טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
יוצא לדרור


   16-08-2007, ערן שלמה   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

דרור כהן מרותק לכסא גלגלים כבר 15 שנים , בינואר 2008 הוא ישתתף בראלי הארוך והקשה ביותר בעולם , ראלי פריז-דאקר.

טייס הקרב הצעיר שנקלע לתאונת דרכים לפני כ-15 שנים ,נותר משותק ברגליו ומאז הוא מתנייד בעזרת כסא גלגלים. את הרחמים העצמיים דאג דרור כהן (39) להותיר מאחור מהר מאוד , כשהוא רואה לנגד עיניו משפט אחד ברור "המעז מנצח", משפט שלכאורה נשמע כקלישאה בעיני רבים , הוא אבן דרך לרגליו הכושלות. כהן , חובב ספורט אקסטרים מושבע כבר כבש מספר פסגות ,הוא היה אלוף ישראל בשייט ובסקי ואף הגדיל לעשות בשנת 2004 כשזכה במדליית זהב יחד עם הצוות הישראלי בשייט מפרשיות .


בשנת 2002 היה לנכה הראשון אי פעם שהשתתף בראלי פריז- דאקר אך נאלץ לפרוש בשל תקלות טכניות ברכב . בחודש ינואר 2008 ינסה כהן שוב לכבוש את היעד בראלי המסוכן והקשה ביותר בעולם ולהקיף את אגם הורוד בדאקר.לא בכך מספק כהן אלא גם מצהיר כי היעד שלו הוא להגיע בן 25 המקומות הראשונים בדירוג הכללי , משימה שנראית בלתי אפשרית . כמו שהספקתם להבין "בלתי אפשרי" הוא מונח שלא קיים בלקסיקון של כהן . שברולט סילברדו מבית היוצר של עידו 4X4 כהן ,עברה סדרת שיפורים מקיפה החל משילדת צינורות מותאמת למרוץ מסוג זה ועד לאחרון הבולמים , דרך גיר אוטמטי ,בולמים ,צמיגים ואיך אפשר בלי התאמה אישית לצרכיו של כהן.

פריז- דאקר
 הראלי הקשה ביותר בעולם ,מתנהל מדי שנה כבר 30 שנה ברציפות. 8696 ק"מ מפרכים של דרך מדברית מפרידים בין קו ההזנקה מליסבון לאגם הורוד בדאקר (בירת סנגל) .בשנת 2008 יתחרו כ-800 משתתפים בהם 23 נשים על גבי כלי רכב ביניהם ג'יפים,באגים,טרקטורונים,אופנועים ואחד דרור כהן מגובה בנווט סלע הר ציון והמכונאי עידו כהן על גבי הסילברדו הייחודי .

רכב שנבנה במיוחד
עידו כהן הבעלים של סדנת הרכב המתמחה בשיפור רכבי שטח ,עמל על הרכב המיוחד כארבעה חודשים.הרכב בעל תיבת ההילוכים האוטומטית הוא מראה נדיר בראלי מסוג זה אך משרת את מגבלותיו של דרור. משקל הרכב כשני טון ,בלבו פועמים שמונה צילנדרים לאורך של 5.7 ליטר, על הלב חתום שברולט LS6 . מערכת השרירים מניבה לא פחות מ400 כוחות סוס אימתניים שישתו בשוקת בנזין נטול עופרת.

פרטים נוספים אודות דרור ,הרכב ואפשרות לתרום למען המסע תוכלו למצוא באתר שהקים כהן במיוחד לצורך המרוץ http://www.dror-dakar.com/

אנו מאחלים לדרור בהצלחה ומחזיקים אצבעות . התמונות בגלרייה ממסיבת ההשקה של הרכב ויריית הפתיחה הרשמית למסע של דרור.

תגובות...

לגלריה...
כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 08:26-24.