טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ירין שטרן מסכם: חושב שהיתה לי עונה מצוינת


   13-11-2014, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הישראלי מצליח לשלב בין הצבא לאהבת הכביש וכבר מכיר מקרוב את הפודיום. סיכום עונה אופטימי וראיון

על ירין שטרן כתבנו רבות העונה, ולא סתם. מדובר באחד מהכישרונות הגדולים שהיו לנו במדינת ישראל ויש סיבה למה דווקא הוא מתחרה באליפות בין לאומית נחשבת. אך העונה הזו לא היתה קלה עבורו. היא אף התחילה בצורה קשה יחסית ונגמרה בטוב מאוד, כל הבין לבין היה רק בכדי לחשל ולהבשיל לנהג מדהים ובעונה הבאה לא משנה היכן הוא ינהג, אנו נראה אותו צומח ומתפתח עוד יותר.

העונה הסתיימה עם מירוץ מרתק בברצלונה, ושטרן מסכם אותו מנקודת המבט שלו:

"הגעתי למרוץ בברצלונה עם הרבה בטחון מכיוון שזה מסלול שאני מאוד אוהב, ואפשר היה לראות את זה. את מקצה הדרוג הראשון סיימתי במקום השלישי בפער של כמה מאיות בודדות מהמקום השני. זינקתי מצוין למרוץ הראשון ונכנסתי לקרב מרובע על המקום הראשון בכניסה לפניה הראשונה. לצערי נדחפתי אל מחוץ למסלול ע"י ארתור ז'אנוס הפולני וירדתי למקום החמישי.

"אחרי שתי פניות כבר עקפתי חזרה למקום הרביעי, ואחרי עוד הקפה ביצעתי עקיפה מטורפת על ארתור ז'אנוס מהקו החיצוני בפנייה מס' 2. אחרי העקיפה התחלתי לצמצם את הפער על המקום השני ואת מקצה הדרוג השני סיימתי גם כן במיקום השלישי, אבל נחסמתי במהלך שתי ההקפות שבהם הצמיגים היו ב"פיק"(השלב הטוב ביותר שלהם מבחינת אחיזה וביצועים) שלהם, מה שיותר מאוחר הסתבר שמנע ממני לסיים את המקצה במקום הראשון.

"אחרי הזינוק למרוץ השני התחילו מאבקים עם סנדי סטוביק, האלוף הטרי של העונה שרק זכה באליפות במהלך הסבב האיטלקי לא מזמן. אחרי כמה הקפות הצלחתי לפתוח ממנו את הפער ולהתקדם קדימה ולסיים גם את המרוץ השני במקום השלישי".

שילוב בין צבא לנהיגה

את העונה עצמה מסכם שטרן בסיפוק: "העונה הייתה מצוינת עבורי, עם שישה פודיומים לאורכה. היה קצת חוסר מזל במהלך העונה שמנע ממני להתמקם גבוה יותר באליפות, אבל בכל זאת הצלחתי לסיים חמישי באליפות אירופה הפתוחה למכוניות פורמולה 3.

ומה לגבי העתיד?
"אני עוד לא יודע לאן אני אלך, פנו אליי כמה וכמה קבוצות ואני אבחן את ההצעות והקבוצה במהלך החודשיים הקרובים".

כזכור, העונה של ירין לא היתה פשוטה כאשר כולנו יודעים מה הלך פה בארץ במהלך חודשי הקיץ, אך בכל זאת ירין הצליח לשלב בין הצבא לבין העבודה שלו, וגם להביא תוצאות מאוד מכובדות ששמו אותו בקו אחד עם טובי נהגי הפורמולה 3 בעולם, וכל זאת להזכירכם, בלי אף אליפות כביש ראויה אחת פה בארץ. לזה קוראים כשרון מולד, וכן צריך גם קצת מזל, כמו בכל דבר אך בעיקר הרבה מאוד נחישות ואהבה לנהיגה.

צוות נזימה מעריך את העובדה ששטרן עדיין משרת בצבא ובכל זאת עושה מאמצים מעל ומעבר בכדי להתחרות בצורה מקצועית באחת מאליפויות הכביש לנהגים צעירים המקצועיות ביותר שיש.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 04:05-24.