טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סופרקרוס: יום גדול להונדה, פחות מוצלח לק.ט.מ.


   22-03-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

אליפות הסופרקרוס הגיעה לדטרויט לקראת הסבב ה-12 של עונת 2015 ובשתי הקטגוריות קיבלנו אקשן למכביר וראינו את ק.ט.מ. מורדת מהמדרגה הגבוהה על הפודיום, מי ניצח? התשובה לשאלה זו טמונה בכתבה

250 מזרח

בלילה שבין שבת לראשון נערך בפורד פילד שבדטרויט המרוץ ה-12 באליפות הסופרקרוס. לאחר שהשערים נפלו, ראינו את ג'סטין בוגל על ההונדה מגיע ראשון לפנייה הראשונה ולוקח את ההולשוט. אחריו הגיעו אר.ג'יי המפשייר, מרטי דבאלוס, אנתוני רודריגז וג'ואי סבאטג'י. מרווין מוסקין, שניצח במרוץ הקודם באינדיאנפוליס, התחיל גרוע ולאחר הפנייה הראשונה היה רק במקום ה-9.

קצת לאחר מכן ניסה דבאלוס לעקוף את המפשייר ולעלות למקום השני, אולם נכנס בו וגורם לשניהם להתרסק. מי שמנצל את התאונה הוא סבאטג'י שמצליח להתקדם, וגם מוסקין, שבינתיים הצליח להתאפס על עצמו ועלות למקום השישי ומשם לרביעי בעקבות התאונה. כל זה כמובן לא משפיע על בוגל שממשיך לדהור מקדימה ומגדיל את הפער ל-6.4 שניות.

כעת הפוקוס עבר לקרב על המקום השלישי, כשמוסקין מנסה לעקוף את רודריגז ויוצא להתקפה בבאמפים. האחרון מנסה למנוע את העקיפה וכמעט נוגע ברוכב הצרפתי, אבל זה לא עוזר לו, ומוסקין עובר אותו. רודריגז נחלש מעט ובהקפה השביעית דם ג'רמי מרטין עוקף אותו.מוסקין, בינתיים, כבר תיכנן את העקיפה על סבאטג'י שבמקום השני. הפער ביניהם נחתך כל הזמן, ובהקפה השמינית הוא מכין את ההתקפה. בקטע הבאמפים, הצרפתי לוקח את הקו הפנימי, פותח גז בזמן ובמקום הנכון ומשלים עקיפה נקיה ומרשימה. סבאטג'י לא מוותר, נותן גז גם הוא, ונוחת מקפיצה בעמדת התקפה, דופק בלוק פס יפה על מוסקין ומשלים את העקיפה בצורה יפה ואגרסיבית, כמו שאנחנו אוהבים לראות.

אבל גם מוסקין לא מוותר, מכין את העקיפה בחזרה ועוקף את סבאטג'י בפנייה ימינה בצורה נקייה ביותר, בלי לקחת סיכונים מיותרים.

בינתיים, בקדמת המרוץ, בוגל פתח פער עצום של יותר מ-7 שניות ועושה את דרכו לנצחון הראשון שלו בעונת 2015. 7 הקפות לסיום ומוסקין מנסה לצמצם את הפער אל בוגל אך זה חסר סיכויי, רוכב גייקו הונדה נמצא בליגה משלו היום. הקפה אחרונה ובוגל לוקח את הנצחון הראשון שלו לעונה זו אך לרוע מזלו הוא לא מצמצם יותר מדי בנקודות על מוסקין מכיוון שזה מסיים היום במקום ה-2 כאשר סבאטג'י שלישי, מרטין רביעי ורודריגז חמישי.

250 מזרח תוצאות סופיות בדטרויט:
1. ג'סטין בוגל
2. מרווין מוסקין
3. גו'אי סאבטג'י
4. ג'רמי מרטין
5. אנטוני רודריגז
6. קולט ניקולס
7. קייל קונינגהם
8. מיטשל הולדנברג
9. ג'יימס דקוייטיס
10. ג'ייס אואן

250 מזרח אליפות:
1. מרווין מוסקין- (ק.ט.מ.) 144נק'
2. ג'סטין בוגל- (הונדה) 131נק'
3. ג'רמי מרטין- (ימאהה) 103נק'
4. ג'ואי סאבטג'י- (קאוואסאקי) 93נק'
5. אר.ג'יי המפשיר- (הונדה) 84נק'

450

מקצה ה-450 נפתח ללא קן רוקזן שטרם חזר להתחרות בגלל הפציעה, וללא טרי כנארד וג'ייק ויימר שנכנסו אחד בשני באימונים ושניהם לא היו כשירים להתחרות אחרי שכנארד נחת על הכתף של וויימר ושניהם שספגו פציעות. כרגע לא ידוע מצב הפציעות שלהם ואם יחזרו להתחרות בסבב הבא.

למרות זאת, המרוץ נפתח בצורה מדהימה. זינוק מטורף של אנדרו שורט הביא לו שוב פעם את ההולשוט, בפעם המי יודע כמה העונה, כאשר בלייק באגת תופס את המקום השני וריאן דאנג'י את השלישי. דאנג'י לא מבזבז זמן ועוקף את שורט ובאגת בדרכו למקום הראשון בזמן שדייבי מילספס שפתח חמישי גם נותן בראש ועולה למקום השני אחרי שעקף לא פחות מ-4 (!) רוכבים בשתי הפניות הראשונות של המרוץ, מטורף .

דייבי מילספס נצמד לדאנג'י כאשר מאחוריהם מתמקם לו אילי טומאק שפתח מעמדת הזינוק הטובה ביותר ונזרק למקום ה-8 בפנייה הראשונה. טומאק נראה מהיר ביותר לאורך כל הסופ"ש. הוא נצמד למילספס, עוקף אותו בלי בעיה וישר סוגר על דאנג'י שלמרבה הפלא דווקא היום לא מצליח לנער את טומאק שרוכב מעולה ובעיקר מהיר ואגרסיבי בטירוף.בינתיים מאחורי שני המובילים נמצא קול סילי שפתח במקום ה-11 והצליח להגיע עד למילספס, מבשל עקיפה, מבצע ויוצא עם ידו על העליונה ומוכיח שוב פעם שאופנוע ההונדה 450 שלו פשוט תפור על סגנון ויכולת הרכיבה שלו. מרשים מאוד מצד רוכב כה צעיר וחסר נסיון בקטגוריה.

הקפה חמישית וטומאק מאותת לדאנג'י על עקיפה שמתקרבת ובאה, דאנג'י מגיב ומתחיל ללחוץ חזק אך טומאק לא מתרגש, צובר מומנטום מטורף, נכנס לסיבוב מאחורי דאנג'י עם עודף מהירות, תופר V פסיכי שנגמר בבלוק פס מטורף ואגרסיבי על ריאן דאנג'י, שלראשונה מזה ארבעה מרוצים מוצא את עצמו ללא תשובה ליכולת של רוכב גייקו הונדה התותח.

ווסטון פייק מתרסק בצורה קשה אחרי קפיצה עם אובר-שוט מטורף של הקפיצה וכמעט ונוחת על דייבי מילספס בתוך פנייה שמאלה. לא מתאים לפייק לעשות טעות כזו של רוכב חסר נסיון, וההתרסקות היא פשוט לא נורמאלית. במזל פייק לא שבר מיליון עצמות בגוף שלו וצריך לומר תודה לאלוהים שלא סיים את הקפיצה הזו בבית החולים.

גם ג'ייסון אנדרסון מתרסק התרסקות מוזרה מקפיצה קטנה ולא משמעותית אך הוא נראה בכאבי תופת. עוד התרסקות לרוכב המוכשר הזה שהעונה מראה יכולת טובה לצד חוסר בגרות, אך עם פוטנציאל מטורף להמשך הדרך.

הקפה עשירית וטומאק מוביל על דאנג'י בכמעט 4 שניות בזמן שאנדרו שורט שפתח נהדר ממוקם 6 ונמצא תחת מתקפה של בלייק באגת ששוב מגלה בגרות ועקביות מפתיעה ביחס להיסטוריה שלו. באגת משלים עקיפה על שורט אך שני הרוכבים לא עומדים בקצב ומתדרדרים אל המקום ה-8 ותשיעי בהתאמה בסוף המרוץ.

לפניהם, צ'אד ריד מגיע לדייבי מילספס וגם עוקף אותו בדרכו למקום ה-4, אך כל האקשן הזה מסביב לא משנה את העובדה שטומאק לוקח את הנצחון השני שלו לעונת 2015 ומצליח לשבור את רצף הנצחונות של דאנג'י שמסיים את המרוץ במקום השני. ההפתעה הגדולה היא קול סילי שמסיים במקום השלישי לפני צ'אד ריד ודייבי מילספס שמסיימים במקומות הרביעי וחמישי בהתאמה.

עוד סבב תם ונגמר לו ואפשר לומר שהונדה הצליחה לסגור פער עצום מק.ט.מ. שני רוכבים שלה בקבוצת גייקו הונדה ניצחו בשתי הקטגוריות, מה שרק מרתיח את העסק ויביא אותנו לסבב ה-13 בסימן שאלה אחד גדול: האם זהו מקרה בודד או שרוכבי הונדה יצליחו להדיח גם בסבב הבא את ק.ט.מ. ממעגל המנצחים? את התשובות נדע רק במרוץ הבא.

450 תוצאות סופיות בדטרויט:
1. אילי טומאק
2. ריאן דאנג'י
3. קול סילי
4. צ'אד ריד
5. דייבי מילספס
6. ג'וש גרנט
7. ברוק טיקל
8. בלייק באגת
9. אנדרו שורט
10. ג'סטין ברייטון

450 אליפות:
1. ריאן דאנג'י- (ק.ט.מ.) 271נק'
2. טרי כנארד- (הונדה) 204 נק'
3. אילי טומאק- (הונדה) 194נק'
4. קול סילי- (הונדה) 180נק'
5. צ'אד ריד- (קאוואסאקי) 170נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 13:36-24.