומדת להתחיל בעוד כחודשיים. רובנו חושבים שבתקופת הצינון הרוכבים בעיקר מתאמנים חזק אך גם מנצלים את החופש למנוחה טובה, לא כך הדבר.

עד לפני קצת יותר מעשור רוב הרוכבים היו נחים בין עונה לעונה, וגם במהלך העונה הם היו נחים כמה שיותר כאשר הסיפורים מספרים שהרוכבים הארופים, ובמיוחד סבסטיאן טורטלי, היה שותה פחית בירה לפני שעלה אל המסלול בטענה שזו הדרך הכי טובה. כמו גם משקאות אנרגיה שהרוכבים היו שותים בין מקצה למקצה, ולאחר המירוץ היו גם יוצאים לאיזה פאב או מסעדה, שותים קצת ואוכלים טוב, היום המצב הוא קצת שונה.

מאז שהגיע ריקי קרמייקל (אחד משלושת הרוכבים הגדולים בהיסטוריה, והרבה טוענים שהגדול והטוב מכולם) המצב השתנה כאשר היו קוראים לו THE GOAT (העז) כיוון שכמו עזים הוא לא היה נח לרגע והיה טס בין סלעים באימוני סינגלים מטורפים על אופניים ואופנועים. בין לבין הוא גם הלך לחדר כושר וכמובן גם עשה הרבה יח"צ ומתחרה בזמן הפגרות בין עונה לעונה בכל מיני מרוצים בכל מיני מדינות, כמובן שהיום גישת "תתאמן כמה שיותר וכמה שיותר חזק" היא הבון–טון.

עוד על ליגת AMA MOTOCROSS

קופר ווב

היום בין עונות האליפות השונות הרוכבים מרבים להתחרות, בין אם זה במוטוקרוס האומות, במונסטר אנרג'י קאפ, וגם במדינות אחרות, כך שהרבה זמן מנוחה הם לא מקבלים, וכל זה בשביל להתחרות מול כמה שיותר רוכבים שונים, במסלולים שונים ולשפר את הטכניקות שלהם.

כמובן שיש גם את עניין היצרנים שרוצים כמו תמיד למכור כמה שיותר ולכן חייבים להראות נוכחות באליפויות שונות ומשונות. קבוצת המפעל של ימאהה עשתה את כל הדרך למפעל הראשי שלה ביפן בשביל להביא את צמד הסופרסטארים שלה, אלוף המוטוקרוס לייטס האמריקאי, ג'רמי מרטין וקופר ווב, לאליפות המוטוקרוס היפנית.

לצערו של מרטין הוא לא יכל להתחרות בעקבות שבר בכף הרגל שספג אך הרוכב השני הטוב בסדרה, בן קבוצתו קופר ווב כן התחרה. תמיד מעניין לראות רוכבים ממדינות שונות מתחרים אחד מול השני והאליפות היפנית ידועה ברוכבים הטובים שלה, שלא יוצאים להתחרות מחוץ לאליפויות השונות באסיה, ורובם נשארים להתחרות באליפות יפן לאורך כל הקריירה שלהם.

אין צורך לדבר על צמד המרוצים שנערכו, שכן ווב ניצח בשניהם והראה את מה שאמריקה כבר יודעת - הרוכבים באליפות המוטוקרוס / סופרקרוס האמריקאית הם הטובים בעולם, אך בכל זאת היה מעניים לראות את הרמה של הרוכבים אל מול אחד הרוכבים הטובים באמריקה.

אגב עוד פרט אחד קטן, ווב התחרה בקטגוריית ה-450 ולא בקטגוריית הלייטס, שזה מרשים במיוחד לאור העובדה שהעונת המוטוקרוס היתה השניה שלו בסך הכל.

ווב אמר לאחר הנסיעה: "הנסיעה היתה מדהימה. ימאהה דיברו איתי על האופציה להתחרות במרוץ האחרון של אליפות יפן ושהם רוצים להזמין רוכב אמריקאי להתחרות במרוץ הזה . הם אמרו לי שאם אצליח לסיים במיקום גבוהה באליפות המוטוקרוס האמריקאית אז הם ידאגו לי ויתנו לי להתחרות במרוץ האחרון של אליפות יפן וזה מה שקרה בסופו של דבר.

ימאהה ארגנו את כל הטיסה ונסענו אני וכל קבוצת סטאר ימאהה ליפן. כשהגענו ליפן לקחו אותנו לסיור במפעל ימאהה וגם בעיר טוקיו עצמה. היה טיול כיפי. בהתחלה כאשר ימאהה דיברו איתנו היינו אמורים להיות אני וג'רמי מרטין אך מרטין נפצע בסופו של דבר. מרטין רצה להתחרות על אופנוע 250 ולי לא היה אכפת להתחרות על אופנוע 450. כשמרטין נפצע אני כבר הייתי אמור להתחרות באליפות המונסטר אנרג'י ואז להתחרות ביפן אז החלטנו שאמשיך להתאמן על ה-450".

עוד במגזין ה-AMA MOTOCROSSתגובות לכתבה
1.אלי 04-11-14
כתבה מעולה! כיף לקרוא. תודה רבה!
תיקון קל, The GOAT לא על שם עז... אלא Greatest Of All Time
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 00:07-24.