טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
ריד מיי ליפס


   26-02-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

שמונה מירוצים כבר מאחורינו ונדמה שבאמת כל אחד יכול לזכות השנה. ריד, דאנג'י, או רוכב מפתיע? טל דשא עם הכנה למירוץ הבא

הסבב ה-8 באליפות ה-monster energy supercross האמריקאית סיפק לנו לא מעט הפתעות כאשר בקטגוריה הבכירה יש לנו מנצח חדש-ישן בדמותו של צ'אד ריד, שסוף סוף חזר למדרגה הגבוהה של הפודיום.

אך האקשן האמיתי היה בקטגוריית הלייטס, בה ניצח את הסבב השני של הלייטס מזרח לא אחר מאשר אלוף המוטוקרוס לייטס הטרי, ג'רמי מרטין, כאשר יריביו העיקריים לאליפות הסופרקרוס, מרווין מוסקין, ג'סטין בוגל ומרטין דבאלוס סיימו גם הם ברביעייה הראשונה, מה שמבטיח לנו אקשן מטורף בסבב הקרוב שיתקיים גם כן באולם ג'ורג'יה באטלנטה.

450
צ'אד ריד הוא דמות טרגית בעיני. בעונה שעברה ניצח מרוצים והיה חזק בתמונת האליפות עד שנפצע ונאלץ לסגור את העונה. בעונת המוטוקרוס היה ריד עדיין קצת שבור ולא בכושר רכיבה אולטימטיבי ולקח לו עד לסבב השמיני באליפות בעונה הנוכחית לנצח את מרוץ. נכון, הוא אמנם ניצח, אך קשה להאמין שיוכל להחזיר את עצמו לתמונת האליפות, וחבל - מכיוון שמדובר ברוכב המבוגר בסבב, ובאמתחתו ישנם כבר שתי אליפויות סופרקרוס.

את הסיפור האמיתי של האליפות הזאת סיפק לא אחר מאשר קן רוקזן בעיני. לפני שנעבור אליו, צריך לומר כמה מילים על דאנג'י וטרי כנארד. ריאן דאנג'י הוא הרוכב הכי עקבי שראיתי. כל עונה הוא עקבי, אך בעונה זו הוא שובר אפילו את השיאים של עצמו כאשר הוא מסיים או על הפודיום או מנצח, ועם שני ניצחונות וארון מלא בגביעי פודיום מעונה הנוכחית, לא נראה שיש מישהו שיוכל לעצור אותו מלקחת את האליפות בעונה זו, גם אם לפעמים נראה שחסר לו את האקסטרה רוח קרב.

היכולת של דאנג'י לשמור על איפוק ולסיים על הפודיום בלי לסכן את עצמו בהתרסקות מעוררת הערצה ועם 2 נצחונות עד עכשיו, העונה אף אחד לא יכול לומר שהוא לא מנצח מספיק מרוצים. דאנג'י, כנארד ורוקזן לקחו כל אחד 2 ניצחונות עד עכשיו.

טרי כנארד הוא רוכב מדהים, לוקח העונה ניצחונות ופודיומים ומראה לכולם שהוא חזר לעצמו וכל עוד לא יפצע הוא עוד מסוגל לקחת את תואר האליפות מבחינה תאורטית, הבעיה היחידה של כנארד היא ריאן דאנג'י שלא מתרסק ולא נפצע אך אם דאנג'י יטעה, כנארד הוא הראשון שיקפוץ על המציאה ויגנוב את ההובלה בטבלת האליפות.

מי שכן מאכזב עד מאוד הוא קן רוקזן. רוקזן לקח את אליפות המוטוקרוס האמריקאי בקיץ האחרון ופתח את העונה בסערה עם ניצחון, בדיוק כמו בתחילת העונה שעברה, וכמו שכתבתי בתחילת העונה - לרוקזן יש נטייה לפתוח את העונה חזק, לפשל לקראת אמצע העונה ואז כמה מרוצים לקראת סוף העונה לחזור לעצמו ולנצח מרוצים.

אך אם הוא רוצה לקחת את אליפות הסופרקרוס מול דאנג'י זה לא יספיק, לא בעונה זו ולא בעונה הבאה. בסבב ה-8 התרסק רוקזן לפני המירוץ ובמהלך המרוץ, מה שמראה על כושר ירוד באופן יחסי בעקבות ההתרסקויות שלו וההחלמה של גופו הכואב, ולא בגלל שהוא לא מתאמן מספיק, אך בעיקר החוסן הנפשי של רוקזן עוד טעון שיפור, אך אין לי שמץ של ספק שאגדת הסופרקרוס ריקי קרמייקל ומאמנו האישי של רוקזן עובדים על זה חזק. בכל זאת, מדובר ברוכב שניצח את אליפות המוטוקרוס של הקיץ ולכן אי אפשר לפסול אותו אפילו לשנייה.

מי שבאמת מאכזב הוא אילי טומאק. טומאק הוא רוכב סופר כישרוני שמסוגל לתת הקפות מהירות מכל שאר הרוכבים על המסלול אך כנראה שעדיין לא הבשיל לרוכב שיכול לקחת אליפות סופרקרוס בקטגורית ה-450 ועדיין צפו לראות אותו מנצח עד סוף העונה , אם לא יפצע.

250 מזרח

אלוף המוטוקרוס האמריקאי לשנת 2014 בקטגוריה זו הוא ג'רמי מרטין, אשר גם לקח את הניצחון הראשון שלו בעונה זו בסבב ה-8 של הכללי, וה-2 ספציפית של אליפות הסופרקרוס לייטס מזרח.

מרטין הוא רוכב חייתי, קילר אמיתי ומעניין לראות איך הקרב על האליפות בינו לבין מוסקין ובוגל יתגלגל במרוצים הקרובים. מרווין מוסקין הצרפתי גם הוא רוכב מדהים, ולאחר שבעונה הקודמת הוא לא התחרה בעקבות פציעה ובעונת 2013 כמעט ולקח אליפות סופרקרוס, אלמלא ויל האן מקלקל לו את התוכניות.

העונה הוא בא מוכן, לקח את הסבב הראשון של אליפות המזרח לפני כשבועיים וסיים בשבוע שעבר במקום השני, כך שיש לו ניצחון אחד ומקום שני. זה מראה הרבה על תהליך ההתבגרות והבשלה שעבר על מוסקין כאשר בניגוד לפעם, הוא לא מאבד את הראש גם כאשר הוא טועה (וראינו אותו טועה במהלך המרוץ האחרון) לוקח לעצמו שתי שניות, מתאפס וחוזר לרכב ולתקוף בכל הכוח.

מי שעוד מפתיע לטובה הוא ג'סטין בוגל אשר סיים במרוץ הראשון במקום השני ובמירוץ הזה במקום השלישי, עקביות לשמה ואם ימשיך כך, יש סיכוי שייקח גם העונה את כתר האליפות מכיוון שלמרות שלא ניצח עד עכשיו, הוא היה בשני הסבבים שנערכו עד כה בסביבת המנצח ואם וכאשר הרוכב שמוביל את המירוץ יטעה, הוא שם בכדי לקחת ממנו את הנצחון, אך אין ספק שסוגל צריך להרים את הרף מעט בכדי לקחת את האליפות העונה.

השאלה היא האם יש לו ולאופנוע שלו את היכולת לתת את האקסטרה שמנעו ממנו לנצח בשני הסבבים שנערכו עד כה באליפות המזרח.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 08:31-24.