טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
אולי הפעם


   24-04-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

סבב הסופרקרוס ה-16 לעונה זו יעמוד בסימן הניסיון לקחת ניצחון מהאלוף המכהן וההפתעה הגדולה של מוסקין, שעומד לקחת את האליפות

אליפות הסופרקרוס חוזרת למזרח ואיתה חוזרים גם רוכבי הלייטס מזרח כאשר רוכב KTM, מרווין מוסקין יכול לסגור את כתר האליפות בסוף השבוע הקרוב במרוץ ניו ג'רזי שיערך באיצטדיון מט-לייף.
מנגד עומד לו ריאן דאנג'י, כאלוף ה-450, עם הרבה רוכבים שרוצים להראות שהם יכולים לו ולאופנוע הכתום שלו.

250 מזרח
בואו נשים את הקלפים על השולחן.

אף אחד לא חשב שמרווין מוסקין באמת יוכל לקחת את אליפות הלייטס העונה. מוסקין הגיע לאחר שעונת 2014 היתה בסימן פציעות כאשר ג'רמי מרטין מצד שני עף לו למעלה כמו זיקוק ביום העצמאות ונראה כרוכב העל של השנים הבאות. מרטין הגיע כאלוף החדש והטרי של אליפות המוטוקרוס האמריקאית, רוכב חד ודומיננטי עם בטחון עצמי בשמיים והבטחה מאוד גדולה בעולם
המוטוקרוס/סופרקרוס.

גם אי אפשר לומר שאופנועו של מרטין הוא לא מהטובים שבנמצא, שכן בן קבוצתו באליפות המערב , קופר ווב, מנצח על ימין ועל שמאל עם אופנוע הימאהה הרשמי שלו, אותו האופנוע של מרטין, ולכן מה שקורה כאן למרטין הוא בגדר המיסתורין בעיני ובהחלט מהווה הפתעה גדולה.

ישנם גם מרטין דבאלוס על ההוסקוורנה שלא מצליח לממש את ההבטחה להיות אחד הרוכבים המובילים באליפות וגם ג'סטין בוגל והגייקו הונדה שלו שלקחו את אליפות הלייטס מזרח בעונה שעברה. למען האמת, הוא מראה גם העונה יכולת מאוד גדולה גם אם הוא לא מצליח לעצור את מוסקין, הוא תמיד שם ולכן מבחינתו לפחות העונה הזו היא לא בזיון.

מבחינת מרטין ודבאלוס זו כן עונה בזיונית שעולה לקבוצות שלהם בהרבה מאוד כסף ומשאבים כאשר מלמטה מסתכל עליהם ג'יימס דקוייטיס ומוכיח את עצמו כאחד הרוכבים המובילים לקראת הקיץ הקרוב ביחד עם אר. ג'יי המפשיר, שעם עוד קצת בגרות הוא יהיה בחוד העניינים בעונה הבאה.

את התשובה איזה אלוף הוא הטוב ביותר בלייטס נקבל בשבוע הבא במרוץ המשותף בלאס-וגאס ועד אז צפו לאליפות לרוכב הצרפתי מרווין מוסקין.

450
העונה הזו כולה של דאנג'י ועם מרוץ אחד לפני האחרון, אין ספק שישנה רשימת רוכבים לא קטנה שיש לה את היכולת לקחת ניצחון בסוף השבוע הקרוב.

נתחיל מאילי טומאק. רוכב חד, מהיר בטרוף , יודעים מה תמחקו את זה, הרוכב המהיר באליפות, אך הוא נופל לשדים של עצמו כאשר הוא מאבד את הריכוז ומתרסק, או פותח גרוע ביותר ואז צריך לפצות ברכיבה מעבר לגבולות האופנוע (לגבי היכולת שלו, היא הטובה שאפשר למצוא). אם יצליח להתבגר קצת לקראת אליפות המוטוקרוס, מדובר באלוף בפוטנציה.

בלייק באגת הוא רוכב מהיר, נקודה. הבעיה של באגת היא עקביות. הרוכב הזה לא עקבי, לא מסוגל להיות עקבי ולעשות שתי הקפות על אותם הקווים ובאותה המהירות, ויש לו מהירות.

לצערי באגת, למרות היכולת הגבוהה, לא נראה כמי שיוכל מתי שהוא להתמודד על כתר אליפות המוטוקרוס/ סופרקרוס, אלא אם כן ילמד לתעל את כל המהירות והיכולת שלו לעקביות ועוד קצת עקביות.

למרות העובדה שבאגת הוא רוקי העונה ועוד צריך להשתפשף, ישנו מצב בו נראה את באגת על הפודיום בסופ'ש הקרוב. קול סילי הוא הבא בתור. רוכב מדהים שכבר ניצח העונה והראה ניצוצות של בגרות ויכולת למרות היותו רוקי .

סילי הוא מסוג הרוכבים שיכולים להתברג כמתמודדים על אליפות הסופרקרוס/ מוטוקרוס ותחושת הבטן שלי אומרת שהוא יתן בראש בקיץ ובמינימום ירוויח נצחון אחד.

לגבי הסופ"ש הקרוב, תמיד יש סיכוי שסילי ינצח את המרוץ ולפחות לי הבטן מתחממת מהעובדה שבעונת הסופרקרוס הבא ה הוא כבר אמור להתמודד על כתר האליפות, ונראה שיש לו את היכולת לגרום לדאנג'י להזיע.

צ'אד ריד מגיע מאוסטרליה, למה זה חשוב? מכיוון שמתחרים אוסטרלים הם בדרך כלל קשוחים ועמידים.

רוצים הוכחה? תראו את רשימת הפציעות הקשות שריד ספג בעשור האחרון וגם תבינו שהרוכב הזה כבר בגיל פנסיה ממרוצים, אך עדיים מתחרה וגם ניצח מרוץ אחד העונה פלוס העובדה שלמרות החולשה שלו בעונה זו הוא תמיד מצליח למצוא את הדרך להביא את עצמו לעמדת פודיום ולכן אי אפשר להוציא אותו ממשוואת הנצחון, אה כן והוא גם בעל הקבוצה בה הוא רוכב.

ג'ייסון אנדרסון גם הוא רוכב מדהים, green rookie , לחלוטין בקבוצה ירוקה עם אופנוע ירוק (לבן למען האמת, הוסקוורנה..) אך עם פוטנציאל עצום שמתי שהוא יביא גם נצחון, ומי שלא חושב כך שיצפה להפתעה מוחלטת במהלך השנתיים הקרובות, בכל זאת כבר לקח פודיומים העונה דייבי מילספס הוא הרוכב האחרון שצריך לדבר עליו, מילספס נזרק מקאוואסאקי בסבב של שבוע שעבר, למה? כי הוא לא הביא תוצאות, חוסר התוצאות של מילספס הם עובדה בשטח, ומרוכב שבעונת 2013 סיים את העונה במקום השני באליפות היינו צריכים לראות נצחונות ומלחמות. אך מה לעשות וגם צ'אד ריד לא אהב
להתחרות בקבוצת מונסטר אנרג'י קאוואסאקי.

אז מה יהיה בסופ"ש הקרוב? למרות רשימת הרוכבים התותחים, השכל הישר אומר עוד פעם דאנג'י.תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 13:21-24.