טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
כל מירוץ והקסם שלו


   24-12-2014, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

עונת הסופרקרוס לייטס (250) עומדת לצאת לדרך, טל דשא עם סקירה על הרוכבים שירתקו אותנו

אליפות ה"סופרקרוס לייטס" מורכבת משתי אליפויות שונות - הראשונה, זאת שפותחת את העונה נקראת אליפות המערב והשנייה, שמתקיימת בשלב מאוחר יותר של העונה - המזרח.

כאמור, אליפות המערב היא זו שפותחת את עונת הסופרקרוס ולכן נעסוק בה. באליפות ישנם כמה רוכבים מעניינים, כאשר כל הסיפור בחלוקת הקטגוריות מסתכם בכסף. נסיעות עולות הרבה מאוד כסף ולכן לקבוצות הקטנות בקטגוריה הזו זה מאוד קשה לעמוד בהוצאות של רוכב, צוות, אופנוע וציוד שמגיעות לעשרות אלפי דולרים לסוף שבוע אחד.

הרוכבים בקטגוריה הזו הם רוכבים אשר רובם ככולם עוד לא מצאו לגמרי את הגרוב שלהם ולכן בכל עונה ישנם הרבה יותר הפתעות מבחינת הרוכבים שמצליחים למצוא את "ההילוך" הנכון ולתת בראש. זו הסיבה שבכתבה הזו נזכיר יותר שמות ונתמקד ברוכבים בצורה פחות פרטנית.

הרוכב הראשון על המוקד הוא הרוכב האהוב עלי בסופרקרוס לייטס מערב, קופר ווב, אשר מתחרה תחת הדגל של ימאהה וזו הולכת להיות עונתו השנייה באליפות. מדובר ברוכב מאוד כישרוני אשר בעונת המוטוקרוס נתן בראש וגם ניצח מרוצים והעונה הוא אמור להבשיל למתמודד רציני על האליפות, האם יצליח? את זה נדע רק בסוף העונה אך אין ספק שמדובר ברוכב שצריך לשים לב אליו. מספר הרוכב של ווב הוא 37 וצפו לראותו נלחם על שלושת המקומות הראשונים. אם יבשיל כמו שצריך אף יכול לזכות באליפות.

זאק אוזבורן

הרוכב השני עליו נדבר יעלה על המסלול העונה על אופנוע הוסקוורנה, אשר זהה כמעט לחלוטין לאופנועי ה-KTM הרשמיים. מדובר ברוכב טוב, שיש לו את הפוטנציאל להפתיע ולגנוב איזה ניצחון או שניים, אך עד עכשיו לא ראינו מזאק משהו שנתן את התחושה שמדובר בחומר של אלופים.

אם כן, זאת תהיה הפתעה מבורכת שכן מדובר ברוכב עם כישרון ויכולות מאוד גבוהות, אך שנוטה לבצע טעויות תחת לחץ. עניין של בגרות, שכן יותר קל ללמד רוכב טוב איך לא להתרסק מאשר ללמד רוכב שלא מתרסק לרוכב טוב (כמובן שהכל יחסי לרוכבים המדהימים שיש באליפות הזאת). מספר הרוכב אותו אתם צריכים לחפש הוא 16.

הרוכב השלישי הוא מלקולם סטיוארט. בעונת המוטוקרוס והסופרקרוס החולפות, סטיוארט ג'וניור הראה לא פעם שיש לו את היכולת לרכב ביחד עם המובילים, אך טעויות קשות שנגרמות על ידי לחץ מונעות ממנו למצות את מלוא הפוטנציאל שלו. העונה, ביחד עם תמיכתה של קבוצת "גייקו הונדה", הוא יבשיל מספיק בכדי להיות עקבי וטוב. לא אתפלא אם נראה אותו בחבורת החוד העונה. מספר הרוכב במקרה זה הוא 34.

ג'סטין היל
הרוכב הרביעי עליו נדבר וגם הוא רוכב מדהים. הרוכב המוכשר הזה עבר העונה לקבוצת KTM הרשמית לאחר שרכב בעונה הקודמת, שהיתה גם עונת הבכורה שלו בקבוצת פרו סירקיט קאוואסאקי. המעבר של היל ל-KTM הוא מעבר הכרחי מבחינתו שכן בקבוצתו הקודמת היו הרבה רוכבים ולמרות שמדובר בחממה מעולה לרוכבים, כאן הוא יקבל יחס יותר אישי, וכמו שבעונה הקודמת ראינו אותו פורח ונותן בראש העונה, הוא אמור להיות אחד הרוכבים הבולטים באליפות.

רוכב מדהים עם יכולות וכשרון מדהימות ועם עזרתו של ריאן דאנג'י שרוכב בקטגוריה הבכירה באותה הקבוצה וידוע בעזרה שהוא נותן לרוכבים צעירים. היל אמור להרשים מאוד העונה, שימו לב טוב טוב לרוכב מספר 35.

גם על זאק בל ראוי שנדבר. זאק הוא רוכב טוב אשר בימים טובים נמצא קרוב מאוד לחוד החנית. הבעיה שלו בעונה הקודמת היתה שהוא לא היה עקבי, רואים שחסר לזאק עוד קצת ניסיון והעונה הוא יתחרה על אופנוע הוסקוורנה בקבוצתם הרשמית. ישנו סיכוי שזאק יבשיל, אך בכלל לא בטוח. אם כן, הוא יהיה תוספת מבורכת לחבורת החוד, במקרה הזה מספר הרוכב של זאק הוא 71.

ישנם עוד רוכבים ראויים , אחד מהם הוא מת'יו ביסקגליה. ביסקגליה רוכב עבור "גייקו הונדה" שזו הקבוצה הרשמית ומדובר ברוכב אשר יודע להפתיע עם תוצאות מעולות, אך גם נעלם לפעמים אל מחוץ לעשירייה הראשונה.

חוסר היציבות של מת'יו לא מפתיע במיוחד שכן כמו שאר הרוכבים הצעירים, היציבות אמורה להגיע עם הניסיון. אני אישית חושב שמדובר ברוכב שיש לו את הפוטנציאל לתת בראש. קשה לדעת אם מדובר בחומר של אלופים אך עניין הוא תמיד מוסיף כאשר הוא ידוע ביכולתו לעקב רוכבים מהירים יותר מאחוריו. מספר הרוכב הוא 96.

אלו הם הרוכבים אשר לדעתי בתור אוהד של האליפות, מחזיקים ברוב הסיכויים לתת בראש העונה. אך ישנם גם רוכבים אחרים שצריך לשים לב אליהם: שיין מקלרף (שמספרו הוא 87 ורוכב עבור קבוצת טרויי לי דיזיין/לוקאס אוייל / רד בול KTM). עוד רוכב הוא ג'סי נלסון שרוכב עבור אותה הקבוצה גם הוא ומספר הרוכב שלו הוא 50.

לכאורה אליפות המערב לא נראית שמכילה את רוב השמות הגדולים בקטגוריה כאשר נעדרים ממנה רוכבים כמו ג'רמי מרטין, אדם סיניסירולו וגם ג'סטין בוגל אשר נחשבים לרוכבים הטובים בקטגוריה נכון להיום, אך כמו שקורה בדרך כלל, דווקא האליפות הזו עשויה להצמיח את הקרבות הצמודים ביותר ואת האקשן הרב ביותר, כאשר דווקא בזכות העובדה ששלושת הרוכבים הטובים ביותר בקטגוריית הלייטס לא נמצאים בה, אמורה להיות קרקע פורייה לצמיחה מהירה של רוכבים שלא שמענו עליהם הרבה עד כה.

כמובן שיהיו עוד רוכבים שלא דיברנו עליהם שיצליחו לתת בראש ולהתבלט לאורך העונה, וזה בדיוק מה שיפה באליפות הזו שכן תמיד יש את מי שמפתיע, מאכזב , וכמובן שיש את מי שיפצע ויפנה את מקומו לרוכב טוב כזה או אחר אשר יקבל את הצ'אנס שלו. לכל מירוץ יש את הגיבור שלו שמצליח לעשות את הבלתי יאמן ולפרוח, גם אם רק למירוץ אחד בלבד.

צילום: http://www.promotocross.comתגובות לכתבה
1.One 26-12-14
אחלה כתבה, שתתחיל כבר העונה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 04:06-24.