טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
דראג שואו בקעת הירדן


   14-12-2014, שלומי סטובצקי   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

צילום: ג'וי רון

מרוץ דראג הבקעה 2014 היה כל מה שחובב מוטורי יכול לבקש. בפעם הבאה כבר שווה לפתוח את זה לקהל הרחב

מירוץ "דראג" ראיתי רק בטלויזיה. מכוניות מטורפות שורפות צמיגים על הכביש ומזנקות במהירות של טיל בליסטי לאורך 400 מ'. אגזוזים פולטים להבות אש, גלגלים באוויר ואיך לא, התהפכויות פוטוגניות.

ואם אני כבר בבקעה, באירוע המוטורי של מיקי יוחאי (קרוס קאונטרי בע"מ), אז למה להסתפק בראלי? חובה למצות את מקום מקצה הדראג ש"הוחבא" בין המטעים המניבים של הבקעה.

האירוע שהוגדר כ-"ללא קהל" , יצר קשיים להגיע ליום התחרות למי שלא שייך לצוות המתחרה. המאבטחים שחסמו את הדרך לא אפשרו לאף אחד להשתחל פנימה (למרות שיחסית לאיזור הראלי, המקום המה כמו דיזינגוף בצהרי שבת), כולל לי, אך לאחר מספר טלפונים, נפתחו השערים לכבודי.

המראה הנגלה לעיני דמה לחו"ל. רחבת טיפולים עם מכוניות מוגזמות על צמיגי "סליקס" נמוכים , צבעי מלחמה ופס אספלט ישר שהמתין למנת הגומי שלו.

למרות שלי אין מושג ירוק מי המתחרים, נמסר לי כי הגיעו 39 מתחרים ב-3 הקטגוריות: הנעה כפולה, הנעה קדמית והנעה אחורית.

מסתבר שהפקת האירוע הזה לא היתה קלה כלל ומיקי נאלץ להתפתל ולעגל פינות כדי לעמוד בכל הדרישות שנדרשו למען יתקיים המירוץ. המסלול קוצר ל-200 מ', כדי שלא יוכלו להגיע למהירות גבוהות מאחר והכביש היה יחסית צר, למרות כל הפעולות שבוצעו קודם למירוץ. הקהל שלא הגיע, הגיע והגיע וכמו כל קהל טוב, עמד על סף הכביש קרוב ככל האפשר לפגיעה אפשרית.

ולמרות שבמירוץ עצמו לא היו אירועים חריגים, ביום הקודם, בזמן האימונים, מתחרה מס' 30 – דני פיסטנר על גבי ניסן סילביה , איבד את ההגה ועף לשטח תוך כדי מספר התגלגלויות, לדני שלום, לרכב שלום ולא להתראות. אני כצופה לא מקצועי, ממש נהנתי מהשואו, בעיקר מזה שניתן לעמוד במקום אחד לראות את כל ההתרחשות. אני כמארגן הייתי מעמיד טריבונות וגובה כסף מהקהל.

מיקומים וזמנים

קטג' הנעה קדמית</>
קטג' אחורית
קטג' 4X4
תמונות מהגלריה

תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 11:01-24.