טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
קבוצת הפורמולה הישראלית הראשונה יוצאת לדרך


   17-02-2015, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

תכירו את ISRAEL F1, שצפויה להתחיל ולהתחרות כבר השנה

אירוע כזה לא קורה כל יום ובמחשבה שנייה - לא קרה אף פעם בישראל.

בפעם הראשונה בתולדות הענפים המוטוריים בישראל, הודיעה חברת "אוטו איטליה", יבואנית פרארי ומזראטי בישראל, על הקמתה של קבוצת פורמולה ישראלית, שתתחיל להתחרות במסגרת הפורמולה 4 כבר בחודש מאי הקרוב.

במסיבת עיתונאים שנערכה במשרדי החברה נחשף כי בקבוצה הושקעו כבר למעלה מ-4 מיליון שקלים, היא כוללת שמונה אנשי צוות - בר ברוך (שנוהג כבר בתחרויות ואביו ממקימי הקבוצה), נהג נוסף שיצטרף במהלך השנה, מכונאים, טכנאים, מדריך נהיגה וטבח. הקבוצה צפויה להשתתף במהלך השנה באליפות FORMULA F4 FIA ואליפות איטליה TROPY F2.

גיל ברוך, מייסד הקבוצה סיפר על התהליך ואמר: "לאחר מספר שנים של תחרויות פורמולה ברכבי העולם שבהם תמיד לקחנו חלק כישראלים בקבוצה זרה, הגעתי למסקנה כי הדרך הנכונה, אשר תהווה בסיס מוצק לשם התקדמות בסולם שלבי הפורמולה העולמית הינה הקמת קבוצת מרוצים כחול לבן. אני מקווה שאצליח למסד ולייצג את שמה של ישראל בכבוד ברחבי העולם".

הקבוצה תשתמש בשני רכבים, שנחשפו לראשונה ונראים כמו חלום רטוב של כל נהג פורמולה צעיר. שני הרכבים "הישראליים" הראשונים בעולם יהיו רכבי הפורמולה F3 ו-F4. את הקבוצה יוביל בר ברוך בן ה-18 שנבחר ב-2013 לאחד מעשרת הנהגים הצעירים הטובים בעולם ומתחרה בימים אלו בליגת פורמולה 4 FIA באיטליה.

Formula F4 FIA
מדובר במכונית פורמולה חדשה, תוצרת TATUUS אשר ייצורה החל בשנת 2014 בהתאם לדרישות ותנאיFIA כי מכונית זו תהווה כשלב המקצועני הראשון בסולם ההתקדמות לפורמולה1. הרכב משלב בסיס טכנולוגי דומה לפורמולה 1- מבנה קרבון מלא, מנוע 1.4 ליטר טורבו, תיבת הילוכים בסגנון "פדאלשיפט" וצמיגי פירלי. רכב זה מהווה תחליף לסוגי פורמולות קודמות, אשר היו נהוגות בעולם, כגון: פורמולה BMW, פורמולה F3 OPEN EUROPE וכד'.

Formula F3
מדובר בדגם דאלארה 308, Limited Edition ,גוף קארבון, מנוע Fiat Racing Powertrain ובעל הספק הגבוה בקטגוריה. כמו כן, הרכב יכול לשמש להשתתפות בקטגוריות מסוימות של פורמולה 3 ובקטגוריה ייחודית שנקראת F2 ITALY TROPY.

לדברי אורן חדד, מנכ"ל אוטו איטליה הוסיף: "זהו יום חג לספורט המוטורי בישראל ולחובבי הספורט המוטורי בארץ ואנו גאים לארח את הקבוצה בבית אוטו איטליה. החיבור בין הקבוצה, רכבי הפורמולה והספורט המוטורי לאוטו איטליה ולמותגי על כמו פרארי ומזארטי הוא חיבור טבעי". נמשיך לחזק ולסייע לקבוצה. אין לי ספק כי הקבוצה תיכנס לספרי ההיסטוריה בתחום הספורט המוטורי בישראל".תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 03:39-24.