טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אבו דאבי: סנדרלנד ואל עטייה משתלטים על העניינים


   31-03-2015, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הבריטי הצליח לתפוס את המקום הראשון, כשקומה כבר מחכה בפינה. הקטארי חוגג עם המכונית שלו

ראלי קרוס אבו דאבי יצא לדרך בשבת האחרונה, כשגם האופנועים וגם המכוניות יצאו אל הדרך.

הכל החל בתדרוך בבוקר שבת, כשהרוכבים רכבו את 2.5 הקילומטרים של הפרולוג, במעיין טקס שמסמל את פתיחת המירוץ ה-25 במספר. הרוכבים התפנקו הפעם ובמקום קרקע חולית, הם קיבלו הפעם נסיעה נוחה במעגל במרינה של העיר.

הרוכבים עזבו את אבו דאבי והחלו במסע של 100 ק"מ לפני שהם נכנסים למדבר, כמו בכל שנה, כדי להגיע למחנה הארעי, הם חייבים לטעום מעט את השטח, לפני הכניסה לדיונות. מארק קומה (KTM) אשר יצא מהמקום השישי, ניצח את הקטע הראשון המיוחד, כשהוא מוליך ב-1:21 דק' על סם סנדרלנד, חברו לקבוצה, וכבר עם פער של 5:33 דק' לפני פאולו גונשלבס מהונדה.

לאחר היום הראשון אמר קומה כי "בסך הכל ניסיתי למצוא את הקצב בלי לקחת סיכונים מיותרים. דווקא לסם סנדרלנד היתה בעיה לא פשוטה עם מסך ה-GPS שלו, אבל לאחר שתיקן אותה, הוא פיצה על ידי עקיפת הרוכבים האחרים: "לאחר שתיקנו את הבעיה, היה חסר לי רק לא לתת למארק להתרחק ממני יותר מדי", סיכם.

העניינים החלו להתחמם כשמארק קומה שוב לקח את ההובלה ונראה בשליטה מלאה באיזור המערבי של המדבר, אותו הוא מכיר כל כך טוב וגם סיים ראשון, אבל נדמה ששלושת המובילים היו מסופקים מאוד, הן מהמיקומים שלהם והמפגרים אחרי קומה מהזמנים הקצרים שהם נמצאים בהם.


צפו ביום הראשון

היום השני המשיך אל תוך הדיונות, כאשר כמה רוכבים הודו בסיום כי האטו בגלל המצב המטורף של החול בעיניים וכי מגיני העיניים שלהם פשוט לא עשו את העבודה. את בארדה הספרדי זה לא עניין בכלל והוא סיים את המירוץ בזמן של 3:57:09 שעות, כשאחריו סם סנדרלנד הבריטי, בהפרש של 11 וחצי דקות. ווקר סיים שלישי, שלוש שניות אחרי הבריטי.


בסיכום הכללי נמצא סנדרלנד במקום הראשון, עם זמן כולל של 7:22:53 שעות, כשאחריו, בהפרש של 3:30 דקות, נמצא מארק קומה. גונשלאבס עדיין שומר על המקום השלישי, 9:03 דקות אחרי המוליך.

סנדרלנד אמר: "אני חייב ללחוץ קדימה, חייב לנסות. אני מאוד שמח שזאת היתה התוצאה בסופו של דבר".

לאחר יומיים די חלקים, השלב השלישי היה קשה מאוד עבור אדם סנדלנד, שהסתבך במהלך הדרך ונתקע בדיונות האדירות של אבו דאבי. למרות הכל, הוא היה הראשון שסיים את את השלב, שלוש שניות בלבד ממתיאס וולקנר. חואן בארדה, שניצח את החלק השני, סיים במקום השלישי. בעקבות התוצאה הגדיל סנדרלנד את הפער שלו בכללי ב-3:30 דקות.

בגזרת המכוניות, נאסר אל עטייה, המנצח הגדול של הראלי דקאר ואחד הנהגים הגדולים ביותר כשמדובר בנהיגת שטח, נטל את ההובלה במירוץ בזמן שסם סנדרלנד מפלס את דרכו לניצחון בקרב האופנועים.

אל עטייה נוהג ביחד עם הצרפתי, שיושב לידו, מאתייה באומל, אשר נוהגים במיני ALL4, אל עטייה הצליח לגמוע את 279 הקילומטרים במיוחדים של השלב, כשהוא משאיר מאחוריו את האלוף ולדימיר ואסילייב בהפרש של שבע דקות ו-16 שניות.


צפו ביום השני


צפו ביום השלישיתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 13:58-24.