טכני למען הקהילה מוטוקרוס אופנועים אנדורו אופנועים אנדורו טרקטורונים באחה ישראל
יורופורמולה 3: פודיום לירין שטרן


   11-05-2015, טל דשא   
  שלח כתבה זו בדוא"ל

הישראלי הרשים במירוץ הראשון באשטוריל, פורטוגל והצליח לסיים במקום השני

המרוץ ה-3 של אליפות היורופורמולה הפתוחה למכוניות פורמולה 3 נערך במסלול אשטוריל, פורטוגל.

לאחר סוף שבוע הפכפך בו ירין שטרן הגיע להישג הטוב ביותר שלו עד כה במרוץ הראשון, והתרסקות מאכזבת במיוחד במירוץ, ירין שטרן יכול לקחת הרבה נקודות זכות איתו להמשך הדרך.

מרוץ מס' 1:

במקצה הדירוג של יום שבת התייצב לו ירין שטרן במקום החמישי, למרות שלא זכה להתאמן על מסלול זה לפני כן בפגרת החורף בניגוד ליריביו על המסלול, ולכן המקום ה-5 על הגריד היווה הפתעה שהדגישה, שוב פעם, את היכולת שלו.

זינוק מעולה לירין הציב אותו במקום השלישי מאחורי קונסטנטין טרשנקו וויטור בפטיסטה, כאשר מאחורי ירין מתמקם לו יו קנמארו. אחד הרגעים המכוננים של המרוץ ואולי של האליפות היה כאשר הנהג וויליאם ברבוסה סיבסב את המכונית שלו וגרם לדגל צהוב בו ויטור בפטיסטה ועוד שני נהגים קבעו את הזמן ההקפה המהיר ביותר שלהם כאשר בזמן דגל צהוב החוקה אומרת שהם לא אמורים לשפר את הזמנים.


התוצאה הישירה של העברה היא עונש של הוספת עשר שניות לזמן המירוץ של בפטיסטה, מה שקידם את ירין ואת יו קנמארו מקום אחד קדימה למקומות השני והשלישי בהתאמה ולמעשה נתנו לירין את המקום השני על הפודיום לראשונה בחייו בקטגוריה זו. הישג משמעותי שמקרב את הנהג הישראלי המוכשר עוד צעד אחד לכיוון הניצחון הראשון שלו.

מרוץ מס' 2:
מקצה הדרוג למירוץ של יום ראשון לא הלך לירין כמתוכנן והוא פתח את המרוץ מהמקום החמישי.

פתיחה מעולה של הישראלי מקפיצה אותו מהמקום החמישי על הגריד למקום השלישי מאחורי כאשר טרשנקו ובפטיסטה שומרים על המיקומים שלהם ביציאה מהפניה הראשונה של המרוץ.

אנחנו עוד בתוך ההקפה הראשונה ובפטיסטה יוצא להתקפה על טרשנקו וגם מצליח לעקוף אותו לכמה רגעים עד שטרשנקו מצליח להחזיר לעצמו את ההובלה במרוץ. הרגע המכונן מבחינתנ שטרן במרוץ התרחש בהקפה ה-3 כאשר הישראלי, אשר נמצא במקום ה-3, איבד שליטה על המכונית שלו אחרי שעלה על מהמורה קטנה שגורמת למכונית שלו לצאת מאיזון ולרוע מזלו הוא מאבד שליטה על הרכב ונשלח ישר לקיר הבטיחות, שם מכוניתו פוגשת את הקיר סופג האנרגיה והמרוץ של ירין נגמר.

את המרוץ מנצח בסופו של דבר ויטור בפטיסטה לפני טרשנקו ובן קבוצתו של ירין – טנרת סטינטרקול שסיים במקום השלישי.

למרות ההתרסקות, התחושה היא של הישג כאשר ההתמקדות היא ביכולת של שטרן לפצות על מקצי דרוג בעייתיים באמצעות כשרון, הרבה יכולת והתמדה, אשר הביאה אותו אל המקום השני, מדרגה אחת לפני הניצחון הנכסף.

אליפות לאחר 3 סבבים:

1. קונסטנטין טרשנקו – 123נק'
2. ויטור בפטיסטה- 112נק'
3. יו קנמארו- 73נק'
4. אלסיו רוברה- 67נק'
5. טנרת סטינטרקול-58נק'
6. ירין שטרן- 44נק'תגובות לכתבה
הוסף תגובה

*שם:

אימייל:

*רשום את הספרה שלוש:

*תוכן התגובה:


כל הזמנים הם GMT +3. השעה כרגע היא 03:38-24.