טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
מבט מבפנים: ככה בונה קוואסאקי את האופנועים שלה


   04-01-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

השילדה, ההתאמה לרוכבים, החשש מהמשקל של מילספס וצורת הנהיגה שלו. המכונאי הראשי של החברה מסביר את הכל

לקראת פתיחת עונת הסופרקרוס, שיתפו קאוואסאקי את העיתונות לגבי חלק מבניית אופנועי המרוץ שלהם אשר לטענתם, לא כזה רחוק מבחינת השיפורים שלו ובכלל מהאופנוע הסדרתי, האמנם?

בכתבה קצרה זו נספר לכם מה הם החלקים המקוריים באופנוע, ומה משנים בהם. כל זאת בחסות המכונאי הראשי של מונסטר קאוואסאקי, דנה וויג'ינס.

החלק הראשון, שהוא מקורי כמעט לחלוטין (עפ"י קאוואסאקי) הוא הרדיאטור. מה שהם עושים הוא לפתוח את הריתוכים של הרדיאטור, לעשות ריתוכים חדשים וחזקים וגם לעבות את המתכת על הרדיאטור עצמו, כך שיהיה חזק יותר מהמקור. כמו כן, מוסיפים מגינים למסגרת, לא שונה במיוחד ממה שנעשה בהרבה אופנועי שטח אחרים פרטיים.

המנוע של אופנוע המוטוקרוס גם הוא לא שונה בהרבה מהמקור הסדרתי. מה שכן משתנה במנוע הם השסתומים והנגזרת שלו, ראש המנוע שעובר פורטינג גם הוא וכמובן גם הקאמ-שפטים (גלי זיזים).

החברים בקוואסקאי לא הזכירו בכלל את עניין הבוכנות, רינגים, וגל הארכובה לכן אפשר רק להסיק שהלב של המנוע שונה לגמרי ממה שמגיע במקור מהחברה.

גם השלדות של האופנועים לא שונות משמעותית מהאופנוע הסדרתי, כאשר השינוי המשמעותי הוא שמשייפים את כל השלדה, פותחים חלק מהריתוכים שנעשו על ידי מכונות ומרתכים מחדש כך שהשלדות יהיו חזקות יותר.

לפי המכונאי של קאוואסאקי, אף פעם לא היתה להם בעיה תוך כדי מירוץ ששלדה התעקמה או נשברה באימון או במרוץ, אך השנה יש להם שני רוכבים חדשים - דייבי מילספס וויל האן כאשר שניהם נמצאים בספקטרום אחר של סקאלת המשקל.

מילספס. הולך להיות מעניין... צילום: motocross.transworld.net

דנה מודה בפה מלא שעד היום לא היה להם רוכב כבד כמו מילספס מבחינת משקל ובעקבות אופי הרכיבה האגרסיבי שלו, ולכן הם עדיין לא יודעים לחלוטין אילו תקלות במתלים או בשילדה יצוצו לאורך העונה.

לפי המכונאי הראשי, עד עכשיו, ולמרות ששני הרוכבים בקטגוריה הבכירה הם חדשים, שני הרוכבים די נצמדים לכיול הכללי שהיה על האופנוע בעונה שעברה, מה שהקל על עבודת ההתאמות שנעשו כאשר מן הסתם. כן נעשו התאמות מתלים, כידון , אופי פעולת המנוע , רגליות הרוכב וכו'.

לגבי המתלה הקדמי, קאוואסאקי, כמו שידוע, משתמשת במתלה שעובד על אוויר בשנתיים האחרונות בסופרקרוס ולפי מה שאומר המכונאי שלהם, המתלה כל הזמן נמצא בתהליך פיתוח כאשר יש להם בעיות עם המתלה אך לא פירט מה הם הבעיות.

הוא רק ציין שהבעיות של המתלה זהות בעיני שני הרוכבים כאשר שניהם מתלוננים על אותו הדבר. את המתלים שולחים לאחר כל סוף שבוע שיחליפו בהם את מה שצריך, וכאשר המתלים חוזרים הם עוברים כיוון מחדש לפי הסטינג של כל רוכב, כאשר ישנם רוכבים שמעדיפים שיחליפו חלקים כאלו ויש רוכבים שמעדיפים החלפה של רכיבים אחרים, כל רוכב ומה שהוא אוהב.

אם נאמין לחלוטין למכונאי של קאוואסאקי, לשני הרוכבים ביחד ישנם שישה מנועים אשר עוברים רוטציה במהלך כל עונת הסופרקרוס ועונת המוטוקרוס כאשר ישנם רוכבים שמעדיפים מנועים קצת משומשים שמרגישים להם יותר חופשיים, ויש רוכבים שמעדיפים את המנועים חדשים לחלוטין מבחינת התחושה , אך גם במקרה כזה המנוע עובר מספר שעות קבוע מראש לפני שפותחים אותו, אלא אם כן ישנו כשל כזה או אחר באחד המנועים.

העניין הוא שהאופנוע שעליו מתחרים הוא לא אותו אופנוע שעליו מתאמנים ולכן אופנוע האימונים הוא אופנוע ישן יותר שלא מחדשים לו חלקים כל הזמן ורק כאשר חלק מתקרב לסוף חייו מחליפים אותו, לכן לחלק מהרוכבים קשה לעבור מאופנוע "ישן" (אל תתבלבלו, אופנוע ישן הוא עדיין אופנוע חדש שחלקים מוחלפים בו בתדירות גבוהה) שמרגיש שונה לאופנוע המרוץ שבו יש חלקים חדשים לגמרי כמעט כל הזמן.

את השלדות לא מחליפים בכל מרוץ כמו שהיה נהוג בשנות התשעים, אלא רק לקראת אמצע עונת הסופרקרוס, מה שאומר שלכל רוכב מחליפים בכל שנה כארבע שלדות מכיוון שלכל רוכב ישנם שני אופנועים שמגיעים מוכנים למרוץ בכל סוף שבוע, כאשר הרוכבים מחליפים בין שני האופנועים במהלך כל סוף השבוע.

בסוף השבוע הקרוב תתחיל עונת הסופרקרוס של שנת 2015. הלב כבר דופק והציפיות כבר בשמיים.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 04:38-24.