טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מוטוטראק הציגה את רכבי השטח ARCTIC CAT בישראל


   04-11-2014, תומר וולף   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

מרכב משפחתי ונוח ועד לזה שיגרום לכם לחרוש את השטח בצורה המקסימלית. תומר וולף מדווח מההשקה

בלב שדה פתוח עמד לו אוהל מרשים, לצדו עלו ריחות בשר מעושן, בתוכו הצטופפו יודעי דבר ומלפניו גרגרו חבורת חתולי בר.

החתולים הובאו מאמריקה הרחוקה. משפחת ARCTIC CAT כוללת מגוון חתולים - מחתול קטן וחביב ועד חתולי פרא של ממש. בהשקה הוצגו מספר רב דגמים, דבר שללא ספק יסייע לכל אחד למצוא את אותו הדגם אשר יכול להתאים לצרכיו רצונותיו וכמובן כיסיו..

ההשקה התנהלה בשני מקצים, אני הצטרפתי למקצה השני. כהגעתי, אנשי המכירות כבר היו קצת מותשים ובעיקר מכוסים בבוץ, אבל עדיין בלט החיוך על פניהם (כמו גם החשש שמי מהעיתונאים יעשה שטות ויהפוך כלי..) אז גם אני המתנתי לתורי בכדי לטעום טעם של חתול פרא.

המסלול שהוקצה לסיבוב ההיכרות היה שביל שבחסות החורף שהגיע קיבל מרקם בוצי, מספר סיבובים נחמדים ואיזו מעבר תעלה. לא משהו שבאמת יאתגר את החתולים.

בחרתי הפעם להתחיל בדגם הארבע מושבים וכנוסע מאחור. גיליתי שאם כבר יושבים מאחור, אז עדיף שהנהג יהיה רגוע. כי אם כבר לא נוהגים, אז למה להשתגע? עדיף לנסוע בכיף וליהנות מהנוף. המקום מאחורה סביר לאדם מבוגר ומצוין לילדים, החתול עצמו מצליח להתמודד היטב עם רוב תחלואי הדרך.

לאחר מכן עברתי למושב הנהג. הסיבוב היה ממש קצר ולא ממצה, אבל התרשמות הראשונית היא שמהנדסי הכלי שמו דגש על אלמנט ההנאה ,זאת אומרת כלי שקל וכיף לנהוג בו. בארבעה מושבים אפשר לכשכש בזנב כל זמן שלא שוכחים שהוא מאוד ארוך ולוקח לו זמן לחזור למקום.

הדגם הבא היה הדגם X EFI 1000 (הדגם הספורטיבי). שוב, הסיבוב היה ממש קצר אבל גם ממבט על המבנה של הכלי וגם מתנוחת הנהיגה אפשר להבין שהדגש הינו כלי סטייל באגי. מנוע אחורי מתלי זרועות בעלי מהלך גדול , כלי שבכיף אפשר לנסוע בו במצב 2*4 , פרונט קל מרכז כובד נמוך . בקיצור חבילה שמדברת ישר ללב של חובב נהיגת השטח.
היו עוד מספר דגמים מעניינים נוספים שלא הספקתי להתייחס עליהם ובהחלט שווים התייחסות.

כמובן נשמח לקבל אותם למבחן יותר מקיף אבל בינתיים אפשר לומר שמשפחת החתולים התקבלה בברכה ואין לי ספק שכל החתולים יעבור גיור כהלכה כאן אצלנו בארץ הקודש.

לסיכום חברת מוטו-טראק סוגרת לנו את רשימת השקות רכבי ה-side by side מה שאומר שאנו בפתח של עידן שבו נראה מגוון עשיר של כלים בכל מקום ואתר. בקשה קטנה . באו נשמור על עצמינו והסביבה. רק כך נוכל כולנו ליהנות ולא להפוך לחבורה שמוקצית מחמת מיאוס.

WILDCAT TRAIL 700

הדגם הראשון אותו הציגה החברה הוא ה-WILDCAT TRAIL 700 2015, שעפ"י החברה מספק חוויית נהיגה מקצועית ומתקדמת, עם נוחות מקסימלית לצד מוצר אמריקאי מוביל ונחשב לכלי הנמכר ביותר בחברת ארקטיקט בשנת 2014. הוא נחשב לכזה שמתאים לטיולים, לעבודה במשק ובחקלאות ופותח בקטגוריה בלעדית של כלי שטח חדש SBS.

בין הדברים שתוכלו למצוא בו: מנוע 700 סמ"ק, עם 4 פעימות שני צילינדרים, מערכת הזרקת דלק, תיבת הילוכים עם תמסורת אוטומטית שכוללת Hi/Lo/R/P. מרווח הגחון עומד על 25.4 ס"מ, בסיס הגלגלים 215 ס"מ. בתצוגה וחיווי תוכלו למצוא אופציה דיגיטלית, מד אוץ מכני, נעילות וחגורות.

מחיר - 79,000 ש"ח

WILDCAT Sport 700

מנוע של 700 סמ"ק עם 4 פעימות ושני צילינדרים מחכה לכם כאן, ביחד עם
מערכת קירור, מערכת הזרקת דלק, התנעה חשמלית ותמסורת אוטומטית, עם הילוכים של Hi/Lo/R/P, היגוי חשמלי, מתלה קדמי עם זרוע A כפולה, מהלך של 31 ס"מ עם מתלה אחורי וזרוע A כפולה מהלך של 32 ס"מ, 4 בלמי דיסק הידראוליים
ומשקל יבש של 478 ק"ג

מחיר – 99,000 ש"ח

Wildcat 1000 EPS

רכב פנאי שטח מתקדם המציע כוח לצד יציבות ותורם רבות לחוויית הרכיבה. מנוע 1000 סמ"ק בתצורת V, מותח את מגבלות ההנעה, ומשלב מתלים ארוכי מהלך שנותנים ל-Wildcat 1000 EPS יכולות שטח אולטימטיביות. הכלי בעל עבירות גבוהה ויציבות והתנהגות שטח הטובה בישראל. תנוחת הרכיבה מותאמת לדרישות הנהג וכסאות מרוץ מקצועיים כחלק מהחבילה הספורטיבית.

מחיר 106,900 ש"ח

רכב השטח האולטימטיבי, Side By Side הוא בעל מנוע 1000 סמ"ק, בתצורת V המפיק 97 כ"ס. זהו כלי שנחשב נוח מאוד לטיולים אתגריים, נסיעה אגרסיבית וקטעי עבירות טכניים.

המתלים האיכותיים משולבים עם בולמי Elka Stage 5, שמעניקים אחיזת שטח ויציבות מעולה, היגוי חשמלי המתכוונן לאופי הנהיגה ולנוחות נהיגה מקסימלית, שילוב הממסרות הטוב והאמין ביותר שיש לטכנולוגיה בכלי השטח להציע.

מרווח גחון עצום 33 ס"מ, מרכז כובד נמוך עם מהלך מתלים של 43 ו 46 ס"מ מלפנים ומאחור בהתאמה. כסאות מרוץ מקצועיים כחלק מחבילת נהיגה רכה וספורטיבית.

צמיגי ITP Backwater Evolution לאחיזת שטח והורדת הכוח בצורה מושלמת ורציפה. אמינות ובטיחות ברמות הגבוהות ביותר ובהתאם לדרישות הקפדניות של חברת ארקטיקט. נפח המנוע עומד על 951 סמ"ק, עם סוג מנוע של 4 פעימות דו צילינדר SOHC. משקל יבש של 706.7 ק"ג וקיבולת מיכל דלק של 33 ליטר.

מחיר – 126,900 ש"ח

הכלי האחרון שמציגה החברה הוא ה-Wildcat 4X EPS. עם נפח מנוע של 951 סמ"ק, סוג מנוע של 4 פעימות דו צילינדר SOHC ומערכת קירור של נוזל עם שני מאווררים. תיבת הילוכים אוטומטית: Hi/Lo/R/P. הנעה של 2WD/4WD ונעילת דיפרנציאל קדמי.

באיזור הבלמים ניתן למצוא 4 בלמי דיסק הידראולים עם קליפר קדמי ואחורי כפול. מכוונים ותצוגה : דיגיטלי, מד אוץ מכני, נעילות, חגורות, תאורת לד קדמית ואחורית.

מחיר – 137,900 ש"חתגובות לכתבה
1.יעקב כהן 04-11-14
תומר אין מה להגיד אתה פשוט כותב נהדר בכל הכתבות שלך!
2.שלמה כהן 04-11-14
תומר , הכתבות שלך עושות חשק להצטרף אליך לכל ההשקות ..אז יאללה קח אותי!!!
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 08:03-24.