טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
פורמולה 1: החלפת הגלגלים שהדהימה בבחריין


   21-04-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

סיכום מירוץ הפורמולה 1 מבחריין מזווית קצת אחרת

בראשון נערך הסבב הרביעי באליפות הגרנד פרי למכוניות formula 1, ואיזו הפתעה חיכתה לנו הפעם. פרארי, לאט לאט, עקב בצד אגודל, סוגרת את הפער אל מרצדס AMG.

המרוץ נפתח עם בריחה קדימה של לואיס המילטון ומאבק של ניקו רוזברג בנהגי פרארי, קימי רייקונן וסבסטיאן פטל, כאשר רייקונן והצוות שלו הלכו על טקטיקת צמיגים שונה לחלוטין משאר החמישייה הראשונה.

בשלב הראשון פטל היה נראה כמי שייאבק עם רוזברג על המקום השני במירוץ, אך ככל שהמרוץ רץ קדימה פטל התחיל לאבד גובה כאשר ניקו רוזברג (מרצדס AMG) והיה נראה כמי שייקח את המקום השני, אך נהגה השני של פרארי, קימי האייסמן רייקונן נהג בצורה חכמה, מהירה וחדה.

בסופו של דבר הוא הצליח לתפוס את רוזברג ולקחת את המקום השני והמדהים מבחינתו, מקום אשר נראה היה שילך או לרוזברג או לפטל אך שוב, פרארי שמים הרבה תשומת לב לאסטרטגית מרוץ ולהחלפות גלגל מהירות כברק, מהירות מכולם אל מול חולשה של מרצדס במירוץ הזה בהחלפות. קימי הגיע יתרון של כמעט שניה בכל החלפת גלגל ולמעשה עזר לו לצמצם בכל החלפת גלגל את הפער אל רוזברג.

פטל עצמו היה נראה מעולה גם הוא, עד שטעות שגרמה לו לצאת אל שטח המילוט במסלול ונתנה לרוזברג לעקוף אותו כמו כן שברה לו חלק מפלסטיקת הפרונט של הכנף הקדמית הוציאה את פטל ממשוואת הפודיום, לשמחתו של רייקונן.

בהקפה ה-40 רייקונן נכנס להחלפת הגלגל האחרונה שלו כאשר רוזברג יושב במקום השני עם פער של לא פחות מ-15 מרייקונן ועם 17 הקפות עד לסוף המירוץ, מכאן והלאה רייקונן צד את רוזברג וקבע בכל פעם מחדש הקפות מהירות מהנהג הגרמני עד להקפה הלפני אחרונה בה רייקונן היה במרחק של שניה וקצת מרוזברג והחליט שהוא לא מוותר.

בנוסף, לרוזברג היתה חצי תקלה בבלמי המכונית שלו, מה שגרם לו לקחת את הפנייה הראשונה בהקפה האחרונה בצורה רחבה מדי ובכך לאפשר לרייקונן לעקוף אותו וכך לסיים במקום השני ולהראות לכולם עד כמה פרארי נחושה השנה לסגור את כל הפער אל מרצדס.

הבוס של קבוצת מרצדס, טוטו וולף, אמר אחרי המירוץ שהבעיה במכוניתו של רוזברג היא תוצאה של התחממות יתר של הבלמים, מה שגרם לקריסה של מערכת הבלימה העל-חוטית ולמעשה רוזברג נשאר חסר אונים.

אך הצד השני של המטבע הוא שגם להמילטון היתה את אותה הבעיה בסוף המירוץ. הוא כבר יצר לעצמו מספיק פער בכדי לסיים את המירוץ במקום הראשון. במקום הרביעי סיים ואלטרי בוטאס (וויליאמס) שהדף התקפות מצידו של פטל שסיים חמישי.

שישי סיים דניאל ריקארדו (רד-בול אינפיניטי) למרות שמנוע מכוניתו התפוצץ בקול תרועה גדול לקראת קו הסיום של המירוץ, עוד אכזבה אחת לרשימת האכזבות והבעיות של רד-בול השנה.

שביעי סיים רומאן גרוז'אן (לוטוס) שמיני סרחיו פרז (סהרה פורס אינדיה) תשיעי דניל קביאט (רד-בול אינפיניטי) שפתח מהמקום ה-17 וסיים בתוך הנקודות, מראה לנו עד כמה הוא כשרוני ובעל יכולת נהיגה מהשורה הראשונה ואת העשירייה סוגר פיליפה מאסה (וויליאמס) שספג גם הוא שבר במכונית לאחר מגע עם פסטור מלדונדו בהקפה הראשונה של המירוץ.

עוד מירוץ הסתיים לו עם שליטה מוחלטת של אלוף העולם לואיס המילטון אך פרארי נושפת למרצדס על העורף ולאט לאט סוגרת את הפער אל קבוצת מרצדס AMG, לא שזה משנה משהו כאשר המילטון סוגר את הניצחון השלישי שלו העונה מתוך ארבעה מרוצים, עונה גדולה מבחינתו של המילטון ואפילו טובה יותר מהעונה שעברה. רוזברג יצטרך הרבה מזל ולהפסיק לחפש אשמים אחרים חוץ ממנו אם הוא רוצה צ'אנס מול המילטון.

תוצאות מרוץ:
1.לואיס המילטון
2. קימי רייקונן
3. ניקו רוזברג
4. ואלטרי בוטאס
5. סבסטיאן פטל
6. דניאל ריקארדו
7. רומאן גרוז'אן
8. סרחיו פרז
9. דניל קויאט
10. פליפה מאסה

אליפות לאחר 4 סבבים
1. לואיס המילטון- (מרצדס AMG) 93נק'
2. ניקו רוזברג- (מרצדס AMG) 66נק'
3. סבסטיאן פטל- (פרארי) 65נק'
4. קימי רייקונן – (פרארי) 42נק'
5. פליפה מאסה – (וויליאמס)31נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 10:25-24.