טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אפקט הדומינו


   19-04-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

סבב מס' 15 באליפות הסופרקרוס האמריקאית אופיין בתאונה המונית כבר בהתחלה, אבל בסופו של דבר קיבלנו יופי של מירוץ

במוצאי שבת האחרונה בתאריך ה-18.4.2015 נערך סבב מס' 15 באליפות הסופרקרוס האחרונה בסנטה קלרה אשר נמצא בסן פרנסיסקו.

250 מזרח
זינוק פסיכי והתרסקות המונית בפנייה הראשונה שנגרמת בעקבות רוכב שנכנס בזאק אוזבורן וגורם לשניהם להתרסק וכמו קוביות דומינו עוד לפחות עשרה רוכבים מתרסקים, מה שנותן את ההולשוט לג'וש הנסן, כאשר אלכס מרטין צמוד אליו במקום השני. פלסינג'ר, ריצ'רדסון ורייס אחריהם בעוד שקופר ווב אוכל אותה בהתרסקות ההמונית של הפנייה הראשונה ומוצא את עצמו במקום ה-10, כשמלקולם סטיוארט דבוק לו לזנב.

הנסן מוביל את המרוץ, כאשר פלסינג'ר תוקף את אלכס מרטין ועולה למקום השני. להנסן אין מושג עד כמה ההתרסקות בפנייה הראשונה עוזרת לו להרחיק ממנו את ווב ושאר הרוכבים. הקפה שלישית מסתיימת ופלסינג'ר קרוב קרוב להנסן ומתחיל להכין את המתקפה שלו על רוכב קאוואסאקי, נצמד אליו בסיבובים אך לא תוקף, מחכה לקטע הבאמפים, נכנס צמוד להנסן ועם דרייב וקו מרוץ יותר טוב ועוקף את רוכב קאוואסאקי.

מאחורי צמד המובילים נמצא קופר ווב במחול שדים, כאשר מהמקום העשירי, בו היה לפני ארבע הקפות, הוא כבר טיפס עד למקום ה-5 ורוכב בקצב מהיר בטרוף כמו בכל מרוץ שלו העונה. ווב מחפש את ריצ'רדסון ולאחר מצוד קטן אך מהיר הוא עוקף את רוכב הונדה ועולה למקום ה-4, כאשר מלפניו נמצא עוד רוכב ימאהה.

אלכס מרטין, אשר רוכב נהדר היום, לצערו בדרך לאבד את המקום השלישי שלו לאור הנחישות והמהירות האבסולוטית המטורפת של ווב. הקפה שביעית ופלסינג'ר מאבד את הפרונט ואת ההובלה, לאחר טעות קשה שעולה לו ביוקר, כאשר גם הנסן וגם מרטין את ווב עוקפים אותו והלכה למעשה הסיכוי שלו לנצחון עף דרך החלון.

ווב צמוד להנסן, דופק עקיפה בפנימי של פנייה ימינה ועוקף, אך הנסן לא מוותר, מתיישב על הזנב של ווב ועם שבע הקפות עד לסיום הוא עוקף את קופר ווב שחוזר ותוקף ובאמצע קטע באמפים עוקף עם יד אחת על הכידון בלי שום בעיה.

הבטחון העצמי בשמים ואם כל זה לא היה מספיק, אז הנסן פתאום פורש מהמרוץ, עם מה שנראה כמו מנוע שהחזיר את נשמתו לבורא עולם, מה שמלמד אותנו שמעבר ליכולת רכיבה פנומנלית, בטחון עצמי בשמיים ואופנוע מהחלומות, לווב יש השנה גם המון מזל שבא אליו בזמן הנכון וברגע הנכון, פשוט לא יאמן.

בינתיים מאחורי ווב התחוללה מלחמת עולם כאשר ג'סטין היל וה-KTM שלו רוכבים כמו טורנדו היום והוא ממוקם שני כאשר עם חמש הקפות עד לסיום המרוץ ו-4.3 שניות פיגור מווב. להיל יש איזה סיכוי, גם אם קלוש, לתפוס את ווב שלא מודע למלחמת העולם שהתחוללה מאחוריו בין היל למרטין, סטיוארט ושיין מקלרף התותח.

פלסינג'ר, שאיבד את הפרונט בזמן שהוביל את המרוץ, מקבל עוד סטירה אחת מאלוהי המרוצים כאשר הוא נוחת לא טוב מקפיצה ישר לתוך קוביות החציר בצדי המסלול ועף מעל לכידון באכזריות. היל מנסה בכל כוחו אך לא מצליח לסגור את הפער מווב ונאלץ להסתפק במקום השני כאשר ווב מנצח את המרוץ האחרון של אליפות המערב כמו שאלוף אמיתי צריך לעשות ומוכיח שוב שהעונה הזו לא סתם היתה בסימן שליטה מוחלטת שלו. היל מסיים שני, מרטין שלישי , סטיוארט רביעי ומקלרף חמישי סוגר את הפודיום.

בשבוע הבא יחזרו רוכבי המזרח לפעילות וגם שם אנו נראה אם מוסקין יוכל לסגור את תואר האליפות.

450

בצעד מפתיע, שחררה חברת קאוואסאקי הודעה יומיים לפני המרוץ שהיא מפטרת מיידית את דייבי מילספס והוא לא יתחרה יותר בשורותיה העונה ובעונת המוטוקרוס ולכן הוא לא התייצב למרוץ.

סל"ד בשמיים , אדרנלין בעננים וכמו טיל הרוכבים טסים לעבר הפנייה הראשונה וג'סטין בארשה לוקח את ההולשוט כאשר צ'אד ריד שני ודאנג'י שלישי ביחד עם ג'סטין ברייטון ואנדרו שורט שסוגר את החמישייה הראשונה. צ'ילסום מתמקם שייש כאשר אילי טומאק ופייק צמודים אליו במקום השביעי ושמיני בהתאמה.

ריד נכנס בפנימי של בארשה שלא מוותר ושניהם נכנסים ביחד לפנייה השלישית כאשר בארשה הוא זה שיוצא עם ידו על העליונה ודאנג'י שמנצל את הקרב עוקף את ריד ועולה למקום השני על חשבונו של הרוכב האוסטרלי אך ריד לא מוותר ובקפיצה הבאה מגיע עם מומנטום מטורף ועוקף את דאנג'י ישר לתוף סיבוב שמאלה שמגיע לאחר הקפיצה, קרב מעולה בין שני אלופי סופרקרוס בעבר ובהווה.

ריד מגביר את הקצב ונצמד לבארשה, מנסה למצוא את הדרך לעקוף את רוכב ימאהה כאשר דאנג'י רואה את הקרב הזה ויודע שלא צריך להכנס בין שני הרוכבים הללו מכיוון שהם בטרוף שלהם וכנראה שאחד מהם ימצא את עצמו על הרצפה ואז יהיה לאלוף הטרי הזדמנות לתקוף.

דאנג'י לא טועה בזמן שריד כן ונוחת לא טוב בבאמפים האכזריים ועף מעל לכידון בצורה אכזרית ביותר. ווסטון פייק מנצל גם הוא את העניין ומתמקם שלישי לאחר שעקף לא מעט רוכבים, כולל את אילי טומאק שצמוד אליו במקום הרביעי.

הקפה רביעית ודאנג'י, שבמשך הקפה וחצי למד את בארשה, נכנס בפנימי של בארשה בסיבוב שמאלה, עוקף בלי בעיה ועולה למקום הראשון. בארשה מתחיל להיחלש ומבצע טעויות שמאפשרות לפייק לעקוף אותו ועם זה לא מספיק אז גם טומאק מגיע לבארשה ועוקף אותו, אך בארשה מיד מחזיר לטומאק עקיפה בדמות בלוק פאס מרהיב עם מגע קל בין שני הרוכבים, מגע שמחזיר לבארשה את המקום השלישי.

טומאק לא מוותר, נצמד שוב לבארשה וחותך בפנימי של עוד סיבוב שמאלה כמו שכתוב בספר בלי מגע ובלי בעיה ועוקף את בארשה. טומאק רוצה לקחת את המקום השני במרוץ הזה והוא מתחיל לדפוק הקפות מהירות בטרוף אחת אחרי השנייה עד שבהקפה העשירית הוא מגיע אל פייק ועוקף אותו בצורה נקייה עם דרייב מטורף אחרי פנייה ולתוך ישורת קצרה של 50 מטר, עקיפה שממחישה עד כמה טומאק מהיר וכשהוא מפוקס אף אחד לא יכול עליו.

טומאק מתחיל לרדוף אחרי דאנג'י אך דאנג'י מגיב ומגביר את הקצב ומראה שהוא בשליטה מוחלטת על קצב ההקפות שלו. טומאק מבין שאת דאנג'י הוא לא יתפוס היום ושחבל לקחת את הסיכון אך עדיין ממשיך לעשות הקפות מהירות מאוד ובמשך 6 הקפות מגדיל את הפער מפייק שנמצא במקום השלישי ללא פחות מעשר שניות, יותר משניה להקפה, פסיכי לחלוטין ומראה לנו עד כמה דאנג'י הוא הרוכב המהיר באליפות הזו.

ריד' שהתרסק קשות' חזר למרוץ במקום ה-21 והצליח לטפס עד למיקום ה-11 בשלב זה של המרוץ. המלחמה האמיתית היא על המקום הרביעי והחמישי וגם שם בארשה הפסיד בצורה מבישה כאשר ג'ייסון אנדרסון וקול סילי עקפו אותו ותפסו את המקומות 4 ו5 בהתאמה ובלי בעיה, דור צעיר ורעב של רוכבים מעולים.

בארשה מאבד את המקום שלו גם לבלייק באגאת' כאשר ברוק טיקל מנסה לעקוף את בארשה ומוצא את עצמו על הרצפה עם איבוד פרונט מרגיז. מאחורי בארשה ריד מצליח לחדור לעשרייה הראשונה ובכך גם להביא כמה נקודות אליפות חשובות עם 2 הקפות עד לסוף המרוץ הזה ובהקפה האחרונה אף מצליח לעקוף גם את אניק וואי ואנדרו שורט ועולה למקום ה-8 עם הרבה נחישות אוסטרלית.

פנייה אחרונה של המרוץ הזה ודאנג'י לוקח את הנצחון השביעי שלו העונה וה-21 בקריירה שלו מה משציב אותו במקום ה-8 בדרוג המנצחים הגדולים בהיסטוריה כאשר טומאק מסיים במקום השני ופייק במקום השלישי והמצויין מבחינתו.

250 מערב תוצאות

1. קופר ווב
2. ג'סטין היל
3. אלכס מרטין
4. מלכולם סטיוארט
5. שיין מקלרף
6. ג'קסון ריצ'רדסון
7. ארון פלסינג'ר
8. מאט ביסקגליה
9. טום האן
10. סקוט צ'אמפיון

250 מערב אליפות

1. קופר ווב- (ימאהה) 186נק'
2. שיין מקלרף- (הונדה) 124נק'
3. זאק אוזבורן- (הוסקוורנה) 117נק'
4. ג'סטין היל- (ק.ט.מ.) 116נק'
5. ארון פלסינג'ר- (ימאהה) 113נק'

450 תוצאות

1. ריאן דאנג'י
2. אילי טומאק
3. ווסטון פייק
4. קול סילי
5. ג'ייסון אנדרסון
6. בלייק באגת
7. ג'סטין ברייטון
8. צ'אד ריד
9. אנדרו שורט
10. ניק וואי

450 אליפות

1. ריאן דאנג'י- (ק.ט.מ.) 343נק'
2. אילי טומאק- (הונדה) 258נק'
3. קול סילי- (הונדה) 239נק'
4. צ'אד ריד- (קאוואסאקי) 212נק'
5. טרי כנארד –(הונדה) 204נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 14:21-24.