טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
חצה את הקו: ירין שטרן סיים את העונה


   04-11-2014, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צפו: אחרי עוד מירוץ צמוד, הישראלי הצעיר רשם וי על נקודת ציון בקריירה המתפתחת שלו בפורמולה 3

בסופ"ש האחרון נערך הסבב השמיני שנעל את אליפות אירופה הפתוחה למכוניות פורמולה 3 בברצלונה וכמובן שמי שמיקד מבחינתנו את תשומת הלב הגדולה ביותר הוא הישראלי, ירין שטרן.

עונת 2014 היתה עונה מאוד מוצלחת מבחינתו של שטרן, אשר זכה לעמוד על הפודיום ארבע פעמים עד לסבב זה והראה לעולם את יכולתו המרשימה. משימה לא פשוטה כשצריך לזכור שלמרות היותו נהג מרוצים באחת מאליפויות הפורמולה 3 הטובות בעולם, הוא עדיין חייל. תוסיפו לזה את היעדר מסלולי מרוצים פה בארץ ושקללו את הישגיו של ירין ללא פחות מאשר מרשימים ביותר. בארץ נאלץ ירין להסתפק באימוני כושר ואימוני סימולטורים בין מירוץ למירוץ ואין ספק שאם היה יכול להתאמן כמו שאר הנהגים באליפות הזו, תוצאותיו היו טובות בהרבה (למרות שגם עכשיו הוא אחד מחמשת הנהגים הטובים בסבב).

סוף השבוע של ירין התחיל טוב כאשר לשני המרוצים הוא זינק מעמדה מס' 3 על הגריד ונראה שהוא מהיר לא פחות מאשר האלוף הטרי סנדי סטוביק וסגנו לאליפות אלכס פלאו.

המירוץ הראשון הוזנק וירין נדחק החוצה ואיבד שני מקומות לאלכס פלאו ונהג הויילד כארד (לא נהג של קבע באליפות), אלסיו רוברה, שמרשים מאוד. ירין התיישב על הזנב של רוברה ועקף אותו בלי יותר מדי בעיות. פלאו וירין התיישבו על הזנב של ארתור זאנוס ופלאו עקף את זאנוס כאשר גם ירין יצא לעקיפה לא הרבה אחרי פלאו, אך מוצא את עצמו במצב בעייתי כאשר באמצע הפנייה הוא עדיין לא השלים את העקיפה ויכל לעוף בקלות מהמסלול. אך ירין שמר על קור הרוח שלו והשלים את העקיפה.

את המרוץ הוביל האלוף הטרי סנדי סטוביק שהיה כמו בחצי השני של העונה, בעולם משל עצמו והיחיד שיכול לגרום לו להפסיד במירוץ זה הוא עצמו. ירין דורג שלישי, אותו המיקום ממנו הוא פתח את המירוץ ונראה שהוא מתאמץ במיוחד לסגור על פלאו, אך לא זה הקרב החשוב מבחינתו של ירין.

במהלך כל המירוץ ידע ירין שהוא יכול לעלות מקום אחד בדרוג הסופי של האליפות למיקום הרביעי אם ישמור את הנהג היפני יו כנמארו מאחוריו, וגם שכנמארו עצמו ימצא את עצמו במיקומים הנמוכים יותר של שני המרוצים. במקום הרביעי היה ארתור זאנוס, כאשר מאחוריו במיקום החמישי נמצא לו הוויילד כארד המוכשר רוברה.

קונסטנטין טרשנקו קיבל עונש דרייב טרו (לעבור בתוך הפיטס, מה שעולה בהרבה זמן ומיקומים במרוץ) , מה שהעלה את כנמארו מקום אחד למעלה ויכול היה לעצור את המתקפה של ירין על המיקום הרביעי באליפות. כנמארו הצליח לייצר מומנטום מדהים ועקף גם את רוברה, עוד חדשות לא טובות מבחינתו של ירין, שלא הצליח להגיע לעמדת התקפה על פלאו.

המרוץ הגיע לפניותיו האחרונות כשסנדי סטוביק ניצח את המרוץ ה-11 שלו העונה. פלאו סיים שני, ירין סיים שלישי עם פודיום חמישי לעונה זו, וארתור ז'אנוס סיים רביעי. יו כנמארו סיים חמישי. ירין צמצם הרבה מאוד על כנמארו באליפות כאשר הוא נמצא במרחק 13 נקודות מכנמארו.

המרוץ השני יצא לדרך וירין שמר על המקום השלישי שלו, הפעם בזמן שפלאו, שסיים שני במרוץ הראשון של הסופ"ש זינק מדהים והוביל את המרוץ לפני נהג הוויילד כארד, נלסון מנסון. ההקפה הראשונה עוד לא נגמרה וסנדי סטוביק דחף את ירין אל מחוץ למסלול בניסיון לעקוף אותו, אך ירין אגרסיבי וחכם ממנו ועקף אותו בישורת הראשית בתחילת ההקפה השניה.

חלפו להן 3 הקפות מתחילת המרוץ ושטרן צמצם לאט לאט על מנסון, אך הבעיה האמיתית שלו היא שסטוביק לא ויתר ונשאר צמוד אליו. במשך כמה הקפות היה נראה שהולך ומתפתח לנו קרב על המקום השני והשלישי במירוץ אך התבדנו ובמקום העקיפות הפסיכיות שהולכות באליפות הזו בימים שבשגרה, קיבלנו פה מרוץ מדוד ורגוע באופן יחסי בלי יותר מדי התפתחויות. מניין ההקפות הלך וירד ועם ארבע הקפות שנותרו למרוץ האחרון של העונה בן קבוצתו של סטוביק ארתור ז'אנוס עוקף את סטוביק, אך נראה שמדובר יותר בוויתור ופרגון של סטוביק לבן קבוצתו מאשר עקיפה ראויה, שכן מיד לאחר שסטוביק נעקף הוא מתיישב לז'אנוס על הזנב ולא מרפה עד לרגע האחרון, והאמת היא שאין לו סיבה לא לפרגן לבן קבוצתו שכן הוא כבר הבטיח את האליפות במרוץ הקודם.

פלאו ניצח את המירוץ והוא בלי שום ספק אחד מהטוענים העיקריים לאליפות בעונה הבאה. נלסון מנסון הראה שהוא ראוי למושב טוב בעונה הבאה כאשר הוא סיים במיקום השני את המרוץ בזמן. שטרן סיים שלישי, זאנוס סיים רביעי והאלוף הטרי סנדי סטוביק סיים חמישי.

דרוג אליפות סופי:
1. סנדי סטוביק
2. אלכס פלאו
3. ארתור ז'אנוס
4. יו כנמארו
5. ירין שטרן
6. קונסטנטין טרשנקו
7. טנארת' סאט'ינטירקול
8. אנדראס סרביה
9. שון וולקינשו
10. קמרון טווינהאםתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 04:39-24.