טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
סערה באבו דאבי: אל עטייה נפסל, הרוסים אלופים


   03-04-2015, מערכת naZZima   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

כולם כבר הכתירו את מי שדהר ראשון לאורך הדרך, אבל החלטה שתדובר רבות גרמה לפסילתו. כל הפרטים בפנים

סערה, הלם אבל בטוח החלטה שתדובר עוד הרבה מאוד זמן. נאסר אל עטייה, הכוכב הבלתי מעורער של מירוצי השטח, נפסל ביום האחרון של מירוץ אבו דאבי והודח.

בהודעה לקונית ששחררו המארגנים נכתב כי "נאסר אל עטייה לא נכלל ברשימת המסיימים של מירוץ אבו דאבי לאחר שהושעה עקב אי סדר בנהיגה שלו ולאחר שלא הקפיד על הנהלים. ולדימיר ואסילייב וקונסטנטין זחילטאסוב, שזכו בתואר בעונה שעברה, הגנו עליו והם המנצחים של קטגוריית הרכב".

התוצאות הסופיות
1. ולדימיר ואסילייב וקונסטנטין זחילטאסוב (רוסיה) 14:52:48
2. אריק ואן לון וואוטר רוסגאר (הולנד) 15:13:03
3. הארי האנט ואנדראס שולץ (בריטניה וגרמניה) 15:43:36
4. יאזיד אל ראג'חי טימו גוטסצ'אלק (קזחסטן וגרמניה) 16:27:01
5. מאריק דאברובסקי וג'ק צ'זצור (פולין) 16:42:41

מזג האוויר הכריע: לא התקיימו מירוצים בקטע האחרון
עוד לפני כן הוחלט כי המירוץ לא יתקיים ביומו האחרון בעקבות ראות לקויה בעקבות סופת חול שהגיעה לערב הסעודית ופשוט לא איפשרה את קיום המירוץ. החשש היה גם מכך שאמצעי הניווט לא יעבדו כמו שצריך והחשש הגדול ביותר היה מרוכב או נהג שלא יוכל לקבל סיוע מהרכבים המלווים עקב התנאים.

42 רכבים ו-47 אופנועים וטרקטורונים, יצאו לדרך של המירוץ המטורף הזה ופשוט עשו את הכל כדי לשרוד בדרך. המנצחים הגדולים הם מארק קומה בגזרת האופנועים (בפעם השמיני), ואסילייב וזחילטאסוב במכוניות (פעם שנייה ברציפות), אחמד אל פאחים הציל את הכבוד של הסעודים לאחר שניצח בקטגוריית הבאגי. הקטארי מוחמד אבו עיסא סגר את הסיפור בטרקטורונים בפעם השנייה בשלוש השנים האחרונות.

נשיא האירוע, מוחמד בן סולאיים אמר: "ההחלטה לבטל את השלב התבססה על בטיחות הנהגים בלבד. הרוכבים והנהגים היו מאוחדים מאחורינו וגם הקבוצות הסכימו עם המהלך.

מארק קומה אלוף האופנועים

"היו לנו ארבעה ימים מצויינים במדבר והמירוץ הזה נוסף להיסטוריה המפוארת של המפעל הזה במדבר, בו האתגר הרבה יותר גדול. אנחנו מסתכלים קדימה וננסה לנצח פה גם בשנה הבאה", אמר מארק קומה, שסיים בזמן כולל של 14:49:05 שעות, כשאחריו נמצא סם סנדרלנד עם 15:01:00 שעות.

הבריטי איים מספר פעמים על התואר, אבל ברגעים החשובים קומה נתן גז והשאיר אותו לאכול אבק של 12 דקות הפרש. פאבלו קוינטנילה סיים שלישי

המאוכזב הגדול: נאסר אל עטייהתגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 00:46-24.