טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
יו"ר איגוד הכידונאים: "מירוץ בית קשת בוטל בעקבות המצב הפיננסי"


   14-12-2014, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

דני אנגלברג הגיב להחלטה שלא לקיים את התחרות, אך הביא עימו גם בשורה מעודדת

התאחדות הכידונאים מודיעה על ביטול מרוץ האנדורו שתוכנן ל 20 בדצמבר 2014 והיה אמור לפתוח את עונת 2014-2015.

אמש הודיעה התאחדות הכידונאים כי למרות המאמץ הגדול, מירוץ בית קשת בוטל בסופו של דבר, למרות שנעשה ניסיון לדחות אותו, אך הם עלו בתוהו.

יו"ר ההתאחדות, דני אנגלברג, הסביר במכתב פתוח את הגורמים לביטול ואמר: "הסיבה לביטול המרוץ נעוצה בעבודה שלאור המצב הפיננסי שבו נמצאת ההתאחדות והעובדה כי טרם שולמו מלוא חובות ההתאחדות בגין מרוצי המוטוקרוס והאנדורו שהתקיימו השנה.

"הטעות הבסיסית שלי בשנת 2014 היא שרצתי לקיים מרוצים לפני שהספקתי לבסס מנגנון ניהול בשכר שיודע לנהל את הספורט וחשוב אף יותר, מסוגל לגייס כספים עבור הפעילות.
שנת 2014 סבלה ממיסוי בשיעור של 72% על כלים תחרותיים, עובדה שהדירה את היבואנים ושאר נותני החסויות מלקחת חלק בפעילותינו והגבירה את התלות של ההתאחדות בכספי תמיכה ממשרד הספורט (שנכון לרגע זה התקבלו רק 30% מסך כל התקציב לשנת 2014).

אנגלברג המשיך וכתב: "אני מבין את הרצון העז לקיים מרוצים כאן ועכשיו, אך מוטלת עלינו אחריות לרתום את הסוסים לפני העגלה. קודם עלינו להקים התאחדות שמתנהלת כלכלית בצורה סדירה ועקבית ורק אז להקים ליגות סדירות ועקביות שיצרו אופק לכלל הספורטאים בדגש על הדור הצעיר.

למיטב ידיעתי, שיעור המס החדש בגובה 19.2% יפורסם בזמן הקרוב ואנו מאמינים שיביא להתעוררות בשוק הכלים התחרותיים אשר ירתום את היבואנים לשותפים יותר פעילים. בנוסף, העובדה שאין מתקני קבע לספורט מוטורי בישראל מייקרת באופן משמעותי את עלות המרוצים והאימונים".

בשורה מעודדת יצאה מהדברים של אנגלברג שהכריז כי "ההתאחדות נמצאת במו"מ עם מכון וינגייט על שכירת קרקע למתקן קבוע עבור אימונים ומרוצים בענף המוטוקרוס. בנוסף, משרד הספורט פרסם קול קורא להקמת מסלול אספלט בנגב או בגליל וההתאחדות מעורבת בכל התהליכים, ועושה ככל יכולתה לקדם את המיזם.

"ב-1 בנובמבר התמנה ישראל וליגורה למנכ"ל ההתאחדות והקים את מטה ההתאחדות המורכב מיועצים מקצועיים בשכר, יחד עם שינוי המיסוי והקמת מתקני קבע נוכל להצעיד את הספורט המוטורי למחוזות של יציבות פיננסית ופעילות עקבית. ההתאחדות נמצאת בעיצומו של גיבוש תוכנית ליגות לשנת 2015, אשר תפורסם בקרוב".

אנגלברג סיים וכתב: "אני מבקש להתנצל בפני הספורטאים על האכזבה ומאמין ששנת 2015 תהיה הרבה יותר מוצלחת עבור הספורט המוטורי".תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 02:25-24.