טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
נקודת הדאנג'י


   12-03-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הסבב ה-11 של אליפות הסופרקרוס האמריקאית שיערך באינדיאנאפוליס מביא לנו שתי קטגוריות, שני רוכבים שונים ויצרן אחד, אוסטרי, מתי לאחרונה זה קרה?

450

עם פתיחתה של עונת 2015 היו כמה וכמה רוכבים אשר יכלו לקחת את האליפות, רוקזן הגיע חם מהתנור עם אליפות מוטוקרוס וגם ניצח פעמיים עד כה העונה, אך העונה שלו הולכת מרעה לגרועה ככל שהיא מתקדמת.

עד כמה רעה? לצערנו, רוקזן נקע את הקרסול לפני הסבב ה-10 ולא התחרה, לא ברור האם יתחרה בשבת הקרובה אך מה שכן בטוח שעכשיו זו הדקה התשעים ואם לא ישלוף שפן מכובע הקסמים העונה הזו הולכת לסמן אותו כרוכב חלש מנטלית, כמה שזה נשמע כמו אבסורד, ההתלחששויות בפאדוק כבר קיימות.

טרי כנארד הינו עוד רוכב אשר פתח את העונה בסערה וגם ניצח פעמיים עד כה, במה שהיה נראה כמו רוכב שהתבגר ולמד עקביות מהי. אז קיבלנו את כנארד המוכר, זה שאו שנותן פייט ומסיים עם פודיום או ניצחון, או זה שנותן לראש שלו להכתיב את העניינים ומתרסק. חבל שכן עצם העובדה שדאנג'י די דשדש בתחילת העונה, נתנה לרוקזן נקודת פתיחה טובה שהם יכלו לנצל טוב יותר.

גם טומאק מאכזב העונה. הרוכב כבר לא רוקי ולמרות הפודיומים הוא אמור להילחם על הנצחון ועל האליפות וזה לא קורה נכון לעכשיו. מה שכן קורה הוא דאנג'י. ריאן דאנג'י , אדון דיזל בשבילכם נותן בראש, ניצח כבר ארבעה מרוצים העונה והיד עוד נטויה עם בטחון עצמי בשמיים, אופנוע שכנראה שהוא הכי טוב בסבב נכון לעכשיו ובואו לא נשכח, יש לו גם את מנהל הקבוצה הטוב באליפות, רוג'ר דקוסטר התותח שדאג לשמור על דאנג'י לאורך כל הקריירה שלו בקטגוריה הזו למעט עונה אחת.

ריד זכה גם הוא לנצח העונה במרוץ מעולה שלו, ששם אותו על המפה מחדש לאחר שכולם כולל כולם סימנו אותו כרוכב זקן ומנוסה שגמר את הסוס, וגם אם לא יקח עוד נצחון העונה הוא את שלו עשה לשנת 2015.

מי שמפתיעים הם קול סילי ובלייק באגת. שני הרוכבים הללו פשוט מביאים תוצאות ובמיוחד קול סילי שמרגע לרגע נראה יותר ויותר כרוכב שיקח נצחון העונה. גם באגת מפתיע בעקביות שלו ואף לקח את המקום השלישי בסופש האחרון עם רכיבה עיקבית וחזקה בניגוד לבאגת של פעם שהיה רוכב חזק מאוד אך חסר עקביות לחלוטין ואם ימשיך כך גם הוא יכול עוד לקחת נצחון מתישהו העונה.

אך לא באגת ולא סילי הם אלו שיכולים לעצור את דאנג'י, למעשה רק הוא יכול לעצור את עצמו. על דייבי מילספס כבר אין מה לדבר והוא צריך לבדוק את עצמו ואת הקבוצה טוב טוב, מה שבטוח הוא שלא זו היתה הכוונה של קאוואסאקי כאשר החתימו אותו, בטח ובטח כשהוא קיבל אופנוע מוכח שכבר לקח אליפות, ארבע פעמים ברציפות.

250 מזרח

האליפות הזו גם היא שייכת כולה ל-KTM עם הרוכב הצרפתי המוכשר מרווין מוסקין. מוסקין כנראה שיקח העונה את האליפות, אלא אם כן יפצע, שכן חוץ מג'סטין בוגל וג'רמי מרטין אין אף אחד שיכול להתקרב למהירות ולעקביות שלו, וגם הם לא באמת קרובים אליו.

האכזבה הגדולה היא מרטין אשר לקח את אליפות המוטוקרוס בקיץ האחרון, ההפתעה הגדולה היא בוגל שמראה עקביות ראויה לשמה ואם אכן מוסקין יטעה בוגל יהיה שם בכדי לקחת את האליפות, כמו שעשה בעונה שעברה, שהביאה לו אליפות על חודו של אלוהי העקביות, שכן לא מדובר ברוכב שמקרין יכולת של אלוף, אך בלי קשר לכל האמור לעיל הוא כן אלוף ולכן אי אפשר לפסול אותו.

מי ינצח בשבת הקרובה, כנראה שמוסקין, אם לא הוא אז או בוגל או מרטין, ואולי בכלל דבאלוס יתעורר על עצמו ויפתיע. יהיה המנצח אשר יהיה הקטגוריה הזו חייבת להתחיל לספק יותר אקשן, במתכונת הנוכחית היא על גבול המשעממת.תגובות לכתבה
1.יוסף המספר 12-03-15
טל,
קח הערה בונה.
תתחיל לקרוא קצת יותר חומר, לבקר בכמה אתרים בנושא ולהתמצא קצת יותר לעומק.
אתה כותב הרבה מאד דברים לא נכונים שמבוססים על חוסר ידע בסיסי בתחום.
לכתוב סתם דברים ללא ידע וללא בסיס זה לא רציני ואם חשוב לך להיות כתב מקצועי כדאי להעלות קצת את רמת הידע (וגם את רמת הכתיבה לא יזיק)
2.טל דשא 12-03-15
חוסר ידע בסיסי? רמת כתיבה? מפריע לך אתה לא חייב לקרוא (אגב שים לב שהשתמשתי בשם האמיתי שלי בניגוד ל....)
3.יוסף המספר 12-03-15
דווקא יוסי הוא השם האמיתי שלי - תתפלא, ואם תרצה בהזדמנות אני אוכל להפנות אותך:
א. לקרוא קצת יותר חומר שימנע ממך להמשיך ולכתוב דברים לא נכונים ברמת התוכן
ב. ללמוד קצת תחביר בסיסי, כדי להביא אותך לרמת כתיבה נסבלת

אני לא חייב לקרוא, אבל כרגע זה בעיקר משעשע אותי
4.טל דשא 12-03-15
לא מתווכח עם מומחים. לילה טוב.
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 16:30-24.