טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
חג הפועלים


   01-05-2015, איתי דור   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

בזמן שאתם תנוחו במהלך הסופ"ש הזה, או תצאו לרכיבה בשביל הכיף, רוכבי ה-MXGP יטוסו שוב על המסלול באירופה. איתי דור עושה סיכום

מספר ימים בלבד אחרי הסבב שנערך בטרנטינו איטליה וכל המערך הענק הזה של ליגת ה-MXGP עובר להולנד, כאשר רק שבוע מפריד בין מירוץ למירוץ והאינטנסיביות של הסדרה עולה. אין זמן לאימונים, לא להתאמות ולכיוונונים מיוחדים של האופנוע ובטח לא להתאושש מפציעות....

מסלול Valkenswaard
הולנד מישורית וכך גם המסלול שהתוואי שלו יחסית פשוט; פתיחה ארוכה עם עיקול קל בלבד ללא פניה שמאטה, מעט מאוד סיבובי פרסה אך הרבה פניות של 90 מעלות ישרות ורוחב נתיב משתנה שבקטע הצר שלו יורד לשישה מטרים בלבד.

אורך המסלול 1550 מטר.
סוג אדמה : חול
רטוב וספוג מיים ללא שלוליות
אחיזה גבוהה מאוד עם הרבה חריצים
זמן הקפה בין 1:50 ל-2 דקות
מרוץ יום במזג אוויר חורפי.

MX1 450
ראיין ווילפוטו פצוע ולא משתתף בסבב החמישי, מה שאומר שהסיכויים שלו לזכות בתואר הולכים ופוחתים. אבל הליגה עוד ארוכה ולא נשכח שמדובר במוטוקרוס (שני מקצים ו-50 נקודות בכל מירוץ). בעונה כל כך ארוכה סביר שיהיו פציעות, נפילות, פסילות ועונשין, כך שעדיין הכל פתוח ועוד יהיו הפתעות ודרמות.

RACE1
31 מתחרים, נאגל לוקח שוב את ההולשוט ומוביל את הסקוורנה לפודיום רביעי העונה, אבל את הסיפור של היום מביא פאולין גוטייר (הונדה) שכבר במקצה הדרוג הראה שעל חול אין לא מתחרים. פאולין ריחף על האדמה החולית וטרף את המסלול עם זמני הקפה שיורדים את ה-1:54 ומהירות ממוצעת של 50 קמ"ש. פאולין סיים ראשון בפער גדול של 18 שניות.

מי שעוד בלט הוא בן קבוצתו בהונדה, איבגני בוברישב הרוסי, שהמעבר לאירופה כנראה עושה לו טוב עם מקום שלישי סופר מרשים ורכיבה אגרסיבית ושקולה. קלמונט דאסל, כרגיל, חזק בתמונה מסיים רביעי ומי שמפתיע הוא טיילה ראטרי, בן קבוצתו של ווילפוטו, שמסיים שישי ושומר את קאווסקי במאבק היצרנים. איפה קירולי ? בהקפה הרביעת מתרסק ולא מצליח לתקן את הנזק בכידון.

1. גוטייר פאולין הונדה HRC
2. מקס נגל הסקוורנה רד בול
3. איבגני בוברישב הונדה HRC

צילום: www.mxgp.com

RACE2
המקצה השני דומה מאוד לראשון ושוב פאולין גוטייר מנצח. נאגל, שפתח ראשון, נעקף ע"י פאולין אבל נצמד אליו לאורך כל המקצה וסיים רק חמש שניות אחריו. נגל היה מבסוט מאוד מהמקום השני בכללי ומהובלת טבלת האליפות ואמר שבד"כ הוא חזק על אדמה קשה. אך עבודה מרובה של הקבוצה והתאמות האופנוע לקרקע הקלה הכינו אותו טוב מתמיד. שלישי מסיים קלמונט דאסל ורביעי הרוסי איבגני בוברישב על ההונדה, ששוב הראה יציבות מנטלית. חמישי רומיין פברה, שישי שון סימסון האנגלי.
קירולי כנראה לא התאושש לגמרי מהנפילה ומסיים במקום השביעי בלבד, בפער של חצי דקה מהראשון פאולין. טילה ראטרי על הקוואסקי שמיני.

1. גוטייר פאולין הונדה HRC
2. מקס נגל הסקוורנה רד בול
3. קלמונט דאסל סוזוקי רוקסטאר

טבלת האליפות לאחר סבב 5
1. מקס נגל הסקוורנה 214 נק
2. קלמונט דאסל סוזוקי 209 נק
3. אנטוניו קירולי קטמ 184 נק
4. גוטייר פאולין הונדה 178 נק
5. רומיין פברה ימהה 156 נק
6. איבגני בוברישב הונדה 138 נק
7. ראיין ווילפוטו קאווסקי 124 נק

MX2

מירוץ ביתי לג'פרי הרלינגס וכמובן שבמגרש הביתי הוא לא יאכזב את האוהדים והמשפחה עם ניצחון כפול ענק.

RACE 1
במקצה הראשון, הרלינגס טס במהירות מטורפת של יותר מכל החבר'ה ב-450 וקורע את המסלול בזמן מדהים של 34:13, כשהשני המפתיע (מקס אנסטי האנגלי) מגיע 43 שניות אחריו.

ב-250 קבוצת קאווסקי נותנת את הטון ולוקחת מקומות 2-3-4. ג'ורדי טיקסר הצרפתי מס' 1 וחוזר לעצמו מפתיחת עונה גרועה. כבר מירוץ שני שהוא על הפודיום. פרננדיז דילן, למרות שהוא ילד, מפגין בגרות ועקביות לאורך כל הסידרה עד עכשיו וצפוי לו עתיד מזהיר.

RACE 2
שוב ג'פרי הרלינגס ראשון עם פער של חצי דקה מהמקום השני, שהפעם היה שייך לאלכסנדר טונקוב הרוסי על ההסקוורנה. טונקוב התרגש מאוד מהפודיום הראשון שלו העונה ואמר בסיום שכל הסופ"ש הרגיש חזק על המסלול, במיוחד במקצה השני בו בחר קווים אחרים משאר הרוכבים וחצה את דגל השחמט במקום השני. שלישי מסיים ג'ורדי טיקסר.

טבלת האליפות לאחר סבב 5
1. ג'פרי הרלינגס קטמ 222 נק'
2. פרננדיז דילן קאווסקי 185 נק'
3. פאולס ג'ונאסיס קטמ 148 נק'
4. טים ג'אסר הונדה 137 נק'
5. אלכסנדר טונקוב הסקוורנה 133 נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 18:26-24.