טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
תקלה מופלאה


   01-02-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

דרמה במהלך מירוץ הסופרקרוס החמישי באנהיים הביאה לדגל אדום, מי ניצל זאת בסופו של דבר לניצחון? טל דשא מביא את המנצחים, המאוכזבים והתקלות שבדרך

250
הפעם נפתח דווקא עם הקטגוריה הקטנה מכיוון שהיא סיפקה לא מעט מתח וויכוחים מאחורי הקלעים.

טייק מספר 1: הרוכבים עומדים על קו הזינוק, השערים נופלים ואל הפנייה הראשונה מגיע מאט ביסקגליה, שלוקח את ההולשוט. זאק בל מתמקם שני, קופר ווב שלישי, טומי האן רביעי וג'סטין היל חמישי.

כמעט כל הרוכבים עוברים את הפנייה הראשונה, למה כמעט? מכיוון שזאק אוזבורן שכן עמד על קו הזינוק לא יצא למרוץ בעקבות תקלה בגייט שלו, שלא רק שלא ירד, אלא גם נשבר ועף לצד השני, מסתבר שגם ברמות הכי גבוהות יש תקלות טכניות כאלו.

חוזרים למירוץ - לאחר שווב סוף סוף פותח מעולה הוא מצליח לאחר כחמש הקפות ושתי טעויות שכמעט ועלו לו בהתרסקות לעקוף את ביסקגליה שחווה את המרוץ הטוב ביותר שלו עד עכשיו ומראה מהירות ובגרות מרשימים, אך גם צריך להתחיל לדאוג מכיוונו של טיילר באורס.

הרוכבים חמים על הגז והקרב על המקום השני עוד רגע מתחיל ו...דגל אדום! המרוץ מפוסק בעקבות השער של אוזבורן שלא ירד ומסתבר שיש תקנות וחוקים מאוד ברורים לגבי העניים הזה. ווב מתעצבן ולא מבין עדיין מה הסיבה מכיוון שהוא לא ראה את התקרית. המשמעות היא שהמרוץ מוזנק מחדש לחלוטין בסדר הזינוק המקורי ואותם מספר של הקפות ולמעשה המרוץ הראשון שנערך נמחק ומתבטל לחלוטין.

טייק מספר 2: התחלה חדשה ולאחר שסידרו את השערים המרוץ יוצא לדרך, כאשר הפעם ג'סי נלסון לוקח את ההולשוט , ווב שני. מלקולם סטיוארט, שניצח בסבב הקודם מתרסק ומאבד כל סיכויי לנצחון/ פודיום היום וחבל שכך. ווב עצבני, טועה כמו במרוץ הראשון אך מציל את המצב.

הקפה שניה ונלסון עדיין מוביל את המרוץ ורוכב מעולה, ווב שני ומנסה כל דרך אפשרית להגיע למצב של התקפה על נלסון, זאק אוזבורן ממוקם שלישי בזמן שארון פלסינג'ר מתמקם לו רביעי מרשים מאוד ומחזיק מאחוריו את טיילר באורס.

באורס טועה, עף מעל לפרונט של האופנוע אך למזלו לא נפצע ולא נדרס ומצליח לחזור שוב לאופנוע ולהניע אותו אך הוא ממוקם כעת רק במקום העשרים.

הזינוק המחודש שינה סדרי עולם וג'סטין הילה שהיה בחמישייה הראשונה ממוקם כעת רק במקום ה-13 בזמן שביסקגליה שהוביל את המרוץ הקודם עד שנעקף על ידי ווב ממוקם כרגע חמישי. ההקפה השישית נגמרת והשביעית מתחילה, פלסינג'ר תוקף את אוזבורן ומצליח לעקוף אותו.

ג'סטין היל, שפתח את המרוץ הזה בצורה נוראית מצליח להגיע עד למקום התשיעי ומכוון את הכידון אל כיוונו של אלכס מרטין שזכה בפודיום הראשון שלו בסבב הקודם אך הפעם לא נראה כמי שיכול לתת פייט לחבורת החוד ובעצם חזר למקומו הטבעי.

ווב, שעד עכשיו בחן את נלסון, יוצא לעקיפה בקו החיצוני של פנייה ימנית, נלסון חוזר פניה הבאה ומנסה לקחת בחזרה את ההובלה אך ווב חותך את הסיבוב שמאלה, נכנס מתחתיו של נלסון באגרסיביות וחדות ובסופו של דבר מצליח לייצר מומנטום נכון לשמור על המקום הראשון.

הגענו להקפה העשירית ועם עוד חמש עד לסוף המרוץ הזה פלסינג'ר בדרך לפודיום הראשון שלו אם יצליח להדוף את אוזבורן שנחוש מאוד לסיים על הפודיום כאשר מאחוריו במקום החמישי נמצא שיין מקלרף עם מרוץ מצויין.

מכאן ועד לסוף המירוץ, חבורת החוד לא משתנה וקופר ווב לוקח את הנצחון השלישי שלו לעונה זו בזמן שנלסון שניצח את המרוץ הראשון של העונה מצליח שוב לחזור אל הפודיום ומסיים במקום השלישי לפני ארון פלסינג'ר שסוגר את הפודיום לראשונה.

דאנג'י חוגג. יופי של מירוץ

450

הגייט נופל ובלייק באגת' טס כמו שד משחת אל עבר הפנייה הראשונה ולוקח את ההולשוט הראשון שלו, כאשר מייק אלסי צמוד אליו במקום השני, ריאן דאנג'י שלישי, קול סילי רביעי, וינס פריזי חמישי מרשים, כנארד שישי, ג'ייסון אנדרסון שביעי, צ'אד ריד שמיני, קן רוקזן תשיעי, ג'סטין בארשה עשירי ואיליי טומאק במיקום ה-11 לאחר שזינק מהעמדה השנייה הטובה ביותר, צפוף צפוף כמו שאנחנו אוהבים לראות.

אלסי מתדרדר אחורה ובסיום ההקפה הראשונה דאנג'י עולה למקום השני בזמן שקול סילי מתמקם לו שלישי. כנארד רביעי ואלסי יורד למקום החמישי כאשר מאחוריו מתמקם לו קן רוקזן שלוקח איתו גם את איליי טומאק. דאנג'י יושב לבאגת על הזנב ומנסה לעקוף אך באגת שידוע בעקשנותו לא מוותר ונלחם על המקום שלו.

דאנג'י נחוש מאוד ומשלים עקיפה חזקה ביותר על באגת שעוד לא מספיק להתאושש וכבר נעקף גם על ידי סילי. רוקזן יודע שצריך למהר ועוקף את אלסי בדרכו אל כנארד שמצידו לא רוצה את רוקזן על הזנב שלו ומזדרז לעקוף את באגת ולשים חוצץ בינו לבין הרוכב הגרמני.

חולפות להן עוד שתי הקפות ואלסי כבר לא פקטור בקרב על הפודיום ונעקף על ידי טומאק, אנדרסון וריד. כנארד מצמצם במהירות על סילי ומנסה למצוא דרך להיות מהיר יותר מבן קבוצתו הצעיר כאשר על הדרך הם גם מצמצמים את הפער מדאנג'י.

באגת במקום הרביעי מעקב את רוקזן ומקרב אליו את טומאק. רוקזן טועה בפניה שמאלית, טומאק מזהה את ההזדמנות ומנסה לעקוף אך רוקזן מתעשת על עצמו מהר מאוד ושומר על המקום שלו בחירוף נפש אל מול התקפות חוזרות ונשנות של טומאק.

מניין ההקפות הולך ויורד ובהקפה התשיעית דאנג'י נראה בשליטה כמעט מלאה על המרוץ, למה כמעט? קול סילי זה למה, סילי לא מאבד קשר עין עם דאנג'י ומצליח לשמר את הלחץ על מוביל האליפות, גם אם לא באמת יכול לתקוף אותו הוא עדיין בקשר עין איתו, מרשים מאוד במיוחד עם זוכרים שזו עונת הבכורה של סילי בקטגוריה הבכירה.

רוקזן מצליח סוף סוף לעקוף את באגת במהלך מדהים של רצף פניות שמתחיל עם פנייה ימינה, שמאלה ושוב פעם ימינה ומציב את עצמו בנקודת עקיפה אופטימלית וחכמה.

טומאק, שרואה איך גם רוקזן וגם הפודיום הולכים ומתרחקים להם מתחיל להכין את באגת לעקיפה עם גלגל פה וגלגל שם אך לא מצליח לעקוף עדיין, לא מוותר מנסה שוב ומצליח לגרום לעקיפה שלו להידבק כמו שצריך.

הקפה עשירית וכנארד צמוד לסילי, עושה כל מה שיכול אך לא מצליח ומאבד את הקדמי וכך גם הסיכוי לפודיום. כאשר רוקזן וטומאק עוקפים אותו, אכזבה ענקית לרוכב שניצח במרוץ הקודם. דאנג'י רוכב מדהים היום כאשר גם המסלול שקשה במיוחד היום עם חול רך מצד אחד וקפיצות צמודות במיוחד מצד, מתאים מאוד לסגנון הרכיבה החלק, מהיר, ונטול הטעויות שלו.

טומאק ממוקם רביעי ובעצמו אמר לפני המרוץ שהוא חייב לסיים היום על הפודיום אם הוא רוצה להשאר במשחק האליפות וכרגע הוא תקוע מאחורי רוקזן שנראה כמי שהתעייף קצת אל מול טומאק שנראה אגרסיבי ומהיר מתמיד ומנסה לעקוף את רוקזן שמצידו עסוק לא רק בהגנה על המקום שלו אלא גם בהכנה להגעה למצב של התקפה על סילי, שלושה רוכבים ורק שני מקומות על הפודיום מצריכים משלושת הרוכבים חשיבה ותכנון מוקדם לפני כל מהלך שיעשו.

נכנסים להקפה האחרונה וטומאק לא מבזבז זמן, עוקף את רוקזן על הפנייה הראשונה וחותר למגע עם סילי שמצידו מגביר את הקצב ומראה שיש לו את המהירות, הכשרון והנחישות שצריך להיום.

דאנג'י מגיע אל דגל השחמט ומנצח בפעם הראשונה העונה ובכך מגדיל את הפער בינו לבין רוקזן ל-11 נק'. סילי מצידו מצליח לשמור את טומאק מאחוריו ומסיים במקום השני לראשונה בחייו בקטגוריה זו בזמן שטומאק רושם לעצמו עוד פודיום וגם מצליח להביס את יריבו המר ביותר קן רוקזן.

עוד סבב אחד הסתיים לו לאחר הרבה דרמות ושינויים כאשר סוף סוף דאנג'י רושם לעצמו נצחון העונה בזמן שסילי מראה לאוהדיו ולקבוצתו שהוא ראוי לאופנוע המפעל שבידו העונה וטומאק מראה לרוקזן את האגזוזים ומחזיר לעצמו קצת בטחון. לגבי רוקזן צפו לראות אותו נותן בראש בסבב הבא שיערך בעיר סן דייגו במוצ"ש הבא.

250 מערב תוצאות סופיות
1. קופר ווב
2. ג'סי נלסון
3. ארון פלסינג'ר
4. זאק אוזבורן
5. מאט ביסקגליה
6. שיין מקלרף
7. ג'וש הנסן
8. ג'סטין היל
9. אלכס מרטין
10. קול מרטינז

250 מערב אליפות
1. קופר ווב – (ימאהה) 111נק'
2. ג'סי נלסון- (ק.ט.מ.) 93נק'
3. זאק אוזבורן – (הוסקוורנה) 87נק'
4. טיילר באורס- (קאוואסאקי) 84נק'
5. ג'סטין היל- (ק.ט.מ.)78נק'

450 תוצאות סופיות
1. ריאן דאנג'י
2. קול סילי
3. איליי טומאק
4. קן רוקזן
5. טרי כנארד
6. צ'אד ריד
7. בלייק באגת
8. ג'סטין בארשה
9. ג'ייסון אנדרסון
10. ג'וש היל

450 אליפות
1. ריאן דאנג'י- (ק.ט.מ.) 107נק'
2. קן רוקזן- (סוזוקי) 96נק'
3. איליי טומאק- (הונדה) 84נק'
4. טרי כנארד- ( הונדה) 84נק'
5. ג'ייסון אנדרסון – (הוסקוורנה) 74 נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 08:16-24.