טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ג'יימס סטיוארט הושעה לכל עונת 2015


   18-12-2014, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

עולם המוטוקרוס והסופרקרוס בהלם: הרוכב לא יוכל להתחרות וככל הנראה יודיע על פרישה

לאחר הסופרקרוס של סיאטל, נערכו בדיקות סמים ובהן נמצאו בדמו של ג'יימס סטיוארט שאריות סם מסוג אמפתמין. הידיעה, שעוררה סערה גדולה בעולם מירוצי האופנועים, עלתה לסטיוארט בהשעייה, שלא היתה גורפת גם למרוצי מוטוקרוס, אלא רק לסופרקרוס.

בעקבות שת"פ שקיים בין אליפות המונסטר אנרג'י סופרקרוס האמריקאית לבין ה-FIM, ומכיוון שאליפות המוטוקרוס האמריקאית, הלא היא אליפות ה-לוקאס אוייל אמריקן מוטוקרוס לא מחוייבת לבצע את החלטות הגוף השופט של ה-FIM, סטיוארט התחרה גם לאחר הפסילה אך החליט ביחד עם הקבוצה שלא להמשיך ולהתחרות מתוך תקווה שזה יגרום להקלה כלשהי בעונשו.

אך ההקלה בעונש לא הגיעה ואמש פירסמה קבוצת יושימורה סוזוקי שסטיוארט הורחק ממרוצים לאורך כל עונת 2015, כולל אליפות המוטוקרוס האמריקאית ורק בשנת 2016 יוכל לחזור ולהתחרות.

אין ספק שההחלטה לא לאפשר לסטיוארט להתחרות היא תמוהה כיוון שכבר עברו יותר מ-8 חודשים מאז שעבר את בדיקות הסמים ובמפתיע ההחלטה שלא יוכל להתחרות בפעם הראשונה הגיעה אחרי שסטיוארט פתח את עונת המוטוקרוס בצורה מצוינת, כמה חודשים לאחר הבדיקה.

ככל הנראה יפרוש. ג'יימס סטיוארט

כל העניין נראה תמוה, כולל הסחבת המיותרת, שכן בדרך כלל מה שקורה הוא שמבטלים את התוצאות של אותו המרוץ שבו נתפס הרוכב וגם זה קורה בערך כשבועיים עד חודש לאחר בדיקות הסמים ולא 8 חודשים אחרי כמו מה שקרה כאן. יש לקחת בחשבון גם שהקבוצה התאמנה במשך כל הקיץ והשקיעה הרבה מאוד כספים.

ההודעה כללה סעיף בו נאמר שהתוצאות של עונת 2014 באליפות הסופרקרוס מבוטלות, עונש קשה מדי, בעיקר לאור העובדה שהוועדה עצמה הודתה שייתכן שסטיוארט לקח תרופה כלשהי (אפילו בתרופות שיעול עם מרשם יש אמפטמין) כמו שטען בהתחלה ולא לקח סמים אסורים במתכוון.

תחליטו בעצמכם מה נכון ומה לא נכון במקרה זה, אך אין ספק שמשהו כאן לא מריח נכון. מה גם שייתכן שעונש זה יגרום לסטיוארט לפרוש ממרוצים לחלוטין כמו שאמור היה לקרות לפי השמועות לאחר עונת 2015 בסופרקרוס ובמוטוקרוס. תחושת הבטן היא שסטיוארט יודיע על פרישה במהלך העונה.תגובות לכתבה
1.באבא אלוףףף 19-12-14
אכזבה,שיפוט לקוי הפסד ענק לעולם המירוצים!!!
2.One 19-12-14
צודק, באמת שיפוט לקויי אך רוכב צריך גם לדעת מתי לתלות את הקסדה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 04:24-24.