טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
נבחרת UPS ישראל תצא לרומניאקס 2015


   24-03-2015, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

11 רוכבים ישראלים יצאו לחמישה ימים ו-600 ק"מ של אדרנלין בהרי הקרפטים שברומניה לאחד האתגרים הגדולים בעולם המירוצים

11 רוכבים, על אופנועיהם, יצאו באמצע חודש יולי לרומניה על מנת להתחרות באחד האתגרים הקשים שהעולם המוטורי יכול להציב: הרומניאקס - מירוץ הראלי הארד-אנדורו הקשה בעולם.

קבוצת הרוכבים מקבלת חסות ממחברת UPS בישראל, נציגתה של חברת השילוח הגדולה בעולם, שבמסגרת פעילות הפרייט הימי של UPS תוביל את כל האופנועים מישראל להרי הקרפטים ברומניה.

על הרומניאקס
הרומניאקס מתקיים בקיץ, אחת לשנה בעיר סיביו שברומניה תחת חסות חברת משקאות האנרגיה – רד בול. במירוץ משתתפים 365 מטובי הרוכבים בעולם (מעל 40 מדינות) לאורך 5 ימים מפרכים בהרי הקרפטים. מירוץ מסוג זה מחייב סיבולת לאורך זמן, נחישות, מיקוד, מהירות ורכיבה תחת לחץ.

בשנת 2012 כשבמירוץ השתתפו 170 מתחרים, יצאו לראשונה 3 ישראלים לנסות את מזלם במירוץ המפרך, עליו ליקטו פיסות מידע ברשת. בשנת 2013 חגגו את מירוץ הרומניאקס העשירי מאז היווסדו, וההרשמה הגיעה לסף קיבולת המתחרים המאושרת ע"י המארגנים – 365, וביניהם 4 ישראלים.השנה יוצאים 11 ישראלים מאוגדים בקבוצת UPS להתחרות בראלי כשכל האופנועים וציוד הרכיבה האישי ישונע על ידי UPS לרומניה. בעבר השכירו הרוכבים אופנועים בחו"ל מה שפגם ביכולות כיוון שהיה מדובר באופנוע שלא הכירו כמו את האופנוע האישי שלהם. בנוסף, ברוב המכריע של המקרים האופנוע המושכר מתוחזק ובמצב מכאני נחות בהשוואה לאופנוע האישי. שילוח אופנוע אישי חוסך זמן התארגנות טרום המירוץ, כשכל המיגונים והמיתקונים נעשים בארץ מבעוד מועד.

ראלי הארד אנדורו:
המירוץ בנוי מיום פרולוג בעיר סיביו ו-4 ימים של רכיבת אנדורו בהרי הקרפטים ב-6 קטגוריות. קיצור של המילה האנגלית אינדורנס שפירושה סיבולת – Endurance. מירוצי אנדורו לאופנועים נמשכים מספר שעות מוגדר מראש או למרחק מוגדר מראש תוך התמודדות עם איתני הטבע, אמינות טכנית של כלי הרכב וקושי פיזי ונפשי של הנהגים או הרוכבים.

בתחום מרוצי השטח, מדובר במרוצים לפרקי זמן קצרים יותר לאופנועי שטח (במקרה של אירוע בודד) אשר נמשכים 5-2 שעות או אירועים שנמשכים כמה ימים ברציפות ובכל יום מתמודדים המתחרים במסלולים חדשים ואתגרים ברמה שונה.

לכל נקודת ביקורת ביום מירוץ יש זמן גג מותר. הגעה לאחר זמן הגג לא תאפשר המשך רכיבה על המסלול אלא יציאה ממנו בדרכים פשוטות וראשיות לנקודת הסיום. מותר לא לסיים יום אחד (עם קבלת זמני עונשין בהתאם לנקודה בה יצאת מהמסלול) אבל עדיין להמשיך את התחרות.

הפרולוג כולל:
ביום הראשון לאירוע, מציבים מכשולים מלאכותיים וקשים בשדרה המרכזית של העיר, הרוכבים מזנקים בהפרשים מדודים ל-2 מדידות זמנים. הזמן הטוב מבין 2 המדידות מביא את המהירים ביותר בכל קטגוריה, לעלות למרוץ אחד נגד השני אשר יקבע את סדר הזינוק ליום למחרת. הראשון שמגיע לקו הסיום הוא המנצח והוא הראשון לזנק למחרת. המכשולים כוללים גזעי עצים, צמיגים, מעברי מכשולים, סלעים, גשרים ועוד. לסרטון מהפרולוג של המירוץ ב-2013

על קבוצת UPS:
יוני לוי - מנהל מכירות, מטרו. האלוף הישראלי המעוטר ביותר בכל הזמנים. הציפייה לראותו ממוקם גבוהה מאד והיא ריאלית ביותר.
זיו כרמי - עו"ד. מהטובים והבולטים ברוכבי ישראל כיום. אלוף קטגורית E2 ב-2012 ובאמתחתו מספר מירוצים בינלאומיים.
תומר שמש - בעל בי"ס לרכיבה. אלוף ישראל פעמיים בקטגורית E3, השתתף במספר מירוצים ואירועים בינלאומיים. מקום 9 בקטגוריה בה השתתף ברומניאקס 2014.
גיל קינן - בעל סוכנות אופנועים. ממתחריו הישירים לרכיבה של תומר. רוכב מוכשר ומבטיח, שמכוון למטרה ועובד קשה לכבושה.
איציק קלנר - אדריכל. אלוף ישראל 2013 בקטגורית הסניורים. מראשוני הנציגים הישראלים ברומניאקס כשהשנה ישתתף בפעם הרביעית.
רונן כהן - סמנכ"ל שיווק UPS, רוכב ותיק ומנוסה ישתתף השנה בפעם השניה.
גיא רדר - סוכן ביטוח. דמות מוכרת בענף האופנועים, רומניאקס ראשון.
ערן וולנברג - פיתוח, הטמעה וניהול בתחום הנדסי וטכני. השתתף במספר תחרויות בינ"ל, רומניאקס ראשון.
אוהד רביד - סמנכ"ל פיתוח עסקי The Lotter, מירוץ בינלאומי ראשון.
דניאל לייזרוביץ' - מהנדס תוכנה. מירוץ בינלאומי ראשון.
וכמובן גם יורם לביא

רונן כהן, מנהל הקבוצה מציין כי ההכנות נמצאות בעיצומן. "ישנה התרגשות גדולה בקרב חברי הקבוצה ומחויבות רבה על מנת לנסות לזכות בתארים. הקבוצה שלנו כוללת רוכבים מנוסים ואלופים ישראליים כולל יוני לוי שסיים שני במירוץ ROOF OF AFRICA בדרא"פ בקטגוריית ברונזה".

לאתר הראלי

עמוד הפייסבוק ישראלים ברומניאקסתגובות לכתבה
1.עופר 25-03-15
בהצלחה לכולם
2.מישהו 29-03-15
לא שכחתם מישהו ?
מה עם יורם לביא ?
3.boaz 29-03-15
יורם לביא לא נכלל בקבות UPS
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:06-24.